"Rami" Terre Siciliane IGT 2018 BIO produkt
Tip
sommeliera
"Ramí je oranžové víno, tedy víno z bílých hroznů, ale vinifikované jako červené. Podstatou výroby oranžových vín je dlouhodobý kontakt moštu se slupkami. Výsledné víno má intenzivní barvu a odlišný aromatický projev."

COS

"Rami" Terre Siciliane IGT 2018

Recenze (2)

0,75 l

495 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
v betonových tancích
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
11,5 %
Odrůda
50 % Grecanico, 50 % Inzolia

Víno, které podobně jako červená vína, kvasí v kontaktu se slupkami hroznů. Barva vína je zlatavě oranžového odstínu, ve vůni se objevuje paleta tónů, od zralých citrusů, pomerančové kůry, broskve nebo středomořských bylinek. V ústech je harmonické, plnější a dlouhé. Čekejte tóny peckového ovoce, heřmánku nebo jemnou medovost. Vínu nechybí příjemná kyselina a skutečně lahodný a lehce minerální závěr.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Víno z vinic v rámci vinařské zóny Vittoria, na jihu Sicílie. Nadmořská výška vinohradů je 230 m.n.m., je tu červeně zbarvená půda, střední konzistence, tvořená písky a bohatou vápencově – křemičitou složkou. Réva dosahuje průměrného věku 12 let, je vedena v systému Guyot. Všechna vína z vinařství COS pochází z vlastních vinic, které jsou vedeny v BIO režimu.

Sklep: Pro bílé víno jsou netypicky hrozny ponechány určitou dobu v kontaktu se slupkami. U vína probíhá spontánní fermentace s původními kvasinkami. Velmi jemné lisování, přírodní sedimentace moštu, tradiční vinifikace ve velkých betonových nádržích. Víno je lahvováno s minimem síry a bez jakýchkoliv aditiv.

Kdy vypít: 2020 - 2023

Doporučení v gastronomii: Těstoviny s mořskými plody, grilovaná ryba.

...

COS

Azienda Agricola COS je vinařský projekt, který v roce 1980 založili kamarádi Giambattista Cilia, Giusto Occhipinti a Cirino Strano. Z malého projektu se vinařství postupně vypracovalo na produkci až 200 000 lahví ročně a svou filozofií a kvalitou vín iniciovalo doslova vinařskou renesanci na jihovýchodě Sicílie. Okouzleni starobylými postupy se ve vinařství COS rozhodli pracovat s amforami, které pro výrobu vín používali ve starověkém Řecku. Aktuálně jich vinařství používá na 150, což ve světě vína prakticky nemá obdoby. Ve vinicích vinařství COS se nepoužívají žádné chemikálie, naopak biodynamické postupy a preparáty, vína neprochází filtrací ani čiřením. I díky úspěchu vinařství COS se z trochu zapomenutého vinařského kraje stal významný bod na vinařské mapě Sicílie, prezentovaný zejména víny Cerasuolo di Vittoria. Ta od roku 2005 spadají do prestižní kategorie DOCG vín. Jejich základem jsou odrůdy Nero d'Avola a Frappato a ve skleničce čekejte eleganci, svěžest a expresivní tóny červeného ovoce. Vlajková loď vinařství COS, víno Pithos Rosso, se v krátké době stalo jedním z nejvyhledávanějších italských vín v zahraničí. Na 36 hektarech vinic má vinařství vysazeny odrůdy Nero d’Avola, Frappato, Insolia, Grecanico, Cabernet Sauvignon a Merlot.

Tip
sommeliera
"Ramí je oranžové víno, tedy víno z bílých hroznů, ale vinifikované jako červené. Podstatou výroby oranžových vín je dlouhodobý kontakt moštu se slupkami. Výsledné víno má intenzivní barvu a odlišný aromatický projev."

Ohodnoťte tento produkt

  • Všechna vína, která jsem dosud pil, byla pro mne lepší a mnoho z nich i levnějších. Asi jsem ho nepochopil...
    Fanda, přidáno 21. 1. 2021 08:00 (Neověřená recenze)
  • Výrazně ovocité víno(zřejmě to zrání v betonu, který dýchá, jak jsem se dozvěděl, sám jsem byl překvapen) s dlouhou chutí na závěr (medová hořkost). Letní víno , vzhledem i nižšímu alkoholu. Cenu bych snesl i nižší.;-)
    Petr, přidáno 2. 4. 2020 19:29 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.