Vigneti delle Dolomiti Bianco "La Manina" IGT 2022 BIO produkt
Tip
sommeliera
"V roce 2005 začal Manincor pracovat biodynamicky. O dva roky později s dalšími vinaři z Itálie, Rakouska, Maďarska nebo Německa založili skupinu „Respekt Biodyn“, aby „našli udržitelnou cestu k autentické kvalitě vín“ a mohli sdílet zkušenosti."

Manincor

Vigneti delle Dolomiti Bianco "La Manina" IGT 2022

0,75 l

390 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
částečně v nerezu a částečně v dubových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Pinot Blanc 50 %, Sauvignon Blanc 30 %, Chardonnay 20 %

La Manina je svěží a zároveň elegantní víno tvořené směsí odrůd Pinot Blanc, Sauvignon Blanc a Chardonnay. Jeho barva je světlejší, žlutá se zelenkavými odstíny. Ze skleničky doslova sálá energie a tóny čerstvého ovoce, citrusů, broskve, kdoule nebo exotického liči. Nechybí lehce bylinkové tóny, máta, to vše zabalené v pikantní kyselině. Mladé a vysoce pitelné víno, dobře vychlazené poskytne ideální osvěžení.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Jižní Tyrolsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 13 %; Kyselina: 5,1 g/l; Zbytkový cukr: 0,6 g/l

Vinice: Vinice vinařství Manincor jsou vedeny v biodynamickém režimu, tedy bez jakýchkoliv chemických přípravků a postřiků. Hrozny pro toto cuvée pocházejí částečně z novějších vinic v Mareitu a částečně od dlouholetých smluvních pěstitelů, kteří rovněž dodržují biodynamické principy a mají certifikaci jako bio pěstitelé. Sklizeň se dělá ručně.

Sklep: Hrozny byly zbaveny stopek a ponechány šest hodin macerovat v lisu, aby se ze slupek vyluhovaly aromatické látky. Fermentace probíhala v dubových sudech a nerezových tancích s kvasinkami přirozeně se vyskytujícími na vinici. Mladé víno následně zrálo na jemných kalech po dobu šesti měsíců, aby se mohly rozvinout vůně a chuť.

Kdy vypít: 2020 - 2023

Doporučení v gastronomii: Předkrmy, vegetariánská jídla, k rybám.

Přečtěte si na našem blogu: Manincor: Hvězda vinařského regionu Jižní Tyrolsko

Místo na lyže za vínem! Jižní Tyrolsko má co nabídnout náročnému znalci vína

...

Manincor

Vinařství Manincor patří mezi nejvyhledávanější výrobce vín z Jižního Tyrolska. Jeho historie je více než 400 let stará a po celou dobu je vinařství v rukou jedné rodiny. Současná éra začala v roce 1991, kdy vinařství od svého strýce převzal současný majitel Michael Goëss-Enzenberg. Se svou ženou Sophie začali vinařství transformovat směrem k udržitelnosti a postupně získali pro svá vína organickou a následně také biodynamickou certifikaci Demeter. V roce 2004 otevřeli architektonicky úchvatné moderní podzemní vinařství, hned vedle historického panského sídla Manincor. Vinařství dokonale splývá s vinohradem, využívá geotermální tepelná čerpadla pro vytápění a chlazení a umožňuje výrobu vín tzv. gravitační metodou. Vína vinařství Manincor jsou osobitým vyjádřením rozmanitých podmínek v jednotlivých vinicích. Jsou čistá a krásně elegantní. Pro zrání bílých vín se používají velké dubové sudy, vyrobené ze dřeva pocházejícího z panství Manincor. Červená vína zrají z velké části v barikových sudech.

Tip
sommeliera
"V roce 2005 začal Manincor pracovat biodynamicky. O dva roky později s dalšími vinaři z Itálie, Rakouska, Maďarska nebo Německa založili skupinu „Respekt Biodyn“, aby „našli udržitelnou cestu k autentické kvalitě vín“ a mohli sdílet zkušenosti."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.