Rancia Chianti Classico Riserva DOCG 2019 Raritní víno
Tip
sommeliera
Rancia je neuvěřitelně komplexní víno s vůní připomínající třešně nebo bylinky. V ústech přechází do plného těla s pevnými a zároveň jemnými taniny, které dodávají vínu strukturu a energii. Rafinované červené s potenciálem k uložení do archivu.

Felsina

Rancia Chianti Classico Riserva DOCG 2019

5StarsWines - Vinitaly 95 / 100

0,75 l

1 280 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Chianti
Zrání
18 měsíců v barikových sudech a následně šest měsíců v láhvi.
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Sangiovese

100% Sangiovese, z vinic v nadmořské výšce 400 m.n.m, s jižní expozicí. Zrání rok a půl v barikových a větších sudech. Vůně je expresivní, zaplní doslova celou sklenici, s tóny černého rybízu, švestky, malin, lékořice a fialky. V chuti je víno plné, s bohatě ovocným projevem. Čisté a koncentrované tóny černého rybízu, švestek, s tóny hřebíčku a povidel. Vyšší elegantní třísloviny doplňují strukturu vína. Toto Chianti Classico má skvělou perzistenci, je dlouhé, s velkým potenciálem do budoucna.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Vinice Rancia je pojmenována podle historického statku, který kdysi sloužil jako benediktinský klášter. Nachází se v Castelnuovo Berardenga v nadmořské výšce od 400 do 420 metrů a má mírnou jihozápadní expozici. Novější výsadby využívají genetický materiál z hromadných selekcí shromážděných ze staré vinice Rancia. Půda se skládá z vápence a opuky. Víno z této vinice bylo poprvé uvedeno na trh v roce 1983.

Sklep: Po odstopkování a lisování je mošt fermentován a macerován v nerezových tancích po dobu 12-15 dnů při teplotě 28°C a 30°C. V březnu až dubnu se nové víno přemístí do nových francouzských barikových sudů, kde zraje 18 měsíců. Pak se vytvoří finální blend a víno se stáčí do lahví, kde zraje minimálně šest měsíců.

Kdy vypít: 2022 - 2030

Doporučení v gastronomii: Pečené vepřové maso, zvěřina.

Přečtěte si na našem blogu: Chianti Classico - opravdová klasika ve světě špičkových vín

...

Felsina

Vinařství Felsina stojí v jihovýchodní části zóny Chianti Classico v obci Castelnuovo Berardenga. Zde, v nejteplejší části celé provincie, vyrábí Fèlsina jedny z nejlepších a nejkomplexnějších Sangiovese, které vyhledávají milovníci vín po celém světě. Felsina je historicky jedno z prvních vinařství, které se v rámci svých prestižních vín zaměřilo výhradně na odrůdu Sangiovese Grosso. Nikdy v historii vinařství nepoužívalo mezinárodní odrůdy jako Merlot nebo Cabernet Sauvignon a vína tak maximálně respektují tradice a terroir této části Toskánska. Vinice vinařství Fèlsina jsou obhospodařovány organicky a réva pro vína Chianti Classico dosahuje průměrného stáří 30 let. Základem vín Chianti Classico Riserva a Chianti Classico Riserva Cru Rancia jsou v průměru 50leté keře Sangiovese. Víno Fontalloro IGT je také 100% Sangiovese Grosso. Víno je z hroznů tří špičkových vinic, které jsou vysazeny na pomezí zón Chianti Classico a Chianti Colli Senesi.

Tip
sommeliera
Rancia je neuvěřitelně komplexní víno s vůní připomínající třešně nebo bylinky. V ústech přechází do plného těla s pevnými a zároveň jemnými taniny, které dodávají vínu strukturu a energii. Rafinované červené s potenciálem k uložení do archivu.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.