Est! Est!! Est!!! di Montefiascone DOC 2019
Tip
sommeliera
"Víno Est! Est!! Est!!! di Montefiascone je jedno z nejslavnějších bílých vín z Lazia. Je vždy tvořené kombinací několika místních odrůd a většinou se vinifikuje v nerezu. Díky typicky svěžímu a lehkému charakteru se hodí na vypití jako mladé."

Famiglia Cotarella

Est! Est!! Est!!! di Montefiascone DOC 2019

0,75 l

255 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
40% Roscetto, 30% Trebbiano, 30% Malvasia

Víno, jehož hrozny zrály ve výjimečné viniční trati. Je mladistvé, světle slámového odstínu se zelenkavými odlesky. V jeho mnohovrstevné ovocité vůni najdeme citrusové plody, zralé hrušky, pečená jablíčka a žlutý meloun s nádechem lučního medu a exotiky, jako jsou banány a ananas. Chuť je vyvážená, skvělé struktury a dlouho přetrvávající s minerálním dozvukem.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Víno pochází z kamenité vinice, vysazené v nadmořské výšce 400 m.n.m., v katastru obce Montefiascone. Réva roste v okolí jezera Bolsena, pro víno jsou vybrány ty nejlepší hrozny. Velká pozornost se v průběhu roku věnuje péči o révu, ořezávání a zelené sklizni. Zralé hrozny se sbírají v období od konce září do poloviny října.  

Sklep: Vinifikace začíná studenou macerací hroznů se slupkami po dobu osmi hodin a jemným lisováním. Následně mošt kvasí v nerezových tancích za kontrolované teploty 13-15 °C. U vína se nenechá proběhnout malolaktická fermentace. Před nalahvováním víno leží několik měsíců v nerezových tancích.

Kdy vypít: 2021 - 2023

Doporučení v gastronomii: Gnocchi na másle se šalvějí a strouhaným parmezánem.

...

Falesco

Na hranici regionů Umbrie a Lazio vinařství Falesco založili v roce 1979 zkušení italští enologové, bratři Riccardo a Renzo Cotarellové. Vinařství se nachází v historické vinařské oblasti Montefiascone poblíž pobřeží krásného jezera Bolsena. Samotný sklep je v Umbrii, asi 30 kilometrů jižně od historické Perugie. Původně se vinařství věnovalo výrobě tradičního bílého vína "Est! Est !! Est !!!", ale během několika let rozšířilo své portfolio o vína červená. Na jedné straně bratři Cotarellové používají mezinárodní odrůdy, jako Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Syrah, na druhé se věnují starým autochtonním odrůdám, jako je Roscetto. Ricardo a Renzo Cotarellové aktuálně stojí na vrcholu kvalitativní pyramidy červených vín z Lazia.

Tip
sommeliera
"Víno Est! Est!! Est!!! di Montefiascone je jedno z nejslavnějších bílých vín z Lazia. Je vždy tvořené kombinací několika místních odrůd a většinou se vinifikuje v nerezu. Díky typicky svěžímu a lehkému charakteru se hodí na vypití jako mladé."

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.