Syrah "Madamarose" DOC 2021 BIO produkt
Tip
sommeliera
Udržitelnost je hlavním mottem poslední dekády na Sicílii. Hned 30 % zemědělské produkce na Sicílii je BIO. Středomořské klima bez větších výkyvů je základem pro BIO produkci a na Sicílii tak najdete 30 000 hektarů certifikovaných BIO vinic.

Sallier de La Tour

Syrah "Madamarose" DOC 2021

0,75 l

370 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Syrah

Madamarosè je příjemné svěží růžové víno z odrůdy Syrah. Ve skleničce se světle růžovou barvou, ve vůni objevíte tóny třešní, granátového jablka, citrusů a bylinek. V chuti je delikátní, energické a suché, s vystupující kyselinou a šťavnatým ovocným patrem. Skvělé osvěžení nejen do letních měsíců.

Druh vína: suché

Barva vína: růžové víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 8  - 10 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 12,5 %; Kyselina: 6,9 g/l; Zbytkový cukr: 0,3 g/l

Vinice: Toto svěží růžové víno se vyrábí 100% z hroznů odrůdy Syrah vypěstovaných na vinicích Sallier de la Tour v oblasti Monreale nedaleko Palerma. Vinice se nachází v nadmořské výšce kolem 400 metrů nad mořem. Réva je vedena systémem Guyot v BIO režimu.

Sklep: Po ruční sklizni se hrozny vinifikují v nerezových tancích při kontrolované teplotě 14° C bez jablečno-mléčné fermentace. Víno pak zůstává na jemných kvasinkách tři měsíce, než se lahvuje.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: k lehčím předkrmům, těstovinám nebo zeleninovému salátu.

Z našeho blogu: Poznejte sicilská vína

Sallier de La Tour

Sallier de La Tour patří pod jednoho z nejstarších producentů Sicílie, vinařství Tasca d´Almerita. Projekt se zrodil v roce 2008, kdy Filiberto Sallier de La Tour, princ z Camporeale, požádal Alberta Tascu, aby se postaral o jeho krásné panství pár kilometrů od Palerma. Panství patřilo rodině Sallier de La Tour od poloviny devatenáctého století, kdy se sem přestěhovala z Piemontu. Po komplexní analýze zdejších podmínek a terroiru byla za klíčovou odrůdou ve vinařství Sallier de La Tour zvolena odrůda Syrah. Ve vinicích, které jsou vedeny v BIO režimu, ji doplňují typické sicilské odrůdy Inzolia, Grillo nebo Nero d'Avola. Celkem disponuje vinařství Sallier de La Tour 50 hektary vinic a ročně vyprodukuje zhruba 300 000 lahví vín. Dnes vinařství spravuje Costanza Chirivino, členka rodiny Sallier de La Tour, s podporou týmu Tasca d’Almerita.

Tip
sommeliera
Udržitelnost je hlavním mottem poslední dekády na Sicílii. Hned 30 % zemědělské produkce na Sicílii je BIO. Středomořské klima bez větších výkyvů je základem pro BIO produkci a na Sicílii tak najdete 30 000 hektarů certifikovaných BIO vinic.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.