Cerasuolo di Vittoria Classico DOCG 2016 BIO produkt
Tip
sommeliera
"Cearuolo di Vittoria je jediné víno Sicílie, které spadá do prestižní kategorie DOCG vín. Jeho základem je vždy odrůda Nero d 'Avola doplněná o odrůdu Frappato. Vinařství COS patří mezi nejvyhlášenější producenty těchto vín."

COS

Cerasuolo di Vittoria Classico DOCG 2016

Antonio Galloni 91 / 100

0,75 l

590 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
v sudech ze slavonského dubu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Nero d 'Avola a Frappato

Směs odrůd Nero d 'Avola (60 %) a Frappato (40 %), stáří révy dosahuje v průměru 25 let, víno zraje v sudech ze slavonského dubu. Barva ve skleničce je tmavší rubínová, vůně je expresivní, s tóny švestek, ostružin, fialky nebo pepře. Chuť je svěží, s pikantní kyselinou, čerstvými tóny červeného ovoce a květin. Celkově velmi elegantní, vyvážené a se středně výrazným tříslem. Víno působí relativně robustně, dochuť je dlouhá, minerálně zemitá, rozhodně vybízí k dalšímu popíjení.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Víno z vinic v rámci vinařské zóny Vittoria, na jihu Sicílie. Nadmořská výška vinohradů je 230 m.n.m., je tu červeně zbarvená půda, střední konzistence, tvořená písky a bohatou vápencově – křemičitou složkou. Réva dosahuje průměrného věku 25 let, je vedena v systému Guyot. Všechna vína z vinařství COS pochází z vlastních vinic, které jsou vedeny v BIO režimu.

Sklep: U vína probíhá spontánní fermentace s původními kvasinkami. Velmi jemné lisování, přírodní sedimentace moštu, tradiční vinifikace ve velkých sudech ze slavonského dubu. Víno je lahvováno s minimem síry a bez jakýchkoliv aditiv.

Kdy vypít: 2020 - 2024

Doporučení v gastronomii: Vepřové maso, dušená hovězí líčka tažená na víně.

...

COS

Azienda Agricola COS je vinařský projekt, který v roce 1980 založili kamarádi Giambattista Cilia, Giusto Occhipinti a Cirino Strano. Z malého projektu se vinařství postupně vypracovalo na produkci až 200 000 lahví ročně a svou filozofií a kvalitou vín iniciovalo doslova vinařskou renesanci na jihovýchodě Sicílie. Okouzleni starobylými postupy se ve vinařství COS rozhodli pracovat s amforami, které pro výrobu vín používali ve starověkém Řecku. Aktuálně jich vinařství používá na 150, což ve světě vína prakticky nemá obdoby. Ve vinicích vinařství COS se nepoužívají žádné chemikálie, naopak biodynamické postupy a preparáty, vína neprochází filtrací ani čiřením. I díky úspěchu vinařství COS se z trochu zapomenutého vinařského kraje stal významný bod na vinařské mapě Sicílie, prezentovaný zejména víny Cerasuolo di Vittoria. Ta od roku 2005 spadají do prestižní kategorie DOCG vín. Jejich základem jsou odrůdy Nero d'Avola a Frappato a ve skleničce čekejte eleganci, svěžest a expresivní tóny červeného ovoce. Vlajková loď vinařství COS, víno Pithos Rosso, se v krátké době stalo jedním z nejvyhledávanějších italských vín v zahraničí. Na 36 hektarech vinic má vinařství vysazeny odrůdy Nero d’Avola, Frappato, Insolia, Grecanico, Cabernet Sauvignon a Merlot.

Tip
sommeliera
"Cearuolo di Vittoria je jediné víno Sicílie, které spadá do prestižní kategorie DOCG vín. Jeho základem je vždy odrůda Nero d 'Avola doplněná o odrůdu Frappato. Vinařství COS patří mezi nejvyhlášenější producenty těchto vín."

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.