Prosecco Superiore di Cartizze Valdobbiadene DOCG
Tip
sommeliera
"Vín Superiore di Cartizze DOCG se v celé oblasti ročně nalahvuje jen něco málo přes 1,4 milionu a v rámci Prosecca tak patří většinou k těm nejdražším. Hrozny tu spolehlivě dozrávají a vína jsou tradičně lahvovaná s lehkým zbytkovým cukrem."

Col Vetoraz

Prosecco Superiore di Cartizze Valdobbiadene DOCG

Robert Parker 92 / 100

0,75 l

790 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Prosecco
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
11,5 %
Odrůda
Glera

Toto víno z vynikající polohy vinic Cartizze se řadí mezi nejlepší svého typu. Ve skleničce oslňuje světle zlatavou barvou a jemným řetízkovým perlením. Ve vůni vyniká delikátní ovocitostí bílých a žlutých peckovin jako jsou broskve a nektarinky, nechybí tóny sušenek. Patro je bohaté s bohatým perlením, protkané jemnou kořenitostí s velmi suchým závěrem, elegancí a finesou.

Druh vína: polosuché

Typ vína: šumivé víno

Oblast: Benátsko

Ideální teplota: 6  - 9 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 11,5 %; Zbytkový cukr: 24 g/l

Vinice: Víno Superiore di Cartizze DOCG pochází z nejprestižnější zóny pro výrobu Prosecca. V tomto přírodním amfiteátru jsou ty nejlepší podmínky pro zrání hroznů odrůdy Glera. Réva si tu doslova užívá kombinaci intenzivního slunečního záření a proudění větru, který místní podmínky ochlazuje. Sklon vinic tu neumožňuje mechanizaci a veškerá práce ve vinohradech se dělá ručně. Sklizeň hroznů probíhá v druhé polovině září.

Sklep: Hrozny jsou do vinařství dopraveny v malých přepravkách. Následuje jejich jemné lisování a fermentace v nerezových tancích za kontrolované teploty. Šumivé víno vzniká za použití metody Charmat, druhotné kvašení tedy probíhá v uzavřených nerezových nádobách, s cílem zachovat energický ovocný projev odrůdy Glera.

Kdy vypít: 2023 - 2025

Doporučení v gastronomii: Welcome drink a aperitiv.

Přečtěte si na našem blogu: O kapku lepší Prosecco: Conegliano Valdobbiadene Superiore DOCG

...

Col Vetoraz

Vinařství Col Vetoraz sídlí v srdci vinařské oblasti pro výrobu Prosecca, tedy na kopci "Mont" Cartizze v Santo Stefano di Valdobbiadene v nadmořské výšce 400 metrů. Jeho historie sahá až do roku 1838, kdy se tu usadila rodina Miotti a začala se věnovat pěstování révy vinné v Cartizze. V roce 1993 Alessandro, přímý potomek rodiny, spolu s Paulem de Bortoli a enologem Lorisem dall'Acqa vytvořili ambiciózní tým, který se stal základem současného vinařství Col Vetoraz. Jejich Prosecco získalo ve světě reputaci špičkového šumivého vína vyrobeného metodou Charmat a všichni tři jsou považováni za „duchovní otce“ moderního Prosecca. Vinařství Col Vetoraz prostřednictvím svých vín usiluje o maximální vyjádření jedinečnosti terroiru z Valdobbiadene. Respekt k přírodě je prvním krokem k výrobě kvalitního šumivého vína a vinařství Col Vetoraz v tomto ohledu udává směr regionu.

Tip
sommeliera
"Vín Superiore di Cartizze DOCG se v celé oblasti ročně nalahvuje jen něco málo přes 1,4 milionu a v rámci Prosecca tak patří většinou k těm nejdražším. Hrozny tu spolehlivě dozrávají a vína jsou tradičně lahvovaná s lehkým zbytkovým cukrem."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.