Franciacorta "Cuvee Demetra" DOCG Brut 2018 BIO produkt
Tip
sommeliera
"Vinařství Mirabella najdete na kraji obce Saiano, při příjezdu ze severu ho nemůžete minout. Nová vinařská budova kromě výrobních prostor, archivního sklepení disponuje také degustační místností, kde se lze prakticky kdykoliv stavit na skleničku."

Mirabella

Franciacorta "Cuvee Demetra" DOCG Brut 2018

Recenze (2)

0,75 l

750 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Franciacorta
Zrání
klasická metoda kvašení v uzavřené láhvi min. 55 měsíců
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
70% Chardonnay, 20% Pinot Nero a 10% Pinot Bianco

Krásně vyzrálé noblesní víno tvořené odrůdami Chardonnay (70 %), Pinot Nero (20 %) a Pinot Bianco (10 %). Víno leží 55 měsíců na kvasnicích a následně ještě půl roku po degorzáži. Barva vína je sytě zlatavá, perlení je bohaté. Vůně je prostě návyková, nutí znovu a znovu sklánět hlavu ke skleničce a objevovat její svůdná zákoutí. Tóny bílých květů, zralého žlutého ovoce, citrusů, jablíček nebo pečeného chleba. V chuti je víno plné, s dlouhotrvající vyváženou a elegantní chutí. Bublinky, které krásně doplní mimořádné slavnostní okamžiky i milá rodinná setkání.

Druh vína: suché

Druh vína: šumivé víno

Oblast: Lombardie

Ideální teplota: 6  - 9 °C

Vinice: Vína z vinařství Mirabella pochází z vlastních 45 hektarů vinic a zhruba stejné viniční plochy v dlouholetém pronájmu. Mirabella funguje maximálně ohleduplně vůči životnímu prostředí. Vinice jsou vedeny čistě organicky a bez použití mědi. Pro toto víno se používají pouze hrozny ze staré třicetileté vinice v majetku vinařství Mirabella. Cuvée je zasvěcené Demetrě, bohyni hojnosti, která je i v logu vinařství. Sklizeň probíhá ručně a do vinařství v malých přepravkách míří pouze zdravé a dokonale zralé hrozny.

Sklep: Ve vinařství probíhá jemné lisování hroznů, fermentace probíhá v betonových tancích za přirozeně kontrolované teploty. Vinifikace každé z odrůd probíhá zvlášť. Víno v láhvi zraje minimálně 55 měsíců na kvasnicích a degorzáž se provádí šest měsíců před uvedením vína na trh. Vína z vinařství Mirabella jsou minimálně sířena. Zatímco běžně je v italských šumivých vínech úroveň siřičitanů  kolem 90 mg/l, ve vínech od Mirabelly je to jen zhruba 35 až 40 mg/l.

Kdy vypít: 2024 - 2026

Doporučení v gastronomii: Pokrmy z ryb, ústřice, mořské plody.

Přečtěte si na našem blogu: Šumivý ráj aneb návštěva vinařství Mirabella Franciacorta

...

Mirabella

Region Franciacorta DOCG, to jsou špičková italská šumivá vína vyráběná tradiční metodou druhotného kvašení v láhvi. Nejen Italové jsou do těchto vín doslova zbláznění. Vinařství Mirabella, které v roce 1979 založil Teresio Schiavi, se velmi rychle zařadilo mezi nejzajímavější producenty této nevelké oblasti. Postupným rozšiřováním se dostalo až na stávajících 56 hektarů vinic, v rámci kterých hospodaří udržitelným způsobem s respektem k přírodě. Od roku 2012 pak vinařství využívá pouze energie z obnovitelných zdrojů. Vína z produkce vinařství Mirabella se vyznačují elegancí a čistotou, absolutně pro ně platí označení „vína z hroznů“, tedy vína bez přidaných aditiv. Vinařství také mimo jiné jako první v Itálii nalahvovalo šumivé víno bez jakýchkoliv alergenů nebo přidané síry (“Elite” Extra Brut Franciacorta DOCG). V naší nabídce naleznete trojici vín - Franciacorta Brut, dále Satèn Franciacorta, tedy 100% Chardonnay a noblesní Cuvée Demetra Brut 2009, tvořené odrůdami Chardonnay a Pinot bianco.

Tip
sommeliera
"Vinařství Mirabella najdete na kraji obce Saiano, při příjezdu ze severu ho nemůžete minout. Nová vinařská budova kromě výrobních prostor, archivního sklepení disponuje také degustační místností, kde se lze prakticky kdykoliv stavit na skleničku."

Ohodnoťte tento produkt

  • Dobrá Franciacorta, ale od té doby, co jsem objevil chutnější Cremant za 400, nemohu dát více než tři.
    František, přidáno 13. 2. 2021 01:24 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
  • Špičkové šumivé víno Franciacorta Demetra, produkované tradiční šampaňskou metodou, doporučuji pro mimořádné události, přitom za super cenu.
    Martin, přidáno 4. 7. 2017 08:12 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.