Chardonnay "Tellus" Lazio IGT 2019
Tip
sommeliera
"Toto víno je středně plné v ústech, příjemně svěží. Dobře doplní pokrmy ze sladkovodních ryb, jemnější sýry nebo zeleninu. Podávejte dobře vychlazené, do menších skleniček na bílé víno."

Famiglia Cotarella

Chardonnay "Tellus" Lazio IGT 2019

0,75 l

280 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Chardonnay

Klasická odrůda v ovocném a svěžím provedení. "Tellus" Chardonnay je bílé víno, které svým aroma připomíná banán, bílé broskve nebo grapefruit. Ovoce dominuje i středně plné chuti, kde kromě bílých peckovin objevíte i citrusové plody a náznak bylin. Skvělou pitelnost tohoto Chardonnay pak podporuje také příjemná kyselina. Nekomplikované, relaxační víno, ideální na posezení s přáteli.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Víno pochází z kamenité vinice, vysazené v nadmořské výšce 200 m.n.m., v katastru obce Castiglione in Teverina. Jedná se většinou o mladší výsadbu do 10 let věku. Velká pozornost se v průběhu roku věnuje péči o révu, ořezávání a zelené sklizni. Zralé hrozny se sbírají v první polovině září.  

Sklep: Vinifikace začíná studenou macerací hroznů se slupkami po dobu pěti hodin a jemným lisováním hroznů. Následně mošt kvasí v nerezových tancích za kontrolované teploty 13-15 °C. U vína se nenechá proběhnout malolaktická fermentace. Před nalahvováním víno leží několik měsíců v nerezových tancích.

Kdy vypít: 2021 - 2023

Doporučení v gastronomii: Pečené kuře, risotto s mořskými plody.

Přečtěte si na našem blogu:  Italské Chardonnay

...

Falesco

Na hranici regionů Umbrie a Lazio vinařství Falesco založili v roce 1979 zkušení italští enologové, bratři Riccardo a Renzo Cotarellové. Vinařství se nachází v historické vinařské oblasti Montefiascone poblíž pobřeží krásného jezera Bolsena. Samotný sklep je v Umbrii, asi 30 kilometrů jižně od historické Perugie. Původně se vinařství věnovalo výrobě tradičního bílého vína "Est! Est !! Est !!!", ale během několika let rozšířilo své portfolio o vína červená. Na jedné straně bratři Cotarellové používají mezinárodní odrůdy, jako Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Syrah, na druhé se věnují starým autochtonním odrůdám, jako je Roscetto. Ricardo a Renzo Cotarellové aktuálně stojí na vrcholu kvalitativní pyramidy červených vín z Lazia.

Tip
sommeliera
"Toto víno je středně plné v ústech, příjemně svěží. Dobře doplní pokrmy ze sladkovodních ryb, jemnější sýry nebo zeleninu. Podávejte dobře vychlazené, do menších skleniček na bílé víno."

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.