Alto Adige Terlano Chardonnay "Sophie" DOC 2017 BIO produkt

Manincor

Alto Adige Terlano Chardonnay "Sophie" DOC 2017

Recenze (1)
Falstaff 92 / 100

0,75 l

920 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Zrání
9 měsíců ve velkých sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Chardonnay (94 %), Viognier (4 %) a Sauvignon Blanc (2 %)

Sophie je noblesní bílé víno vyrobené z hroznů Chardonnay (94 %), Viognier (4 %) a Sauvignon Blanc (2 %). Spontánní fermentace probíhá v dřevěných sudech a víno následně zraje devět měsíců v kontaktu s kvasinkami. Sophie má jasně žlutou barvu, ve vůni dominují tóny žlutého ovoce, citrusů a květu akátu. V chuti je víno krásně strukturované, plnější a uhlazené, s krásným minerálním závěrem.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Jižní Tyrolsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 13 %; Kyselina: 5,9 g/l; Zbytkový cukr: 1,9 g/l

Vinice: Vinice vinařství Manincor jsou vedeny v biodynamickém režimu, tedy bez jakýchkoliv chemických přípravků a postřiků. Hrozny se pěstují ve stejném množství ve vinici „Lieben Aich“ v Terlanu a v lokalitě „Mazzon“ poblíž Kalternu. Vinice Lieben Aich v Terlanu leží na teplém svahu orientovaném na západ v nadmořské výšce 300 metrů nad mořem, kde se Chardonnay a Sauvignonu daří v dobře odvodněné půdě tvořené pískem a jílem smíchaným s erodovaným porfyrem. Chardonnay a Viognier v lokalitě Mazzon rostou na nejstrmější vinici na pozemku zvaném „Leiten“ se sklonem až 100 %. Je jihozápadně orientovaná v nadmořské výšce 350 až 400 metrů nad mořem s unikátním mikroklimatem a půdami tvořenými jílem a spraší s vysokým vápenatým obsahem. Sklizeň se dělá ručně.

Sklep: Hrozny byly odstopkované, mošt a pevné části (bez stopek) byly šest hodin macerovány v lisu, aby se ze slupek vylouhovalo maximum aromatických látek a extraktu. Fermentace byla spontánní a probíhala v dubových sudech různých velikostí za použití kvasinek přirozeně se vyskytujících ve vinici. Mladé víno zrálo devět měsíců v dubových sudech na jemných kalech, aby se rozvinuly jeho vůně a chuť.

Kdy vypít: 2020 - 2026

Doporučení v gastronomii: Rajčatová polévka s mořskými plody, grilovaná ryba.

Přečtěte si na našem blogu: Manincor: Hvězda vinařského regionu Jižní Tyrolsko

Místo na lyže za vínem! Jižní Tyrolsko má co nabídnout náročnému znalci vína

...

Manincor

Vinařství Manincor patří mezi nejvyhledávanější výrobce vín z Jižního Tyrolska. Jeho historie je více než 400 let stará a po celou dobu je vinařství v rukou jedné rodiny. Současná éra začala v roce 1991, kdy vinařství od svého strýce převzal současný majitel Michael Goëss-Enzenberg. Se svou ženou Sophie začali vinařství transformovat směrem k udržitelnosti a postupně získali pro svá vína organickou a následně také biodynamickou certifikaci Demeter. V roce 2004 otevřeli architektonicky úchvatné moderní podzemní vinařství, hned vedle historického panského sídla Manincor. Vinařství dokonale splývá s vinohradem, využívá geotermální tepelná čerpadla pro vytápění a chlazení a umožňuje výrobu vín tzv. gravitační metodou. Vína vinařství Manincor jsou osobitým vyjádřením rozmanitých podmínek v jednotlivých vinicích. Jsou čistá a krásně elegantní. Pro zrání bílých vín se používají velké dubové sudy, vyrobené ze dřeva pocházejícího z panství Manincor. Červená vína zrají z velké části v barikových sudech.

Ohodnoťte tento produkt

  • Solidní Chardonnay, vzhledem k ceně ale tak za 3 hvězdičky
    František, přidáno 13. 2. 2021 01:21 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.