Alto Adige Pinot Nero "Mason" DOC 2017 BIO produkt

Manincor

Alto Adige Pinot Nero "Mason" DOC 2017

Falstaff 95 / 100

0,75 l

870 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Zrání
16 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Pinot Nero

Pinot noir ze speciální terasovité vinice vysazené v nadmořské výšce 400 až 450 metrů, s jižní orientací. Hrozny si tu užívají ideální kombinaci sluníčka a svěžího vánku a dozrávají pozvolna. Barva vína je zářivě rubínová, ve vůni se objevují tóny červeného a černého ovoce, nalézt v ní můžete třeba zralé třešně, brusinky nebo červený rybíz. Chuť je krásně ovocná, s lehce kořenitými tóny a náznakem kouře. Třísloviny jsou delikátně jemné, víno působí uhlazeně, sofistikovaně a návykově. Láhev tohoto Pinotu Vám určitě nebude stačit.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Jižní Tyrolsko

Ideální teplota: 16  - 18 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 13,5 %; Kyselina: 6,1 g/l; Zbytkový cukr: 1,4 g/l

Vinice: Vinice vinařství Manincor jsou vedeny v biodynamickém režimu, tedy bez jakýchkoliv chemických přípravků a postřiků. Víno pochází z vinice Mazzon. Čtyři hektary na této jižně orientované terase jsou osázeny výhradně odrůdou Pinot Noir. Je to nádherné místo v nadmořské výšce mezi 400 a 450 metry, sluncem zalité se stálým vánkem. Poslední jmenovaný je důležitý pro Pinot Noir vzhledem k tomu, že kompaktní shluky hroznů mají tendenci zachycovat vlhkost mezi bobulemi a činí je náchylnými k tvorbě plísní. Půda je směs písku a jílu. Sklizeň se dělá ručně.

Sklep: Každá várka hroznů byla sklizena a drcena samostatně. Fermentace byla spontánní a probíhala v otevřených dubových kádích za použití kvasinek přirozeně se vyskytujících na hroznech. Kontakt se slupkami trval dva týdny. Mladé víno zrálo v barikových sudech, 20 % z nich bylo nových. Zrání trvalo na jemných kalech po dobu 16 měsíců.

Kdy vypít: 2020 - 2025

Doporučení v gastronomii: Pokrmy s hovězím, jehněčím, kachním masem. Středně vyzrálé sýry.

Přečtěte si na našem blogu: Manincor: Hvězda vinařského regionu Jižní Tyrolsko

Místo na lyže za vínem! Jižní Tyrolsko má co nabídnout náročnému znalci vína

...

Manincor

Vinařství Manincor patří mezi nejvyhledávanější výrobce vín z Jižního Tyrolska. Jeho historie je více než 400 let stará a po celou dobu je vinařství v rukou jedné rodiny. Současná éra začala v roce 1991, kdy vinařství od svého strýce převzal současný majitel Michael Goëss-Enzenberg. Se svou ženou Sophie začali vinařství transformovat směrem k udržitelnosti a postupně získali pro svá vína organickou a následně také biodynamickou certifikaci Demeter. V roce 2004 otevřeli architektonicky úchvatné moderní podzemní vinařství, hned vedle historického panského sídla Manincor. Vinařství dokonale splývá s vinohradem, využívá geotermální tepelná čerpadla pro vytápění a chlazení a umožňuje výrobu vín tzv. gravitační metodou. Vína vinařství Manincor jsou osobitým vyjádřením rozmanitých podmínek v jednotlivých vinicích. Jsou čistá a krásně elegantní. Pro zrání bílých vín se používají velké dubové sudy, vyrobené ze dřeva pocházejícího z panství Manincor. Červená vína zrají z velké části v barikových sudech.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.