Rancia Chianti Classico Riserva DOCG 2019 Raritní víno
Tip
sommeliera
Rancia je neuvěřitelně komplexní víno s vůní připomínající třešně nebo bylinky. V ústech přechází do plného těla s pevnými a zároveň jemnými taniny, které dodávají vínu strukturu a energii. Rafinované červené s potenciálem k uložení do archivu.

Felsina

Rancia Chianti Classico Riserva DOCG 2019

5StarsWines - Vinitaly 95 / 100

0,75 l

1 280 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Chianti
Zrání
18 měsíců v barikových sudech a následně šest měsíců v láhvi.
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Sangiovese

100% Sangiovese, z vinic v nadmořské výšce 400 m.n.m, s jižní expozicí. Zrání rok a půl v barikových a větších sudech. Vůně je expresivní, zaplní doslova celou sklenici, s tóny černého rybízu, švestky, malin, lékořice a fialky. V chuti je víno plné, s bohatě ovocným projevem. Čisté a koncentrované tóny černého rybízu, švestek, s tóny hřebíčku a povidel. Vyšší elegantní třísloviny doplňují strukturu vína. Toto Chianti Classico má skvělou perzistenci, je dlouhé, s velkým potenciálem do budoucna.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Vinice Rancia je pojmenována podle historického statku, který kdysi sloužil jako benediktinský klášter. Nachází se v Castelnuovo Berardenga v nadmořské výšce od 400 do 420 metrů a má mírnou jihozápadní expozici. Novější výsadby využívají genetický materiál z hromadných selekcí shromážděných ze staré vinice Rancia. Půda se skládá z vápence a opuky. Víno z této vinice bylo poprvé uvedeno na trh v roce 1983.

Sklep: Po odstopkování a lisování je mošt fermentován a macerován v nerezových tancích po dobu 12-15 dnů při teplotě 28°C a 30°C. V březnu až dubnu se nové víno přemístí do nových francouzských barikových sudů, kde zraje 18 měsíců. Pak se vytvoří finální blend a víno se stáčí do lahví, kde zraje minimálně šest měsíců.

Kdy vypít: 2022 - 2030

Doporučení v gastronomii: Pečené vepřové maso, zvěřina.

Přečtěte si na našem blogu: Chianti Classico - opravdová klasika ve světě špičkových vín

...

Felsina

Vinařství Felsina stojí v jihovýchodní části zóny Chianti Classico v obci Castelnuovo Berardenga. Zde, v nejteplejší části celé provincie, vyrábí Fèlsina jedny z nejlepších a nejkomplexnějších Sangiovese, které vyhledávají milovníci vín po celém světě. Felsina je historicky jedno z prvních vinařství, které se v rámci svých prestižních vín zaměřilo výhradně na odrůdu Sangiovese Grosso. Nikdy v historii vinařství nepoužívalo mezinárodní odrůdy jako Merlot nebo Cabernet Sauvignon a vína tak maximálně respektují tradice a terroir této části Toskánska. Vinice vinařství Fèlsina jsou obhospodařovány organicky a réva pro vína Chianti Classico dosahuje průměrného stáří 30 let. Základem vín Chianti Classico Riserva a Chianti Classico Riserva Cru Rancia jsou v průměru 50leté keře Sangiovese. Víno Fontalloro IGT je také 100% Sangiovese Grosso. Víno je z hroznů tří špičkových vinic, které jsou vysazeny na pomezí zón Chianti Classico a Chianti Colli Senesi.

Tip
sommeliera
Rancia je neuvěřitelně komplexní víno s vůní připomínající třešně nebo bylinky. V ústech přechází do plného těla s pevnými a zároveň jemnými taniny, které dodávají vínu strukturu a energii. Rafinované červené s potenciálem k uložení do archivu.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.