Vittoria Rosso "Pithos" (amfora) DOC 2017 AKCE BIO produkt
Tip
sommeliera
Pithos Rosso je jedno z nejslavnějších naturálních červených vín Itálie. Vlajková loď vinařství COS!

COS

Vittoria Rosso "Pithos" (amfora) DOC 2017

0,75 l

600 Kč 480 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
v hliněných amforách
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
12 %
Odrůda
Nero d 'Avola a Frappato

Pithos je vlajková loď vinařství COS, před nalahvováním víno zraje sedm měsíců v zakopaných hliněných amforách. Krásně aromatické s tóny malin nebo fialky, v chuti šťavnaté, kulaté a hebké. Tóny malin, sušených třešní, zemitosti a bílého pepře jsou doplněné o krásně integrované jemné třísloviny. Dochuť je dlouhá a uzavřená minerální slaností. Díky své jemnosti, eleganci a unikátnímu charakteru patří víno Pithos mezi nejvyhledávanější italská vína. Časopis Wine Enthusiast Pithos 2014 zařadil mezi 100 nejzajímavějších vín světa.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Víno z vinic v rámci vinařské zóny Vittoria, na jihu Sicílie. Nadmořská výška vinohradů je 230 m.n.m., je tu červeně zbarvená půda, střední konzistence, tvořená písky a bohatou vápencově – křemičitou složkou. Réva dosahuje průměrného věku 25 let, je vedena v systému Guyot. Všechna vína z vinařství COS pochází z vlastních vinic, které jsou vedeny v BIO režimu.

Sklep: U vína probíhá spontánní fermentace s původními kvasinkami. Velmi jemné lisování, přírodní sedimentace moštu, tradiční vinifikace v amforách zakopaných v zemi. Víno je lahvováno bez přidané síry a bez jakýchkoliv aditiv.

Kdy vypít: 2020 - 2024

Doporučení v gastronomii: Těstoviny, risotto s mořskými plody, tučnější ryby.

...

COS

Azienda Agricola COS je vinařský projekt, který v roce 1980 založili kamarádi Giambattista Cilia, Giusto Occhipinti a Cirino Strano. Z malého projektu se vinařství postupně vypracovalo na produkci až 200 000 lahví ročně a svou filozofií a kvalitou vín iniciovalo doslova vinařskou renesanci na jihovýchodě Sicílie. Okouzleni starobylými postupy se ve vinařství COS rozhodli pracovat s amforami, které pro výrobu vín používali ve starověkém Řecku. Aktuálně jich vinařství používá na 150, což ve světě vína prakticky nemá obdoby. Ve vinicích vinařství COS se nepoužívají žádné chemikálie, naopak biodynamické postupy a preparáty, vína neprochází filtrací ani čiřením. I díky úspěchu vinařství COS se z trochu zapomenutého vinařského kraje stal významný bod na vinařské mapě Sicílie, prezentovaný zejména víny Cerasuolo di Vittoria. Ta od roku 2005 spadají do prestižní kategorie DOCG vín. Jejich základem jsou odrůdy Nero d'Avola a Frappato a ve skleničce čekejte eleganci, svěžest a expresivní tóny červeného ovoce. Vlajková loď vinařství COS, víno Pithos Rosso, se v krátké době stalo jedním z nejvyhledávanějších italských vín v zahraničí. Na 36 hektarech vinic má vinařství vysazeny odrůdy Nero d’Avola, Frappato, Insolia, Grecanico, Cabernet Sauvignon a Merlot.

Tip
sommeliera
Pithos Rosso je jedno z nejslavnějších naturálních červených vín Itálie. Vlajková loď vinařství COS!

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.