Refosco dal Peduncolo Rosso Friuli Colli Orientali DOC 2019
Tip
sommeliera
"Refosco dal Peduncolo Rosso dává vína s příjemnou kyselostí i tříslovinami. Vína mají strukturu a schopnost stárnout v čase, objevují se v nich typicky tóny tmavých i červených bobulovin, koření, levandule nebo fialky."

La Tunella

Refosco dal Peduncolo Rosso Friuli Colli Orientali DOC 2019

0,75 l

420 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Zrání
12 měsíců ve velkých dubových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Refosco dal Peduncolo Rosso

Vyzkoušejte typickou odrůdu severoitalského Friuli, suché červené Refosco výraznější rubínové barvy. Příjemně aromatické, plnější a lehce hřejivé v chuti. Víno nabízí svůdnou kombinaci tónů červených peckovin, jemnou kořenitost připomínající vanilku, tóny zemitosti nebo tabáku. Přidejte k tomu sametové třísloviny a máte ve výsledku krásně pitelné červené víno s delší ovocnou dochutí.  

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Friuli

Ideální teplota: 16  - 18 °C

Vinice: Víno pochází z vlastních vinic vinařství La Tunella. Zdejší podmínky přejí produkci bílých vín. Půda je tvořena opukou a pískovcem a je také známá jako „ponca“. Typicky se nachází v kopcovitých vinicích zóny Friuli Orientale. Hustota výsadby dosahuje 4 500 rostlin na hektar. Sklizeň probíhá ručně na konci září.  

Sklep: Hrozny jsou sklizeny ve správném stupni zralosti, poté se odstopkují a rozdrtí. Vzniklý mošt se pak nechá macerovat a kvasit na slupkách v ocelových tancích. Během kvašení se surovina často přečerpává, aby se podpořil přenos barvy a ušlechtilých taninů ze slupek do kvasícího moštu. Po ukončení alkoholového kvašení proběhne jablečno-mléčného kvašení a stáčení do 2500 litrových francouzských dubových sudů. V nich víno zraje ve sklepě, kde zraje zhruba rok a následně je lahvováno.

Kdy vypít: 2021 - 2026

Doporučení v gastronomii: doplní pokrmy z červeného masa, dušené maso s rajčatovou omáčkou.

Přečtěte si na našem blogu:  Refosco nebo Ribolla? Odrůdy a vína Friuli

...

La Tunella

Velmi uznávané rodinné vinařství z Friuli, jehož historie začala před více než 50 lety. Spolu se svou matkou dnes vinařství vedou bratři Massimo a Marco Zorzettigové. La Tunella disponuje 70 hektary vlastních vinic, vysazených na typické kombinaci pískovce a slínu, které se zde říká „ponca“. Ze 70 % jsou vysazeny bílé odrůdy jako Sauvignon Blanc, Pinot Grigio, Friulano, Ribolla Gialla a Malvasia. Z červených odrůd se vinařství zaměřuje zejména na místní odrůdy Refosco del Peduncolo Rosso, Schiopettino a Pignolo. Bílá vína jsou většinou zpracovávána v nerezových tancích, pro zrání červených se používají francouzské dubové sudy. Legendární jsou jejich cuvée – bílé Biancosesto a červené L'Arcione. La Tunella reprezentuje tradiční přístup a odrůdy regionu Colli Orientali del Friuli, kvalitou vín se řadí k absolutní špičce.

Tip
sommeliera
"Refosco dal Peduncolo Rosso dává vína s příjemnou kyselostí i tříslovinami. Vína mají strukturu a schopnost stárnout v čase, objevují se v nich typicky tóny tmavých i červených bobulovin, koření, levandule nebo fialky."

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.