Brunello di Montalcino DOCG 2017
Tip
sommeliera
"Vinařství Lambardi je velmi tradiční, stylem se jeho vína přirovnávají k vínům Biondi-Santi. Své první víno ze sklepa vypustil Maurizio Lambardi v roce 1978 a vinařství patří mezi zakládající členy zdejšího konsorcia výrobců vín."

Lambardi

Brunello di Montalcino DOCG 2017

Recenze (1)
Wine Enthusiast 93 / 100

0,75 l

960 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Brunello
Zrání
36 měsíců v sudech ze slavonského dubu
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
15 %
Odrůda
Sangiovese

Brunello tradičního stylu, velmi noblesní víno hluboké granátově-rubínové barvy. Jeho vůně je intenzivní, ovocitá s éterickými tóny fialek, třešní a zralých višní, do níž se poté přidávají další složky jako jsou sladké dřevo, mocha, čokoláda a exotické koření. V ústech je víno plné a komplexní, nechybí mu elegance a harmonie. Toto sofistikované Brunello má velký potenciál k dalšímu dlouholetému ležení.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Réva roste ve vinici v nadmořské výšce 350 m.n.m. Půda je v ní kompaktní, jílovitá. Sklizeň probíhá ručně na konci září a začátkem října.

Sklep: Hrozny jsou do vinařství dopraveny v malých bedýnkách, aby nedošlo k jejich porušení. Nejprve probíhá macerace hroznů za studena po dobu tří dní, poté fermentace za kontrolované teploty po dobu 30 až 40 dní. Hotové víno zraje 36 měsíců ve velkých sudech ze slavonského dubu. Víno je uzavřeno přírodním korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2021 - 2030

Doporučení v gastronomii: Hovězí steak, zvěřina, těstoviny s masovou omáčkou. Tvrdé sýry.

Přečtěte si na našem blogu: Příběh vín Brunello di Montalcino

...

Lambardi

Maurizio Lambardi je velmi uznávaným vinařem v Montalcinu. V roce 1967 jeho otec Silvano založil Consorzio del vino Brunello di Montalcino. Maurizio vyrobil své první Brunello v roce 1978, v usedlosti Azienda Canalicchio di Sotto di Lambardi (celý název vinařství), která leží v katastru Leopoldiano a datuje se z roku 1835. Vinice se rozkládají na severovýchodním svahu Montalcina v 370 metrech nadmořské výšky a dříve patřily rodině Biondi Santi. Maurizio je muž s velkým citem a hrdostí, zastánce ryzosti odrůdy Sangiovese Grosso. Kromě vína a grappy Lambardi rovněž dává na trh řadu olivových olejů lisovaných z různých odrůd oliv.

Tip
sommeliera
"Vinařství Lambardi je velmi tradiční, stylem se jeho vína přirovnávají k vínům Biondi-Santi. Své první víno ze sklepa vypustil Maurizio Lambardi v roce 1978 a vinařství patří mezi zakládající členy zdejšího konsorcia výrobců vín."

Ohodnoťte tento produkt

  • Plne a mohutne dlouhoveke vino. Skvely pomer cena/kvalita.
    Coufal, přidáno 23. 6. 2016 00:04 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.