Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne

Zájezdy za vínem

 

Milujeme Itálii, italské jídlo a italská vína. Pokud jste na tom stejně, vyrazte s námi na cestu plnou jedinečných zážitků. Objevujte s námi italské vinařské regiony, jejich prestižní vinařství, lokální gastronomii a historické památky. Ochutnejte skvělé víno přímo ve sklepě, poznejte lidi, kteří za ním stojí. Pojeďte s námi na některý z all inclusive zájezdů, v rámci kterých bude Vaší jedinou starostí se dobře bavit, vše ostatní pro Vás zařídíme my, spolu s naším partnerem, cestovní kanceláří Cestomilové.


Prodloužený víkend v Piemontu – Barolo a Barbaresco


Termín: 14.-17. června 2018 (POSLEDNÍ 2 MÍSTA)
Termín: 20.-23. září 2018


Shrnutí: Letecký zájezd all inclusive, v rámci kterého budete bydlet v malebném hotelu přímo ve vesničce Barolo. Během tří dní s námi navštívíte pět vinařství, ochutnáte spoustu vín a s místním hledačem lanýžů se vydáme hledat poklady ukryté pod zemí. Poznáte lokální gastronomické speciality, mimo jiné v restauraci oceněné michelinskou hvězdou – La Ciau del Tornavento Restaurant. To vše v malebném údolí Langhe, zapsaném na seznamu světového dědictví UNESCO, kde v každé zatáčce čekají neuvěřitelná panoramata a kam se v každém případě budete chtít velmi brzy vrátit.

Program:

Den 1 Čtvrtek 20. září: Přílet do Milána a transfer do vesničky Barolo. Ubytování v hotelu Brezza Barolo, v klasických dvoulůžkových pokojích. Večeře v kombinaci s víny Chardonnay a Langhe Nebbiolo. 

Den 2 Pátek 21. září: Snídaně v hotelu, následně transfer do Monforte d‘ Alba, kde se s místním hledačem lanýžů a jeho psem vydáme pátrat po těchto vzácných houbách typických pro Piemont. Poté se přesuneme do odsvěceného kostela S. Agostino Oratory na degustaci vín a lehký oběd v podobě místních uzenin a sýrů. Po obědě přejedeme do městečka La Morra na prohlídku jednoho z tradičních vinařství – Marcarini. To disponuje jedním z nejstarších sklepů v historickém centru, ochutnáme tu krásná a elegantní vína, včetně Barola z vinic Brunate a La Serra. Městečko La Morra také nabízí úchvatný výhled na celý vinařský region, kde se vyrábí vína Barolo. Poté již bude následovat návrat do hotelu, degustace vín ve vinařství Brezza a večeře v místní restauraci La Cantinetta.

Den 3Sobota 22. září: Po snídani se přesuneme do městečka Barbaresco, kde vystoupáme na místní historickou vyhlídkovou věž. Následně přejedeme do rodinného vinařství Cà del Baio, na prohlídku zdejšího sklepa a ochutnávku vín. Porovnat si budete moci Barbaresca z několika prestižních vinic. Oběd si dáme v restauraci La Ciau del Tornavento, oceněné jednou michelinskou hvězdou. Následně se přesuneme do Grinzane Cavour a navštívíme zdejší hrad zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO a prohlédneme si mimo jiné jeho historický sklep.  Autokarem pak přejedeme do oblasti Diano d’Alba a zastavíme se v malém rodinném vinařství Claudio Alario.  Večeři si dáme v Castiglione Falletto, v restauraci a vinném sklepě Cascina Pugnane.

Den 4 Neděle 23. září: Po snídani nás čeká návštěva vinařství Costa di Bussia. Vinařství založil v roce 1874 Luigi Arnulfo, považovaný za průkopníka v produkci vín Barolo. Jeho příběh si představíme v rámci malého muzea, prohlédneme si vinařství a samozřejmě ochutnáme místní bílá i červená vína. Oběd bude v typické lokální restuaraci La Terrazza di Renza, kde si budete moci jídlo vychutnat na terase s výhledem na úchvatná okolní panoramata. Pak již bude následovat transfer na letiště v Miláně a odlet do Prahy.

Cena zájezdu: 26 900 Kč/os

Cena zahrnuje:
 • letenky včetně palivových poplatků
 • 3x ubytování v hotelu Brezza přímo v Barolu
 • 3x snídaně
 • 3x oběd (včetně oběda v Michelinské restauraci La Ciau del Tornavento)
 • 3x večeře
 • transfery po celou dobu zájezdu
 • vstupné do památek
 • degustace vín
 • služby průvodce a řidiče
 • zavazadlo příruční do 10 kg
 • 100% pojištění proti úpadku CK

Pro více informací kontaktujte: Mikuláš Duda, duda@vinodoc.cz, 734 525 053

Své místo na zájezdu si můžete rezervovat zde.


Prodloužený víkend v Toskánsku – Brunello a Vino Nobile


Termín: 4.-7. ŘÍJNA 2018


Shrnutí: Letecký zájezd all inclusive, v rámci kterého budete bydlet v tradiční historické toskánské vile (Villa Grazianella) patřící vinařství Tenute del Cerro. Ve třech dnech s námi navštívíte šest vinařství, ochutnáte spoustu vín a proniknete do tajů výroby špičkového extra panenského olivového oleje. Poznáte malebnou krajinu, kde vznikají slavná toskánská vína Brunello di Montalcino a Vino Nobile di Montepulciano, ale také lokální gastronomické speciality ideálně pasující k místním červeným vínům. Prohlédneme si historické centrum městečka Pienza, zapsaného na seznam historického a kulturního dědictví UNESCO. Poznejte s námi úchvatné Toskánsko a jeho vinaře.

Program:

Den 1Čtvrtek 4. října: Přílet do Říma a transfer do hotelu poblíž Montepulciana. Ubytování v hotelu Tenute del Cerro a prohlídka místního vinařství. Večeře v místní restauraci v kombinaci s ochutnávkou vín Vino Nobile di Montepulciano.

Den 2Pátek 5. října: snídaně v hotelu, následně transfer to Montalcina na ochutnávku do vinařství Siro Pacenti. Tento výrobce je znám svým perfekcionistickým přístupem a nádhernými elegantními víny, pro jejichž zrání používá francouzské barikové sudy. V rámci krátkého přesunu pak navštívíme jedno z nejstarších vinařství oblasti Fattoria dei Barbi, kde nás čeká prohlídka krásných historických sklepů a také oběd v restauraci vinařství, spojený s ochutnávkou místních vín. Po obědě přejedeme malebného městečka Pienza a prohlédneme si jeho historické centrum. Odpoledne zakončíme prohlídkou a degustací ve vinařství Bindella. Od letošního roku vinařství disponuje zcela novým sklepem, kde vznikají krásná vína Vino Nobile di Montepulciano. Večeře v restauraci vinařství Tenute del Cerro.

Den 3Sobota 6. října: po snídani se přesuneme opět do Montalcina, ale tentokrát navštívíme jednoho z nejuznávanějších italských producentů extra panenského olivového oleje, farmu Frantoio Franci. Prohlédneme si výrobní prostory společnosti a návštěvu zakončíme ochutnávkou olejů. Na náměstí v nedalekém Sant'Angelo in Colle nás čeká oběd v tradiční restauraci Trattoria Il Pozzo. Po obědě bude možnost krátké prohlídky historického centra Montalcina, jehož dominantou je stará pevnost nabízející výhledy do okolí. Úchvatná Brunella pak ochutnáme v malém rodinném vinařství Baricci, které patří k absolutní špičce v produkci vín v Montalcinu a jehož vína jsou každoročně beznadějně vyprodána. Večeři si dáme v centru historického Montepulciana.

Den 4Neděle 7. října: snídaně na hotelu, checkout a cestou na letiště v Římě se ještě zastavíme v rodinném vinařství Sergio Mottura. Ve vinicích rodina hospodaří od 90. let v organickém režimu. Nikdo jiný prý nelahvuje lepší Grechetto než Sergio Mottura. Vlajková loď vinařství, víno Latour a Civitella, bylo poprvé nalahvováno v roce 1994 a v roce 2001 se stalo historicky prvním bílým vínem z Lazia, které získalo nejvyšší hodnocení „tří pohárků“ v rámci italského průvodce Gambero Rosso.

Cena zájezdu: 27 901 Kč/os

Cena zahrnuje:
 • letenky včetně palivových poplatků
 • 3x ubytování v hotelu Tenute del Cerro (Villa Grazianella)
 • 3x snídaně
 • 2x oběd
 • 3x večeře
 • transfery po celou dobu zájezdu
 • degustace vín
 • služby průvodce a řidiče
 • zavazadlo příruční do 10 kg
 • 100% pojištění proti úpadku CK

Pro více informací kontaktujte: Mikuláš Duda, duda@vinodoc.cz, 734 525 053

Své místo na zájezdu si můžete rezervovat zde.

 

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.