Est! Est!! Est!!! di Montefiascone DOC 2019
Tip
sommeliera
"Víno Est! Est!! Est!!! di Montefiascone je jedno z nejslavnějších bílých vín z Lazia. Je vždy tvořené kombinací několika místních odrůd a většinou se vinifikuje v nerezu. Díky typicky svěžímu a lehkému charakteru se hodí na vypití jako mladé."

Famiglia Cotarella

Est! Est!! Est!!! di Montefiascone DOC 2019

0,75 l

255 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
40% Roscetto, 30% Trebbiano, 30% Malvasia

Víno, jehož hrozny zrály ve výjimečné viniční trati. Je mladistvé, světle slámového odstínu se zelenkavými odlesky. V jeho mnohovrstevné ovocité vůni najdeme citrusové plody, zralé hrušky, pečená jablíčka a žlutý meloun s nádechem lučního medu a exotiky, jako jsou banány a ananas. Chuť je vyvážená, skvělé struktury a dlouho přetrvávající s minerálním dozvukem.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Víno pochází z kamenité vinice, vysazené v nadmořské výšce 400 m.n.m., v katastru obce Montefiascone. Réva roste v okolí jezera Bolsena, pro víno jsou vybrány ty nejlepší hrozny. Velká pozornost se v průběhu roku věnuje péči o révu, ořezávání a zelené sklizni. Zralé hrozny se sbírají v období od konce září do poloviny října.  

Sklep: Vinifikace začíná studenou macerací hroznů se slupkami po dobu osmi hodin a jemným lisováním. Následně mošt kvasí v nerezových tancích za kontrolované teploty 13-15 °C. U vína se nenechá proběhnout malolaktická fermentace. Před nalahvováním víno leží několik měsíců v nerezových tancích.

Kdy vypít: 2021 - 2023

Doporučení v gastronomii: Gnocchi na másle se šalvějí a strouhaným parmezánem.

...

Falesco

Na hranici regionů Umbrie a Lazio vinařství Falesco založili v roce 1979 zkušení italští enologové, bratři Riccardo a Renzo Cotarellové. Vinařství se nachází v historické vinařské oblasti Montefiascone poblíž pobřeží krásného jezera Bolsena. Samotný sklep je v Umbrii, asi 30 kilometrů jižně od historické Perugie. Původně se vinařství věnovalo výrobě tradičního bílého vína "Est! Est !! Est !!!", ale během několika let rozšířilo své portfolio o vína červená. Na jedné straně bratři Cotarellové používají mezinárodní odrůdy, jako Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Syrah, na druhé se věnují starým autochtonním odrůdám, jako je Roscetto. Ricardo a Renzo Cotarellové aktuálně stojí na vrcholu kvalitativní pyramidy červených vín z Lazia.

Tip
sommeliera
"Víno Est! Est!! Est!!! di Montefiascone je jedno z nejslavnějších bílých vín z Lazia. Je vždy tvořené kombinací několika místních odrůd a většinou se vinifikuje v nerezu. Díky typicky svěžímu a lehkému charakteru se hodí na vypití jako mladé."

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.