Chianti Classico "Il Poggio" Riserva DOCG 2015
Tip
sommeliera
Víno, které je součástí historie Toskánska. V roce 1962 bylo Il Poggio Gran Selezione prvním vínem Chianti Classico, které bylo vinifikováno a lahvováno pod názvem vinice (cru)."

Castello di Monsanto

Chianti Classico "Il Poggio" Riserva DOCG 2015

Decanter 96 / 100

0,75 l

1 350 Kč s DPH
+
Není skladem
Apelace
Chianti
Zrání
20 měsíců v sudech 500 l
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
90% Sangiovese, 7% Canaiolo, 3% Colorino

Jedno z nejslavnějších vín zóny Chianti Classico, lahvované ze speciální vinice Il Poggio od roku 1962. Hluboké, téměř neprůhledné víno, v jeho pronikavé, avšak elegantní vůni rozpoznáme zavařené švestky, trnky a povidla, exotické koření, typické středomořské bylinky jako jsou oregano, rozmarýn a tymián. Patro je hebké, velmi dobře stavěné, komplexní, se šťavnatým odchodem. Velké víno s velkým potenciálem vyzrávat v čase.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Jedna z nejslavnějších vinic zóny Chianti Classico. Na šestihektarové vinici Il Poggio roste réva stáří od 25 do 45 let. Vinice je rozdělena na tři parcely, které dozrávají až jeden týden od sebe. Hrozny se sklízejí postupně, perfektně zralé.

Sklep: Po odstopkování probíhá vinifikace v nerezových tancích. Následně víno z každé z parcel zraje samostatně 20 měsíců v 500 litrových sudech z francouzského dubu. Část sudů je nových a část použitých. Před nalahvováním se vytváří finální blend vína. Láhev je uzavřena přírodním korkem.

Kdy vypít: 2021 - 2027

Doporučení v gastronomii: Kančí pečeně, srnčí guláš.

...

Castello di Monsanto

Vinařství Castello di Monsanto založil v roce 1960 milánský textilní magnát Aldo Bianchi, který byl totálně okouzlen nádherným pohledem na zvlněnou krajinu Val d’Elsa z terasy Castello di Monsanto. Hospodářství koupil a začal ho se svým synem Fabriziem přeměňovat ve vinařství. Castello di Monsanto utvářelo moderní historii oblasti Chianti Classico, velmi brzy přestalo používat pro výrobu Chianti příměs bílých odrůd, jako první například začalo v Chianti uvádět na etikety prestižní cru, když vytvořilo dnes ikonické víno „Il Poggio“. Od roku 1989 vedení vinařství postupně převzala charismatická Laura Bianchi, která úspěšně navazuje na odkaz svého otce a dědečka. Podle Roberta Parkera je Castello di Monsanto „měřítkem pro výšky jakých Chianti může dosáhnout.“

 

Tip
sommeliera
Víno, které je součástí historie Toskánska. V roce 1962 bylo Il Poggio Gran Selezione prvním vínem Chianti Classico, které bylo vinifikováno a lahvováno pod názvem vinice (cru)."

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.