Syrah "Madamarose" DOC 2021 BIO produkt
Tip
sommeliera
Udržitelnost je hlavním mottem poslední dekády na Sicílii. Hned 30 % zemědělské produkce na Sicílii je BIO. Středomořské klima bez větších výkyvů je základem pro BIO produkci a na Sicílii tak najdete 30 000 hektarů certifikovaných BIO vinic.

Sallier de La Tour

Syrah "Madamarose" DOC 2021

0,75 l

380 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Syrah

Madamarosè je příjemné svěží růžové víno z odrůdy Syrah. Ve skleničce se světle růžovou barvou, ve vůni objevíte tóny třešní, granátového jablka, citrusů a bylinek. V chuti je delikátní, energické a suché, s vystupující kyselinou a šťavnatým ovocným patrem. Skvělé osvěžení nejen do letních měsíců.

Druh vína: suché

Barva vína: růžové víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 8  - 10 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 12,5 %; Kyselina: 6,9 g/l; Zbytkový cukr: 0,3 g/l

Vinice: Toto svěží růžové víno se vyrábí 100% z hroznů odrůdy Syrah vypěstovaných na vinicích Sallier de la Tour v oblasti Monreale nedaleko Palerma. Vinice se nachází v nadmořské výšce kolem 400 metrů nad mořem. Réva je vedena systémem Guyot v BIO režimu.

Sklep: Po ruční sklizni se hrozny vinifikují v nerezových tancích při kontrolované teplotě 14° C bez jablečno-mléčné fermentace. Víno pak zůstává na jemných kvasinkách tři měsíce, než se lahvuje.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: k lehčím předkrmům, těstovinám nebo zeleninovému salátu.

Z našeho blogu: Poznejte sicilská vína

Sallier de La Tour

Sallier de La Tour patří pod jednoho z nejstarších producentů Sicílie, vinařství Tasca d´Almerita. Projekt se zrodil v roce 2008, kdy Filiberto Sallier de La Tour, princ z Camporeale, požádal Alberta Tascu, aby se postaral o jeho krásné panství pár kilometrů od Palerma. Panství patřilo rodině Sallier de La Tour od poloviny devatenáctého století, kdy se sem přestěhovala z Piemontu. Po komplexní analýze zdejších podmínek a terroiru byla za klíčovou odrůdou ve vinařství Sallier de La Tour zvolena odrůda Syrah. Ve vinicích, které jsou vedeny v BIO režimu, ji doplňují typické sicilské odrůdy Inzolia, Grillo nebo Nero d'Avola. Celkem disponuje vinařství Sallier de La Tour 50 hektary vinic a ročně vyprodukuje zhruba 300 000 lahví vín. Dnes vinařství spravuje Costanza Chirivino, členka rodiny Sallier de La Tour, s podporou týmu Tasca d’Almerita.

Tip
sommeliera
Udržitelnost je hlavním mottem poslední dekády na Sicílii. Hned 30 % zemědělské produkce na Sicílii je BIO. Středomořské klima bez větších výkyvů je základem pro BIO produkci a na Sicílii tak najdete 30 000 hektarů certifikovaných BIO vinic.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.