Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
"Rami" Terre Siciliane IGT 2016
COS
"Rami" Terre Siciliane IGT 2016
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.
BIO

"Rami" Terre Siciliane IGT 2016

COS
Víno, které podobně jako červená vína, kvasí v kontaktu se slupkami hroznů. Barva vína je zlatavě oranžového odstínu, ve vůni se objevuje paleta tónů, od zralých citrusů, pomerančové kůry, broskve nebo středomořských bylinek. V ústech je harmonické, plnější a dlouhé. Čekejte tóny peckového ovoce, heřmánku nebo jemnou medovost. Vínu nechybí příjemná kyselina a skutečně lahodný a lehce minerální závěr.
Doporučení v gastronomii: Těstoviny s mořskými plody, grilovaná ryba.
Odrůda:50 % Grecanico, 50 % Inzolia
Zrání:v betonových tancích
Obsah alk.:12%
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Dostupnost:poslední 3 kusy
Naše cena: 490 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Těstoviny s mořskými plody, grilovaná ryba.
Odrůda:50 % Grecanico, 50 % Inzolia
Zrání:v betonových tancích
Obsah alk.:12%

Recenze "Rami" Terre Siciliane IGT 2016

Více o vinařství
COS

Azienda Agricola COS je vinařský projekt, který v roce 1980 založili kamarádi Giambattista Cilia, Giusto Occhipinti a Cirino Strano. Z malého projektu se vinařství postupně vypracovalo na produkci až 200 000 lahví ročně a svou filozofií a kvalitou vín iniciovalo doslova vinařskou renesanci na jihovýchodě Sicílie. Okouzleni starobylými postupy se ve vinařství COS rozhodli pracovat s amforami, které pro výrobu vín používali ve starověkém Řecku. Aktuálně jich vinařství používá na 150, což ve světě vína prakticky nemá obdoby. Ve vinicích vinařství COS se nepoužívají žádné chemikálie, naopak biodynamické postupy a preparáty, vína neprochází filtrací ani čiřením. I díky úspěchu vinařství COS se z trochu zapomenutého vinařského kraje stal významný bod na vinařské mapě Sicílie, prezentovaný zejména víny Cerasuolo di Vittoria. Ta od roku 2005 spadají do prestižní kategorie DOCG vín. Jejich základem jsou odrůdy Nero d'Avola a Frappato a ve skleničce čekejte eleganci, svěžest a expresivní tóny červeného ovoce. Vlajková loď vinařství COS, víno Pithos Rosso, se v krátké době stalo jedním z nejvyhledávanějších italských vín v zahraničí. Na 36 hektarech vinic má vinařství vysazeny odrůdy Nero d’Avola, Frappato, Insolia, Grecanico, Cabernet Sauvignon a Merlot.

Majitel: Giambattista Cilia, Giusto Occhipinti a Cirino Strano
Enolog: Giusto Occhipinti, Giambattista Cilia
Roční produkce: 200 000 lahví
Rozloha: 36 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.