Alto Adige Terlano Sauvignon "Tannenberg" DOC 2018 BIO produkt

Manincor

Alto Adige Terlano Sauvignon "Tannenberg" DOC 2018

Falstaff 93 / 100

0,75 l

760 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
9 měsíců ve velkých dubových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Sauvignon blanc

Podle majitele vinařství k tomuto vínu pasuje slovní spojení „klidná síla“. Víno, které je zároveň jemné, svěží a komplexní. Sauvignon blanc zlatožlutého odstínu, na nose s tóny bílé broskve, grapefruitu a sušených bylin. V chuti plnější, dobře strukturované, nabízí kombinaci svěžích citrusových tónů a pikantní kyseliny. V dochuti příjemně minerální.  

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Jižní Tyrolsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 13 %; Kyselina: 6,7 g/l; Zbytkový cukr: 1,1 g/l

Vinice: Vinice vinařství Manincor jsou vedeny v biodynamickém režimu, tedy bez jakýchkoliv chemických přípravků a postřiků. Lokalita „Liebeneich“ v Terlanu je jihozápadně orientovaný svah v nadmořské výšce 300 m nad mořem, kde je mírné a větrné mikroklima a půda je porézní s vysokým obsahem minerálů sestávajících z písku a jílu smíchaného s erodovaným porfyrem. Sklizeň se dělá ručně.

Sklep: Hrozny byly odstopkované, mošt a pevné části (bez stopek) byly dvanáct hodin macerovány v lisu, aby se ze slupek vylouhovalo maximum aromatických látek a extraktu. Fermentace byla spontánní a probíhala v dubových sudech za použití kvasinek přirozeně se vyskytujících ve vinici. Mladé víno zrálo devět měsíců v dubových sudech na jemných kalech, aby se rozvinuly jeho vůně a chuť.

Kdy vypít: 2020 - 2026

Doporučení v gastronomii: Jako aperitiv nebo k pokrmům z bílého masa jako jsou ryba, drůbež nebo králík.

Přečtěte si na našem blogu: Manincor: Hvězda vinařského regionu Jižní Tyrolsko

Místo na lyže za vínem! Jižní Tyrolsko má co nabídnout náročnému znalci vína

...

Manincor

Vinařství Manincor patří mezi nejvyhledávanější výrobce vín z Jižního Tyrolska. Jeho historie je více než 400 let stará a po celou dobu je vinařství v rukou jedné rodiny. Současná éra začala v roce 1991, kdy vinařství od svého strýce převzal současný majitel Michael Goëss-Enzenberg. Se svou ženou Sophie začali vinařství transformovat směrem k udržitelnosti a postupně získali pro svá vína organickou a následně také biodynamickou certifikaci Demeter. V roce 2004 otevřeli architektonicky úchvatné moderní podzemní vinařství, hned vedle historického panského sídla Manincor. Vinařství dokonale splývá s vinohradem, využívá geotermální tepelná čerpadla pro vytápění a chlazení a umožňuje výrobu vín tzv. gravitační metodou. Vína vinařství Manincor jsou osobitým vyjádřením rozmanitých podmínek v jednotlivých vinicích. Jsou čistá a krásně elegantní. Pro zrání bílých vín se používají velké dubové sudy, vyrobené ze dřeva pocházejícího z panství Manincor. Červená vína zrají z velké části v barikových sudech.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.