Marchesi Alfieri

Blanc de Noir Extra Brut Metodo Classico 2018

0,75 l

830 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
klasická metoda kvašení v uzavřené láhvi minimálně 24 měsíců
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
12 %
Odrůda
100% Pinot noir

Vyrobeno výhradně z hroznů odrůdy Pinot Noir, která byla ve vinicích rodiny Alfieri vysazena v polovině 19. století na radu francouzského enologa Louise Oudarta. Víno má slámově žlutou barvu s lehkými zelenými odlesky a vytrvalé perlení. Jemná vůně citrusových plodů, které se mísí s minerálními náznaky grafitu a křemence postupně přechází do trvalejších vůní chlebové kůrky a žlutých květin. Na jazyku je víno jemné a krémové s vynikajícím dlouhým minerálním závěrem.

Druh vína: suché

Barva vína: šumivé víno

Oblast: Piemont

Ideální teplota: 8  - 10 °C

Vinice: Sklizeň probíhá ručně začátkem srpna.

Sklep: Cuvée je připravováno na jaře následujícího roku po sklizni a je vyrobena výhradně z vína z daného ročníku. Druhotné kvašení probíhá v láhvi a následuje zrání na kvasnicích po dobu alespoň 24 měsíců, následované dalšími 3 měsíci po degoržování.

Kdy vypít: 2023 - 2025

Doporučení v gastronomii: víno, které snadno doplňuje salámy, uzené maso, první chody, těstovinové pokrmy, červená i bílá masa a středně zralé sýry.

...

Marchesi Alfieri

Tradiční vinařství Marchesi Alfieri, které sídlí v malebné vesničce San Martino Alfieri, na západ od Asti, lze při příjezdu jen těžko přehlédnout. Z vrcholu kopce, na kterém vesnice leží, totiž ční do dálky starý hrad z konce 17. století, obklopen velkorysou zahradou připomínající anglický park. Tady sídlí po generace rodina Alfieri, která se také od konce 17. století v prostorách tohoto malého ráje věnuje výrobě vína. Nynější podobu a filozofii vinařství mají na svědomí tři sestry – Giovanna, Antonella a Emanuela, které také v roce 1999 najmuly současného enologa Maria Olivera. Sympatický Mario pracoval před nástupem do vinařství Marchesi Alfieri v Toskánsku, konkrétně ve vinařství Tenuta Col DʼOrcia v Montalcinu. Místní podmínky svědčí zejména odrůdě Barbera, kterou najdete hned na 16 z 21 hektarů vinic vinařství. Průměrné stáří vinic je úctyhodných 70 let. Barbery z vinařství Marchesi Alfieri jsou jedním slovem úchvatné, jejich komplexnost a elegance doslova přibíjí k podlaze.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.