Fattoria dei Barbi

Brunello di Montalcino "Vigna del Fiore" DOCG 2013

James Suckling 93 / 100 Antonio Galloni 92 / 100

0,75 l

1 850 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Apelace
Brunello
Zrání
krátce v malých sudech, pak 24 měsíců ve velkých dubových sudech a nakonec v láhvi
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Sangiovese

Víno ze specifické historické vinice velikosti necelých šesti hektarů. Toto Brunello vinařství lahvuje od roku 1981. Ve skleničce má hlubokou, rubínově červenou barvu, ve vůni je komplexní s tóny třešní, malin, švestek a jemně nasládlé kořenitosti hřebíčku a vanilky. V chuti je hladké a vyvážené, s příjemným sametovým tříslem, zároveň koncentrované s krásnými čistými tóny, třešní, malin, kořenitostí a dlouhotrvajícím závěrem. Toto noblesní víno si vychutnáte nyní, ale stejně tak ho můžete uložit na delší dobu do archivu, dle výrobce až na 50 let.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Vigna del Fiore je jedinečná vinice o velikosti 5,7 hektarů a rodina Colombini na ní pěstuje révu od 16. století. Je to jedna z nejjižnějších a nejstarších vinic v celé zóně Brunello di Montalcino. Zvláštní expozice a složení půdy dávají místnímu Brunellu zvláštní vlastnosti s velmi elegantním buketem a harmonickou a komplexní chutí. Réva roste v nadmořské výšce 350 m. n. m. Průměrný věk révy je 22 let. Orientace jižní a jihozápadní.

Sklep: Před fermentací byly hrozny podrobeny studené předfermentační maceraci, která spočívá v ochlazení hroznů na teplotu 16 °C v prostředí chráněném CO2. Tento proces zvyšuje extrakci polyfenolů a aromatických sloučenin. Následovalo alkoholové kvašení, které trvalo 16 až 17 dní při kontrolované teplotě 27°-28°C. Jablečno-mléčná fermentace probíhala v sudech různých velikostí od 225 l až po 15 hl. Následně víno ještě zrálo ve dřevě po dobu dvou let.  

Kdy vypít: 2021 - 2028

Doporučení v gastronomii: Pečené nebo grilované červené maso, zvěřina, dušené maso z divočáka, zralé sýry.

Přečtěte si na našem blogu: Příběh vín Brunello di Montalcino

...

Fattoria dei Barbi

Fattoria dei Barbi patří do skupiny vinařství, která doslova formovala historii italského vína. Je jedním z pěti výrobců vín Brunello di Montalcino fungující bez přerušení více než 100 let. Rodina Colombini na místní půdě hospodaří od roku 1352 a v roce 1790 založila vinařství Fattoria dei Barbi. První Brunello tu bylo nalahvováno v roce 1892, tedy s odstupem pouhých pěti let od premiéry slavného vinařství Biondi Santi. Spolu s rodinou Biondi-Santi pak pomohla rodina Colombini vybudovat vysokou prestiž vín Brunello di Montalcino po celém světě. V současnosti vinařství vede zástupce 20. generace rodiny Colombini - Stefano Cinelli Colombini, který v duchu rodinné filozofie kombinuje nejmodernější technologie s tradicí. Každým rokem vinařství lahvuje kolem 200 000 lahví Brunella, kromě typického vína s modrou etiketou (vytvořenou v roce 1958) je to víno ze špičkové vinice Vigna del Fiore a také Brunello di Montalcino Riserva, produkované jen ve výjimečných ročnících.

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.