"Brusco dei Barbi" Toscana IGT 2017 AKCE
Tip
sommeliera
"Toto víno bylo poprvé nalahvováno v roce 1969 a stalo se jedním z prvních "supertoskánských" vín s příměsí francouzských odrůd. Etinetu vína ve stejném roce navrhl majitel vinařství Giovanni Colombini a od té doby zůstává nezměněná."

Fattoria dei Barbi

"Brusco dei Barbi" Toscana IGT 2017

0,75 l

330 Kč 279 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Sangiovese, Merlot

Toto krásné červené víno se prezentuje výraznou rubínovou barvou. V chuti bohatší, strukturované, s ovocnými tóny připomínajícími černé třešně, švestky a moruše. Nechybí jemné tóny středomořských bylin. Víno je svěží, příjemně zaoblené, s uhlazenými tříslovinami. Skvěle se hodí do kombinace s jehněčím nebo hovězím masem, případně podzimním hříbkovým risottem.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Hrozny pochází z panství Fattoria dei Barbi, které se nachází poblíž městečka Montalcino. Půdu tu tvoří zejména opuka a jíl. Réva roste v nadmořské výšce 400 m. n. m. Průměrný věk révy je 15 let. Orientace na jihozápad.

Sklep: V závislosti na sezónním vývoji hroznů probíhá sklizeň jednotlivých parcel. Po odstopkování a rozdrcení procházejí procesem ochlazení až na 16 °C, aby se napomohlo extrakci anthokyanů a polyfenolů ze slupek. Následující alkoholové kvašení trvá 10 až 12 dní při kontrolované teplotě 27-28 °C. Zrání vína před lahvováním probíhá v nerezových tancích.   

Kdy vypít: 2021 - 2023

Doporučení v gastronomii: Pečené nebo grilované maso (hovězí, vepřové), tvrdé zrající sýry.

...

Fattoria dei Barbi

Fattoria dei Barbi patří do skupiny vinařství, která doslova formovala historii italského vína. Je jedním z pěti výrobců vín Brunello di Montalcino fungující bez přerušení více než 100 let. Rodina Colombini na místní půdě hospodaří od roku 1352 a v roce 1790 založila vinařství Fattoria dei Barbi. První Brunello tu bylo nalahvováno v roce 1892, tedy s odstupem pouhých pěti let od premiéry slavného vinařství Biondi Santi. Spolu s rodinou Biondi-Santi pak pomohla rodina Colombini vybudovat vysokou prestiž vín Brunello di Montalcino po celém světě. V současnosti vinařství vede zástupce 20. generace rodiny Colombini - Stefano Cinelli Colombini, který v duchu rodinné filozofie kombinuje nejmodernější technologie s tradicí. Každým rokem vinařství lahvuje kolem 200 000 lahví Brunella, kromě typického vína s modrou etiketou (vytvořenou v roce 1958) je to víno ze špičkové vinice Vigna del Fiore a také Brunello di Montalcino Riserva, produkované jen ve výjimečných ročnících.

Tip
sommeliera
"Toto víno bylo poprvé nalahvováno v roce 1969 a stalo se jedním z prvních "supertoskánských" vín s příměsí francouzských odrůd. Etinetu vína ve stejném roce navrhl majitel vinařství Giovanni Colombini a od té doby zůstává nezměněná."

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.