Rosso di Montalcino DOC 2019
Tip
sommeliera
Vinařství Lambardi je velmi tradiční, stylem se jeho vína přirovnávají k vínům Biondi-Santi. Své první víno ze sklepa vypustil Maurizio Lambardi v roce 1978 a vinařství patří mezi zakládající členy zdejšího konsorcia výrobců.

Lambardi

Rosso di Montalcino DOC 2019

Recenze (1)

0,75 l

430 Kč s DPH
+
Skladem více než 100 ks
Zrání
10 měsíců v sudech ze slavonského dubu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Sangiovese

Rosso di Montalcino z pečlivě selektovaných hroznů a vinifikované ve velmi tradičním stylu. Víno je hluboké, temně rubínové barvy. V jeho elegantní vůni převládá červené ovoce a lesní plody, které se navzájem báječně prolínají s kořenitostí, tóny fialky a ušlechtilým dřevem. Chuť je hebká, přímočará, s tóny třešní, rybízu a granátového jablka, s dobře integrovanými tříslovinami a velmi dlouhou dochutí.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Réva roste ve vinici v nadmořské výšce 350 m.n.m. Půda je v ní kompaktní, jílovitá. Sklizeň probíhá ručně na konci září a začátkem října.

Sklep: Hrozny jsou do vinařství dopraveny v malých bedýnkách, aby nedošlo k jejich porušení. Nejprve probíhá macerace hroznů za studena po dobu tří dní, poté fermentace za kontrolované teploty 28 – 30 °C po dobu 30 až 40 dní. Hotové víno zraje necelý rok ve velkých sudech ze slavonského dubu. Víno je uzavřeno přírodním korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2021 - 2026

Doporučení v gastronomii: Tortellini plněné masem a různé druhy pasty al ragú.

Přečtěte si na našem blogu: Rosso di Montalcino: stále sebevědomější červená vína z Toskánska

...

Lambardi

Maurizio Lambardi je velmi uznávaným vinařem v Montalcinu. V roce 1967 jeho otec Silvano založil Consorzio del vino Brunello di Montalcino. Maurizio vyrobil své první Brunello v roce 1978, v usedlosti Azienda Canalicchio di Sotto di Lambardi (celý název vinařství), která leží v katastru Leopoldiano a datuje se z roku 1835. Vinice se rozkládají na severovýchodním svahu Montalcina v 370 metrech nadmořské výšky a dříve patřily rodině Biondi Santi. Maurizio je muž s velkým citem a hrdostí, zastánce ryzosti odrůdy Sangiovese Grosso. Kromě vína a grappy Lambardi rovněž dává na trh řadu olivových olejů lisovaných z různých odrůd oliv.

 

Tip
sommeliera
Vinařství Lambardi je velmi tradiční, stylem se jeho vína přirovnávají k vínům Biondi-Santi. Své první víno ze sklepa vypustil Maurizio Lambardi v roce 1978 a vinařství patří mezi zakládající členy zdejšího konsorcia výrobců.

Ohodnoťte tento produkt

  • Very nice wine! As a wine, 4 stars, but the price/quality ratio is a definite 5!
    Michael, přidáno 14. 1. 2017 17:09 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.