BIO vína

Jednoznačným trendem ve světě vína je odpovědný přístup k výrobě vín s ohledem na životní prostředí. Itálie patří v tomto ohledu mezi světové leadery. Stále více vinařství své vinice převádí do BIO režimu a monitoruje svůj vliv na okolní krajinu.Podle dostupných údajů  dosáhl v roce 2018 podíl organických vinic v Itálii 16,6 %, což při velikosti této vinařské země představuje 26 % světových ekologicky obhospodařovaných vinic. Jen v letech 2013 až 2018 se pak plocha organických vinic v Itálii zvýšila o 57 % a tento trend pokračuje dle všeho do současnosti. 

Zdravější a odolnější vinice, citlivost přístupu s měrem k životnímu prostředí, potažmo lepší kvalita vín intenzivněji vyjadřující terroir či charakter konkrétního místa, to jsou hlavní benefity zmiňované v souvislosti s organickou či biodynamickou produkcí. Péče o vinice v režimu BIO je ale často rizikovější a také náročnější na práci potažmo finance. Výnosy naopak bývají nižší než je tomu u konvenčního vinaření. Cena BIO vín tak může být v některých případech vyšší. 

V sortimentu eshopu VinoDoc najdete pečlivě vybraná BIO a biodynamická vína od některých z předních vinařství Itálie. V této sekci je najdete všechna na jednom místě. Pokud uvítáte pomoc s výběrem, neváhejte se na nás obrátit prostředictvím chatovacího okna nebo emailu.

Více informací ↓ Méně informací ↑
Řadit podle:

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.