Vigneti delle Dolomiti Bianco "La Manina" IGT 2019 AKCE BIO produkt
Tip
sommeliera
"V roce 2005 začal Manincor pracovat biodynamicky. O dva roky později s dalšími vinaři z Itálie, Rakouska, Maďarska nebo Německa založili skupinu „Respekt Biodyn“, aby „našli udržitelnou cestu k autentické kvalitě vín“ a mohli sdílet zkušenosti."

Manincor

Vigneti delle Dolomiti Bianco "La Manina" IGT 2019

0,75 l

370 Kč 329 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
částečně v nerezu a částečně v dubových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Pinot Blanc 50 %, Sauvignon Blanc 30 %, Chardonnay 20 %

La Manina je svěží a zároveň elegantní víno tvořené směsí odrůd Pinot Blanc, Sauvignon Blanc a Chardonnay. Jeho barva je světlejší, žlutá se zelenkavými odstíny. Ze skleničky doslova sálá energie a tóny čerstvého ovoce, citrusů, broskve, kdoule nebo exotického liči. Nechybí lehce bylinkové tóny, máta, to vše zabalené v pikantní kyselině. Mladé a vysoce pitelné víno, dobře vychlazené poskytne ideální osvěžení.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Jižní Tyrolsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 13 %; Kyselina: 5,1 g/l; Zbytkový cukr: 0,6 g/l

Vinice: Vinice vinařství Manincor jsou vedeny v biodynamickém režimu, tedy bez jakýchkoliv chemických přípravků a postřiků. Hrozny pro toto cuvée pocházejí částečně z novějších vinic v Mareitu a částečně od dlouholetých smluvních pěstitelů, kteří rovněž dodržují biodynamické principy a mají certifikaci jako bio pěstitelé. Sklizeň se dělá ručně.

Sklep: Hrozny byly zbaveny stopek a ponechány šest hodin macerovat v lisu, aby se ze slupek vyluhovaly aromatické látky. Fermentace probíhala v dubových sudech a nerezových tancích s kvasinkami přirozeně se vyskytujícími na vinici. Mladé víno následně zrálo na jemných kalech po dobu šesti měsíců, aby se mohly rozvinout vůně a chuť.

Kdy vypít: 2020 - 2023

Doporučení v gastronomii: Předkrmy, vegetariánská jídla, k rybám.

Přečtěte si na našem blogu: Manincor: Hvězda vinařského regionu Jižní Tyrolsko

Místo na lyže za vínem! Jižní Tyrolsko má co nabídnout náročnému znalci vína

...

Manincor

Vinařství Manincor patří mezi nejvyhledávanější výrobce vín z Jižního Tyrolska. Jeho historie je více než 400 let stará a po celou dobu je vinařství v rukou jedné rodiny. Současná éra začala v roce 1991, kdy vinařství od svého strýce převzal současný majitel Michael Goëss-Enzenberg. Se svou ženou Sophie začali vinařství transformovat směrem k udržitelnosti a postupně získali pro svá vína organickou a následně také biodynamickou certifikaci Demeter. V roce 2004 otevřeli architektonicky úchvatné moderní podzemní vinařství, hned vedle historického panského sídla Manincor. Vinařství dokonale splývá s vinohradem, využívá geotermální tepelná čerpadla pro vytápění a chlazení a umožňuje výrobu vín tzv. gravitační metodou. Vína vinařství Manincor jsou osobitým vyjádřením rozmanitých podmínek v jednotlivých vinicích. Jsou čistá a krásně elegantní. Pro zrání bílých vín se používají velké dubové sudy, vyrobené ze dřeva pocházejícího z panství Manincor. Červená vína zrají z velké části v barikových sudech.

Tip
sommeliera
"V roce 2005 začal Manincor pracovat biodynamicky. O dva roky později s dalšími vinaři z Itálie, Rakouska, Maďarska nebo Německa založili skupinu „Respekt Biodyn“, aby „našli udržitelnou cestu k autentické kvalitě vín“ a mohli sdílet zkušenosti."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.