Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Cerasuolo di Vittoria Classico DOCG 2015
COS
Cerasuolo di Vittoria Classico DOCG 2015
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.
BIO

Cerasuolo di Vittoria Classico DOCG 2015

COS
Směs odrůd Nero d 'Avola (60 %) a Frappato (40 %), stáří révy dosahuje v průměru 25 let, víno zraje v sudech ze slavonského dubu. Barva ve skleničce je tmavší rubínová, vůně je expresivní, s tóny švestek, ostružin, fialky nebo pepře. Chuť je svěží, s pikantní kyselinou, čerstvými tóny červeného ovoce a květin. Celkově velmi elegantní, vyvážené a se středně výrazným tříslem. Víno působí relativně robustně, dochuť je dlouhá, minerálně zemitá, rozhodně vybízí k dalšímu popíjení.
Doporučení v gastronomii: Vepřové maso, dušená hovězí líčka tažená na víně.
Odrůda:Nero d 'Avola a Frappato
Zrání:v sudech ze slavonského dubu
Obsah alk.:13%
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Dostupnost:skladem
Naše cena: 600 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Vepřové maso, dušená hovězí líčka tažená na víně.
Odrůda:Nero d 'Avola a Frappato
Zrání:v sudech ze slavonského dubu
Obsah alk.:13%

Recenze Cerasuolo di Vittoria Classico DOCG 2015

Více o vinařství
COS

Azienda Agricola COS je vinařský projekt, který v roce 1980 založili kamarádi Giambattista Cilia, Giusto Occhipinti a Cirino Strano. Z malého projektu se vinařství postupně vypracovalo na produkci až 200 000 lahví ročně a svou filozofií a kvalitou vín iniciovalo doslova vinařskou renesanci na jihovýchodě Sicílie. Okouzleni starobylými postupy se ve vinařství COS rozhodli pracovat s amforami, které pro výrobu vín používali ve starověkém Řecku. Aktuálně jich vinařství používá na 150, což ve světě vína prakticky nemá obdoby. Ve vinicích vinařství COS se nepoužívají žádné chemikálie, naopak biodynamické postupy a preparáty, vína neprochází filtrací ani čiřením. I díky úspěchu vinařství COS se z trochu zapomenutého vinařského kraje stal významný bod na vinařské mapě Sicílie, prezentovaný zejména víny Cerasuolo di Vittoria. Ta od roku 2005 spadají do prestižní kategorie DOCG vín. Jejich základem jsou odrůdy Nero d'Avola a Frappato a ve skleničce čekejte eleganci, svěžest a expresivní tóny červeného ovoce. Vlajková loď vinařství COS, víno Pithos Rosso, se v krátké době stalo jedním z nejvyhledávanějších italských vín v zahraničí. Na 36 hektarech vinic má vinařství vysazeny odrůdy Nero d’Avola, Frappato, Insolia, Grecanico, Cabernet Sauvignon a Merlot.

Majitel: Giambattista Cilia, Giusto Occhipinti a Cirino Strano
Enolog: Giusto Occhipinti, Giambattista Cilia
Roční produkce: 200 000 lahví
Rozloha: 36 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.