Famiglia Cotarella

Merlot "Sodale" Lazio IGT 2017

0,75 l

540 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
9 měsíců v barikových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
Merlot

Sodale je 100% Merlot a novinka v nabídce vinařství Falesco. Víno je tmavě fialové barvy, ve vůni najdete tóny černého ovoce, sladkého koření a jemné zemitosti. V chuti sametové a elegantní víno, plné a dobře strukturované s výraznějším taninem. Dochuť je delší ovocně kořenitá. Najdete v ní i náznak slané minerality, díky vulkanickým půdám, na kterých réva pro toto víno roste.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Víno pochází z jílovité vinice, vysazené v nadmořské výšce 300 m.n.m., v katastru obce Castiglione in Teverina. Réva má v průměru 15 let. Velká pozornost se v průběhu roku věnuje péči o révu, ořezávání a zelené sklizni. Zralé hrozny se sbírají v první polovině září.  

Sklep: Hrozny se sklízejí ručně a míří v malých bedýnkách do vinařství. Po pečlivé selekci jen zdravých a zralých hroznů začíná alkoholická fermentace v nerezových tancích za kontrolované teploty a macerace na slupkách po dobu 12 dní. Jablečno-mléčné kvašení probíhá v dřevěných sudech, kde víno leží po dobu devíti měsíců.  

Kdy vypít: 2021 - 2025

Doporučení v gastronomii: Dušené a grilované maso, zvěřina,tvrdé sýry.

...

Falesco

Na hranici regionů Umbrie a Lazio vinařství Falesco založili v roce 1979 zkušení italští enologové, bratři Riccardo a Renzo Cotarellové. Vinařství se nachází v historické vinařské oblasti Montefiascone poblíž pobřeží krásného jezera Bolsena. Samotný sklep je v Umbrii, asi 30 kilometrů jižně od historické Perugie. Původně se vinařství věnovalo výrobě tradičního bílého vína "Est! Est !! Est !!!", ale během několika let rozšířilo své portfolio o vína červená. Na jedné straně bratři Cotarellové používají mezinárodní odrůdy, jako Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Syrah, na druhé se věnují starým autochtonním odrůdám, jako je Roscetto. Ricardo a Renzo Cotarellové aktuálně stojí na vrcholu kvalitativní pyramidy červených vín z Lazia.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.