Rosso di Montalcino DOC 2019
Tip
sommeliera
Vinařství Lambardi je velmi tradiční, stylem se jeho vína přirovnávají k vínům Biondi-Santi. Své první víno ze sklepa vypustil Maurizio Lambardi v roce 1978 a vinařství patří mezi zakládající členy zdejšího konsorcia výrobců.

Lambardi

Rosso di Montalcino DOC 2019

Recenze (1)

0,75 l

440 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
10 měsíců v sudech ze slavonského dubu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Sangiovese

Rosso di Montalcino z pečlivě selektovaných hroznů a vinifikované ve velmi tradičním stylu. Víno je hluboké, temně rubínové barvy. V jeho elegantní vůni převládá červené ovoce a lesní plody, které se navzájem báječně prolínají s kořenitostí, tóny fialky a ušlechtilým dřevem. Chuť je hebká, přímočará, s tóny třešní, rybízu a granátového jablka, s dobře integrovanými tříslovinami a velmi dlouhou dochutí.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Réva roste ve vinici v nadmořské výšce 350 m.n.m. Půda je v ní kompaktní, jílovitá. Sklizeň probíhá ručně na konci září a začátkem října.

Sklep: Hrozny jsou do vinařství dopraveny v malých bedýnkách, aby nedošlo k jejich porušení. Nejprve probíhá macerace hroznů za studena po dobu tří dní, poté fermentace za kontrolované teploty 28 – 30 °C po dobu 30 až 40 dní. Hotové víno zraje necelý rok ve velkých sudech ze slavonského dubu. Víno je uzavřeno přírodním korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2021 - 2026

Doporučení v gastronomii: Tortellini plněné masem a různé druhy pasty al ragú.

Přečtěte si na našem blogu: Rosso di Montalcino: stále sebevědomější červená vína z Toskánska

...

Lambardi

Maurizio Lambardi je velmi uznávaným vinařem v Montalcinu. V roce 1967 jeho otec Silvano založil Consorzio del vino Brunello di Montalcino. Maurizio vyrobil své první Brunello v roce 1978, v usedlosti Azienda Canalicchio di Sotto di Lambardi (celý název vinařství), která leží v katastru Leopoldiano a datuje se z roku 1835. Vinice se rozkládají na severovýchodním svahu Montalcina v 370 metrech nadmořské výšky a dříve patřily rodině Biondi Santi. Maurizio je muž s velkým citem a hrdostí, zastánce ryzosti odrůdy Sangiovese Grosso. Kromě vína a grappy Lambardi rovněž dává na trh řadu olivových olejů lisovaných z různých odrůd oliv.

 

Tip
sommeliera
Vinařství Lambardi je velmi tradiční, stylem se jeho vína přirovnávají k vínům Biondi-Santi. Své první víno ze sklepa vypustil Maurizio Lambardi v roce 1978 a vinařství patří mezi zakládající členy zdejšího konsorcia výrobců.

Ohodnoťte tento produkt

  • Very nice wine! As a wine, 4 stars, but the price/quality ratio is a definite 5!
    Michael, přidáno 14. 1. 2017 17:09 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.