Chardonnay "Tellus" Lazio IGT 2019 AKCE
Tip
sommeliera
"Toto víno je středně plné v ústech, příjemně svěží. Dobře doplní pokrmy ze sladkovodních ryb, jemnější sýry nebo zeleninu. Podávejte dobře vychlazené, do menších skleniček na bílé víno."

Famiglia Cotarella

Chardonnay "Tellus" Lazio IGT 2019

0,75 l

280 Kč 239 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Chardonnay

Klasická odrůda v ovocném a svěžím provedení. "Tellus" Chardonnay je bílé víno, které svým aroma připomíná banán, bílé broskve nebo grapefruit. Ovoce dominuje i středně plné chuti, kde kromě bílých peckovin objevíte i citrusové plody a náznak bylin. Skvělou pitelnost tohoto Chardonnay pak podporuje také příjemná kyselina. Nekomplikované, relaxační víno, ideální na posezení s přáteli.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Víno pochází z kamenité vinice, vysazené v nadmořské výšce 200 m.n.m., v katastru obce Castiglione in Teverina. Jedná se většinou o mladší výsadbu do 10 let věku. Velká pozornost se v průběhu roku věnuje péči o révu, ořezávání a zelené sklizni. Zralé hrozny se sbírají v první polovině září.  

Sklep: Vinifikace začíná studenou macerací hroznů se slupkami po dobu pěti hodin a jemným lisováním hroznů. Následně mošt kvasí v nerezových tancích za kontrolované teploty 13-15 °C. U vína se nenechá proběhnout malolaktická fermentace. Před nalahvováním víno leží několik měsíců v nerezových tancích.

Kdy vypít: 2021 - 2024

Doporučení v gastronomii: Pečené kuře, risotto s mořskými plody.

Přečtěte si na našem blogu:  Italské Chardonnay

...

Falesco

Na hranici regionů Umbrie a Lazio vinařství Falesco založili v roce 1979 zkušení italští enologové, bratři Riccardo a Renzo Cotarellové. Vinařství se nachází v historické vinařské oblasti Montefiascone poblíž pobřeží krásného jezera Bolsena. Samotný sklep je v Umbrii, asi 30 kilometrů jižně od historické Perugie. Původně se vinařství věnovalo výrobě tradičního bílého vína "Est! Est !! Est !!!", ale během několika let rozšířilo své portfolio o vína červená. Na jedné straně bratři Cotarellové používají mezinárodní odrůdy, jako Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Syrah, na druhé se věnují starým autochtonním odrůdám, jako je Roscetto. Ricardo a Renzo Cotarellové aktuálně stojí na vrcholu kvalitativní pyramidy červených vín z Lazia.

Tip
sommeliera
"Toto víno je středně plné v ústech, příjemně svěží. Dobře doplní pokrmy ze sladkovodních ryb, jemnější sýry nebo zeleninu. Podávejte dobře vychlazené, do menších skleniček na bílé víno."

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.