Alto Adige Terlano Sauvignon "Tannenberg" DOC 2018 BIO produkt

Manincor

Alto Adige Terlano Sauvignon "Tannenberg" DOC 2018

Falstaff 93 / 100

0,75 l

760 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
9 měsíců ve velkých dubových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Sauvignon blanc

Podle majitele vinařství k tomuto vínu pasuje slovní spojení „klidná síla“. Víno, které je zároveň jemné, svěží a komplexní. Sauvignon blanc zlatožlutého odstínu, na nose s tóny bílé broskve, grapefruitu a sušených bylin. V chuti plnější, dobře strukturované, nabízí kombinaci svěžích citrusových tónů a pikantní kyseliny. V dochuti příjemně minerální.  

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Jižní Tyrolsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 13 %; Kyselina: 6,7 g/l; Zbytkový cukr: 1,1 g/l

Vinice: Vinice vinařství Manincor jsou vedeny v biodynamickém režimu, tedy bez jakýchkoliv chemických přípravků a postřiků. Lokalita „Liebeneich“ v Terlanu je jihozápadně orientovaný svah v nadmořské výšce 300 m nad mořem, kde je mírné a větrné mikroklima a půda je porézní s vysokým obsahem minerálů sestávajících z písku a jílu smíchaného s erodovaným porfyrem. Sklizeň se dělá ručně.

Sklep: Hrozny byly odstopkované, mošt a pevné části (bez stopek) byly dvanáct hodin macerovány v lisu, aby se ze slupek vylouhovalo maximum aromatických látek a extraktu. Fermentace byla spontánní a probíhala v dubových sudech za použití kvasinek přirozeně se vyskytujících ve vinici. Mladé víno zrálo devět měsíců v dubových sudech na jemných kalech, aby se rozvinuly jeho vůně a chuť.

Kdy vypít: 2020 - 2026

Doporučení v gastronomii: Jako aperitiv nebo k pokrmům z bílého masa jako jsou ryba, drůbež nebo králík.

Přečtěte si na našem blogu: Manincor: Hvězda vinařského regionu Jižní Tyrolsko

Místo na lyže za vínem! Jižní Tyrolsko má co nabídnout náročnému znalci vína

...

Manincor

Vinařství Manincor patří mezi nejvyhledávanější výrobce vín z Jižního Tyrolska. Jeho historie je více než 400 let stará a po celou dobu je vinařství v rukou jedné rodiny. Současná éra začala v roce 1991, kdy vinařství od svého strýce převzal současný majitel Michael Goëss-Enzenberg. Se svou ženou Sophie začali vinařství transformovat směrem k udržitelnosti a postupně získali pro svá vína organickou a následně také biodynamickou certifikaci Demeter. V roce 2004 otevřeli architektonicky úchvatné moderní podzemní vinařství, hned vedle historického panského sídla Manincor. Vinařství dokonale splývá s vinohradem, využívá geotermální tepelná čerpadla pro vytápění a chlazení a umožňuje výrobu vín tzv. gravitační metodou. Vína vinařství Manincor jsou osobitým vyjádřením rozmanitých podmínek v jednotlivých vinicích. Jsou čistá a krásně elegantní. Pro zrání bílých vín se používají velké dubové sudy, vyrobené ze dřeva pocházejícího z panství Manincor. Červená vína zrají z velké části v barikových sudech.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.