Refosco dal Peduncolo Rosso Friuli Colli Orientali DOC 2019
Tip
sommeliera
"Refosco dal Peduncolo Rosso dává vína s příjemnou kyselostí i tříslovinami. Vína mají strukturu a schopnost stárnout v čase, objevují se v nich typicky tóny tmavých i červených bobulovin, koření, levandule nebo fialky."

La Tunella

Refosco dal Peduncolo Rosso Friuli Colli Orientali DOC 2019

0,75 l

410 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
12 měsíců ve velkých dubových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Refosco dal Peduncolo Rosso

Vyzkoušejte typickou odrůdu severoitalského Friuli, suché červené Refosco výraznější rubínové barvy. Příjemně aromatické, plnější a lehce hřejivé v chuti. Víno nabízí svůdnou kombinaci tónů červených peckovin, jemnou kořenitost připomínající vanilku, tóny zemitosti nebo tabáku. Přidejte k tomu sametové třísloviny a máte ve výsledku krásně pitelné červené víno s delší ovocnou dochutí.  

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Friuli

Ideální teplota: 16  - 18 °C

Vinice: Víno pochází z vlastních vinic vinařství La Tunella. Zdejší podmínky přejí produkci bílých vín. Půda je tvořena opukou a pískovcem a je také známá jako „ponca“. Typicky se nachází v kopcovitých vinicích zóny Friuli Orientale. Hustota výsadby dosahuje 4 500 rostlin na hektar. Sklizeň probíhá ručně na konci září.  

Sklep: Hrozny jsou sklizeny ve správném stupni zralosti, poté se odstopkují a rozdrtí. Vzniklý mošt se pak nechá macerovat a kvasit na slupkách v ocelových tancích. Během kvašení se surovina často přečerpává, aby se podpořil přenos barvy a ušlechtilých taninů ze slupek do kvasícího moštu. Po ukončení alkoholového kvašení proběhne jablečno-mléčného kvašení a stáčení do 2500 litrových francouzských dubových sudů. V nich víno zraje ve sklepě, kde zraje zhruba rok a následně je lahvováno.

Kdy vypít: 2021 - 2026

Doporučení v gastronomii: doplní pokrmy z červeného masa, dušené maso s rajčatovou omáčkou.

Přečtěte si na našem blogu:  Refosco nebo Ribolla? Odrůdy a vína Friuli

...

La Tunella

Velmi uznávané rodinné vinařství z Friuli, jehož historie začala před více než 50 lety. Spolu se svou matkou dnes vinařství vedou bratři Massimo a Marco Zorzettigové. La Tunella disponuje 70 hektary vlastních vinic, vysazených na typické kombinaci pískovce a slínu, které se zde říká „ponca“. Ze 70 % jsou vysazeny bílé odrůdy jako Sauvignon Blanc, Pinot Grigio, Friulano, Ribolla Gialla a Malvasia. Z červených odrůd se vinařství zaměřuje zejména na místní odrůdy Refosco del Peduncolo Rosso, Schiopettino a Pignolo. Bílá vína jsou většinou zpracovávána v nerezových tancích, pro zrání červených se používají francouzské dubové sudy. Legendární jsou jejich cuvée – bílé Biancosesto a červené L'Arcione. La Tunella reprezentuje tradiční přístup a odrůdy regionu Colli Orientali del Friuli, kvalitou vín se řadí k absolutní špičce.

Tip
sommeliera
"Refosco dal Peduncolo Rosso dává vína s příjemnou kyselostí i tříslovinami. Vína mají strukturu a schopnost stárnout v čase, objevují se v nich typicky tóny tmavých i červených bobulovin, koření, levandule nebo fialky."

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.