Fattoria dei Barbi

Brunello di Montalcino "Vigna del Fiore" DOCG 2013

James Suckling 93 / 100 Antonio Galloni 92 / 100

0,75 l

1 850 Kč s DPH
+
Není skladem
Apelace
Brunello
Zrání
krátce v malých sudech, pak 24 měsíců ve velkých dubových sudech a nakonec v láhvi
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Sangiovese

Víno ze specifické historické vinice velikosti necelých šesti hektarů. Toto Brunello vinařství lahvuje od roku 1981. Ve skleničce má hlubokou, rubínově červenou barvu, ve vůni je komplexní s tóny třešní, malin, švestek a jemně nasládlé kořenitosti hřebíčku a vanilky. V chuti je hladké a vyvážené, s příjemným sametovým tříslem, zároveň koncentrované s krásnými čistými tóny, třešní, malin, kořenitostí a dlouhotrvajícím závěrem. Toto noblesní víno si vychutnáte nyní, ale stejně tak ho můžete uložit na delší dobu do archivu, dle výrobce až na 50 let.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Vigna del Fiore je jedinečná vinice o velikosti 5,7 hektarů a rodina Colombini na ní pěstuje révu od 16. století. Je to jedna z nejjižnějších a nejstarších vinic v celé zóně Brunello di Montalcino. Zvláštní expozice a složení půdy dávají místnímu Brunellu zvláštní vlastnosti s velmi elegantním buketem a harmonickou a komplexní chutí. Réva roste v nadmořské výšce 350 m. n. m. Průměrný věk révy je 22 let. Orientace jižní a jihozápadní.

Sklep: Před fermentací byly hrozny podrobeny studené předfermentační maceraci, která spočívá v ochlazení hroznů na teplotu 16 °C v prostředí chráněném CO2. Tento proces zvyšuje extrakci polyfenolů a aromatických sloučenin. Následovalo alkoholové kvašení, které trvalo 16 až 17 dní při kontrolované teplotě 27°-28°C. Jablečno-mléčná fermentace probíhala v sudech různých velikostí od 225 l až po 15 hl. Následně víno ještě zrálo ve dřevě po dobu dvou let.  

Kdy vypít: 2021 - 2028

Doporučení v gastronomii: Pečené nebo grilované červené maso, zvěřina, dušené maso z divočáka, zralé sýry.

Přečtěte si na našem blogu: Příběh vín Brunello di Montalcino

...

Fattoria dei Barbi

Fattoria dei Barbi patří do skupiny vinařství, která doslova formovala historii italského vína. Je jedním z pěti výrobců vín Brunello di Montalcino fungující bez přerušení více než 100 let. Rodina Colombini na místní půdě hospodaří od roku 1352 a v roce 1790 založila vinařství Fattoria dei Barbi. První Brunello tu bylo nalahvováno v roce 1892, tedy s odstupem pouhých pěti let od premiéry slavného vinařství Biondi Santi. Spolu s rodinou Biondi-Santi pak pomohla rodina Colombini vybudovat vysokou prestiž vín Brunello di Montalcino po celém světě. V současnosti vinařství vede zástupce 20. generace rodiny Colombini - Stefano Cinelli Colombini, který v duchu rodinné filozofie kombinuje nejmodernější technologie s tradicí. Každým rokem vinařství lahvuje kolem 200 000 lahví Brunella, kromě typického vína s modrou etiketou (vytvořenou v roce 1958) je to víno ze špičkové vinice Vigna del Fiore a také Brunello di Montalcino Riserva, produkované jen ve výjimečných ročnících.

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.