Famiglia Cotarella

Umbria Rosso "Trentanni" IGT 2017

Recenze (1)

0,75 l

420 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
12 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Merlot, Sangiovese

Jedná se o červené víno velké elegance, které přišlo na trh poprvé v létě 2009 u příležitosti 30. výročí založení vinařství Falesco v roce 1979. Má intenzivní temně rubínovou barvu, komplexní aromatický profil zralých bobulových plodů, moruší, třešní a višní v čokoládě, která přechází na robustní patro s jemně kořenitým odchodem.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Vinice: Víno pochází z jílovité vinice, vysazené v nadmořské výšce 300 m.n.m., v zóně Montecchio-Orvieto. Réva má v průměru 15 let. Hrozny odrůdy Merlot se sklízí začátkem září, v případě odrůdy Sangiovese koncem září.   

Sklep: Hrozny se sklízejí ručně a do vinařství míří v malých bedýnkách. Po pečlivé selekci jen zdravých a zralých hroznů začíná alkoholická fermentace v nerezových tancích za kontrolované teploty. Po dokončení alkoholické fermentace je vytvořen blend vína Merlotu a Sangiovese. Jablečno-mléčné kvašení probíhá v barikových sudech, kde víno leží po dobu dvanácti měsíců.  

Kdy vypít: 2021 - 2025

Doporučení v gastronomii: Grilované nebo pečené hovězí či jehněčí maso, zvěřina a tvrdé zrající sýry.

...

Falesco

Na hranici regionů Umbrie a Lazio vinařství Falesco založili v roce 1979 zkušení italští enologové, bratři Riccardo a Renzo Cotarellové. Vinařství se nachází v historické vinařské oblasti Montefiascone poblíž pobřeží krásného jezera Bolsena. Samotný sklep je v Umbrii, asi 30 kilometrů jižně od historické Perugie. Původně se vinařství věnovalo výrobě tradičního bílého vína "Est! Est !! Est !!!", ale během několika let rozšířilo své portfolio o vína červená. Na jedné straně bratři Cotarellové používají mezinárodní odrůdy, jako Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Syrah, na druhé se věnují starým autochtonním odrůdám, jako je Roscetto. Ricardo a Renzo Cotarellové aktuálně stojí na vrcholu kvalitativní pyramidy červených vín z Lazia.

 

Ohodnoťte tento produkt

  • vino chutná skvěle, kombinace Merlotu a Sangiovese se povedla.
    Miroslav, přidáno 5. 5. 2015 15:00 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.