Famiglia Cotarella

Merlot "Sodale" Lazio IGT 2017

0,75 l

540 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
9 měsíců v barikových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
Merlot

Sodale je 100% Merlot a novinka v nabídce vinařství Falesco. Víno je tmavě fialové barvy, ve vůni najdete tóny černého ovoce, sladkého koření a jemné zemitosti. V chuti sametové a elegantní víno, plné a dobře strukturované s výraznějším taninem. Dochuť je delší ovocně kořenitá. Najdete v ní i náznak slané minerality, díky vulkanickým půdám, na kterých réva pro toto víno roste.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Víno pochází z jílovité vinice, vysazené v nadmořské výšce 300 m.n.m., v katastru obce Castiglione in Teverina. Réva má v průměru 15 let. Velká pozornost se v průběhu roku věnuje péči o révu, ořezávání a zelené sklizni. Zralé hrozny se sbírají v první polovině září.  

Sklep: Hrozny se sklízejí ručně a míří v malých bedýnkách do vinařství. Po pečlivé selekci jen zdravých a zralých hroznů začíná alkoholická fermentace v nerezových tancích za kontrolované teploty a macerace na slupkách po dobu 12 dní. Jablečno-mléčné kvašení probíhá v dřevěných sudech, kde víno leží po dobu devíti měsíců.  

Kdy vypít: 2021 - 2025

Doporučení v gastronomii: Dušené a grilované maso, zvěřina,tvrdé sýry.

...

Falesco

Na hranici regionů Umbrie a Lazio vinařství Falesco založili v roce 1979 zkušení italští enologové, bratři Riccardo a Renzo Cotarellové. Vinařství se nachází v historické vinařské oblasti Montefiascone poblíž pobřeží krásného jezera Bolsena. Samotný sklep je v Umbrii, asi 30 kilometrů jižně od historické Perugie. Původně se vinařství věnovalo výrobě tradičního bílého vína "Est! Est !! Est !!!", ale během několika let rozšířilo své portfolio o vína červená. Na jedné straně bratři Cotarellové používají mezinárodní odrůdy, jako Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Syrah, na druhé se věnují starým autochtonním odrůdám, jako je Roscetto. Ricardo a Renzo Cotarellové aktuálně stojí na vrcholu kvalitativní pyramidy červených vín z Lazia.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.