Prosecco Superiore di Cartizze Valdobbiadene DOCG
Tip
sommeliera
"Vín Superiore di Cartizze DOCG se v celé oblasti ročně nalahvuje jen něco málo přes 1,4 milionu a v rámci Prosecca tak patří většinou k těm nejdražším. Hrozny tu spolehlivě dozrávají a vína jsou tradičně lahvovaná s lehkým zbytkovým cukrem."

Col Vetoraz

Prosecco Superiore di Cartizze Valdobbiadene DOCG

Robert Parker 92 / 100

0,75 l

760 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Prosecco
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
11,5 %
Odrůda
Glera

Toto víno z vynikající polohy vinic Cartizze se řadí mezi nejlepší svého typu. Ve skleničce oslňuje světle zlatavou barvou a jemným řetízkovým perlením. Ve vůni vyniká delikátní ovocitostí bílých a žlutých peckovin jako jsou broskve a nektarinky, nechybí tóny sušenek. Patro je bohaté s bohatým perlením, protkané jemnou kořenitostí s velmi suchým závěrem, elegancí a finesou.

Druh vína: polosuché

Typ vína: šumivé víno

Oblast: Benátsko

Ideální teplota: 6  - 9 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 11,5 %; Zbytkový cukr: 24 g/l

Vinice: Víno Superiore di Cartizze DOCG pochází z nejprestižnější zóny pro výrobu Prosecca. V tomto přírodním amfiteátru jsou ty nejlepší podmínky pro zrání hroznů odrůdy Glera. Réva si tu doslova užívá kombinaci intenzivního slunečního záření a proudění větru, který místní podmínky ochlazuje. Sklon vinic tu neumožňuje mechanizaci a veškerá práce ve vinohradech se dělá ručně. Sklizeň hroznů probíhá v druhé polovině září.

Sklep: Hrozny jsou do vinařství dopraveny v malých přepravkách. Následuje jejich jemné lisování a fermentace v nerezových tancích za kontrolované teploty. Šumivé víno vzniká za použití metody Charmat, druhotné kvašení tedy probíhá v uzavřených nerezových nádobách, s cílem zachovat energický ovocný projev odrůdy Glera.

Kdy vypít: 2023 - 2024

Doporučení v gastronomii: Welcome drink a aperitiv.

Přečtěte si na našem blogu: O kapku lepší Prosecco: Conegliano Valdobbiadene Superiore DOCG

...

Col Vetoraz

Vinařství Col Vetoraz sídlí v srdci vinařské oblasti pro výrobu Prosecca, tedy na kopci "Mont" Cartizze v Santo Stefano di Valdobbiadene v nadmořské výšce 400 metrů. Jeho historie sahá až do roku 1838, kdy se tu usadila rodina Miotti a začala se věnovat pěstování révy vinné v Cartizze. V roce 1993 Alessandro, přímý potomek rodiny, spolu s Paulem de Bortoli a enologem Lorisem dall'Acqa vytvořili ambiciózní tým, který se stal základem současného vinařství Col Vetoraz. Jejich Prosecco získalo ve světě reputaci špičkového šumivého vína vyrobeného metodou Charmat a všichni tři jsou považováni za „duchovní otce“ moderního Prosecca. Vinařství Col Vetoraz prostřednictvím svých vín usiluje o maximální vyjádření jedinečnosti terroiru z Valdobbiadene. Respekt k přírodě je prvním krokem k výrobě kvalitního šumivého vína a vinařství Col Vetoraz v tomto ohledu udává směr regionu.

Tip
sommeliera
"Vín Superiore di Cartizze DOCG se v celé oblasti ročně nalahvuje jen něco málo přes 1,4 milionu a v rámci Prosecca tak patří většinou k těm nejdražším. Hrozny tu spolehlivě dozrávají a vína jsou tradičně lahvovaná s lehkým zbytkovým cukrem."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.