BIO vína

Jednoznačným trendem ve světě vína je odpovědný přístup k výrobě vín s ohledem na životní prostředí. Itálie patří v tomto ohledu mezi světové leadery. Stále více vinařství své vinice převádí do BIO režimu a monitoruje svůj vliv na okolní krajinu.Podle dostupných údajů  dosáhl v roce 2018 podíl organických vinic v Itálii 16,6 %, což při velikosti této vinařské země představuje 26 % světových ekologicky obhospodařovaných vinic. Jen v letech 2013 až 2018 se pak plocha organických vinic v Itálii zvýšila o 57 % a tento trend pokračuje dle všeho do současnosti. 

Zdravější a odolnější vinice, citlivost přístupu s měrem k životnímu prostředí, potažmo lepší kvalita vín intenzivněji vyjadřující terroir či charakter konkrétního místa, to jsou hlavní benefity zmiňované v souvislosti s organickou či biodynamickou produkcí. Péče o vinice v režimu BIO je ale často rizikovější a také náročnější na práci potažmo finance. Výnosy naopak bývají nižší než je tomu u konvenčního vinaření. Cena BIO vín tak může být v některých případech vyšší. 

V sortimentu eshopu VinoDoc najdete pečlivě vybraná BIO a biodynamická vína od některých z předních vinařství Itálie. V této sekci je najdete všechna na jednom místě. Pokud uvítáte pomoc s výběrem, neváhejte se na nás obrátit prostředictvím chatovacího okna nebo emailu.

Více informací ↓ Méně informací ↑
Řadit podle:

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.