"Brusco dei Barbi" Toscana IGT 2017 AKCE
Tip
sommeliera
"Toto víno bylo poprvé nalahvováno v roce 1969 a stalo se jedním z prvních "supertoskánských" vín s příměsí francouzských odrůd. Etinetu vína ve stejném roce navrhl majitel vinařství Giovanni Colombini a od té doby zůstává nezměněná."

Fattoria dei Barbi

"Brusco dei Barbi" Toscana IGT 2017

0,75 l

330 Kč 279 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Sangiovese, Merlot

Toto krásné červené víno se prezentuje výraznou rubínovou barvou. V chuti bohatší, strukturované, s ovocnými tóny připomínajícími černé třešně, švestky a moruše. Nechybí jemné tóny středomořských bylin. Víno je svěží, příjemně zaoblené, s uhlazenými tříslovinami. Skvěle se hodí do kombinace s jehněčím nebo hovězím masem, případně podzimním hříbkovým risottem.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Hrozny pochází z panství Fattoria dei Barbi, které se nachází poblíž městečka Montalcino. Půdu tu tvoří zejména opuka a jíl. Réva roste v nadmořské výšce 400 m. n. m. Průměrný věk révy je 15 let. Orientace na jihozápad.

Sklep: V závislosti na sezónním vývoji hroznů probíhá sklizeň jednotlivých parcel. Po odstopkování a rozdrcení procházejí procesem ochlazení až na 16 °C, aby se napomohlo extrakci anthokyanů a polyfenolů ze slupek. Následující alkoholové kvašení trvá 10 až 12 dní při kontrolované teplotě 27-28 °C. Zrání vína před lahvováním probíhá v nerezových tancích.   

Kdy vypít: 2021 - 2023

Doporučení v gastronomii: Pečené nebo grilované maso (hovězí, vepřové), tvrdé zrající sýry.

...

Fattoria dei Barbi

Fattoria dei Barbi patří do skupiny vinařství, která doslova formovala historii italského vína. Je jedním z pěti výrobců vín Brunello di Montalcino fungující bez přerušení více než 100 let. Rodina Colombini na místní půdě hospodaří od roku 1352 a v roce 1790 založila vinařství Fattoria dei Barbi. První Brunello tu bylo nalahvováno v roce 1892, tedy s odstupem pouhých pěti let od premiéry slavného vinařství Biondi Santi. Spolu s rodinou Biondi-Santi pak pomohla rodina Colombini vybudovat vysokou prestiž vín Brunello di Montalcino po celém světě. V současnosti vinařství vede zástupce 20. generace rodiny Colombini - Stefano Cinelli Colombini, který v duchu rodinné filozofie kombinuje nejmodernější technologie s tradicí. Každým rokem vinařství lahvuje kolem 200 000 lahví Brunella, kromě typického vína s modrou etiketou (vytvořenou v roce 1958) je to víno ze špičkové vinice Vigna del Fiore a také Brunello di Montalcino Riserva, produkované jen ve výjimečných ročnících.

Tip
sommeliera
"Toto víno bylo poprvé nalahvováno v roce 1969 a stalo se jedním z prvních "supertoskánských" vín s příměsí francouzských odrůd. Etinetu vína ve stejném roce navrhl majitel vinařství Giovanni Colombini a od té doby zůstává nezměněná."

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.