Kompletní nabídka

Někteří znalci vína považují italské červené víno za nejlepší na světě. To je samozřejmě věc, kterou si musí každý rozhodnout sám. Faktem ale je, že Itálie má největší produkci vína na světě a místní vinaři také používají největší paletu odrůd. Itálie je rozdělena na celkem 20 vinařských oblastí, ve kterých najdete stovky apelací kategorie DOC a desítky apelací nejvyšší úrovně DOCG.  

Ačkoli se v Itálii pěstuje mnoho odrůd vhodných pro produkci červeného vína, osm z nich je zvláště důležitých:    

Králem červených vín v Itálii je víno Barolo. Jde o slavné červené víno z Piemontu vyrobené z hroznů odrůdy Nebbiolo. Kvalitní Barolo má komplexní chuť s výraznějšími tříslovinami a tóny připomínajícími růže, fialky, maliny, sušené švestky, třešně a tabák. 

Lambrusco je jedno z mála červených šumivých vín s věta. Vyrábí se ze stejnojmenných odrůd. Jde o typické víno regionu Emilia-Romagna.  

Prvotřídní červená vína najdete v každé italské vinařské oblasti. Jedním z nejoblíbenějších červených vín Itálie je samozřejmě Chianti. Hlavní roli ve vínech Chianti hraje odrůda Sangiovese, které se obzvláště dobře daří v podmínkách Toskánska. Ze Sangiovese se v Toskánsku dělají vína Chianti Classico DOCG, Brunello di Montalcino DOCG nebo Vino Nobile di Montepulciano DOCG.  

Kupte si červené víno online na VinoDoc 

Internetový obchod VinoDoc vám nabízí všechny výhody klasické vinotéky a ještě mnohem víc. Máme široký výběr stovek vín z Itálie. Všechna vína jsou dostupná skladem a vy si je můžete objednat z pohodlí svého domova.  Kdykoli, v jakoukoliv hodinu a každý den. U nás můžete objevovat méně známá vína z menších apelací a zón nebo ochutnat největší klasiky od špičkových vinařství z Itálie. Všechna byla pečlivě vybrána naším sommeliérem, který vám velmi rád poradí s výběrem. Můžete se na něj obrátit emailem, přes chat nebo telefonicky. Objednaná vína vám doručíme během dvou pracovních dní, při objednání alespoň šesti lahví navíc zdarma.

Více informací ↓ Méně informací ↑
Řadit podle:

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.