Siro Pacenti

Brunello di Montalcino Riserva DOCG 2012 Magnum 1.5l

James Suckling 98 / 100

1,5 l

7 000 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Apelace
Brunello
Zrání
36 měsíců v dubových sudech
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Sangiovese

Hrozny pro toto raritní víno, které je produkované jen v těch nejlepších ročnících, pochází z pětihektarové vinice v severní části Montalcina. Ve vůni je víno velmi hluboké a komplexní, s tóny peckového ovoce, jemným náznakem dřeva a koření. V chuti je plné a uhlazené zároveň, s dobrou svěžestí, skvělou strukturou a tóny zralého ovoce, okvětních lístků růží, koření a s náznakem uzeného masa. Velmi dlouhé, s minerálním závěrem. Ukázka skvělého potenciálu odrůdy Sangiovese.

"The 2012 Brunello di Montalcino Riserva PS is absolutely impressive, but with only 4,500 bottles made, it may not prove easy to locate. This precious expression of Sangiovese exhibits a gorgeous level of intensity and power, coupled by elegance and poise. The long presentation of aromas starts with black fruit and cherry confit and continues to crushed stone, toasted spice, cola and medicinal herb. The wine's texture sticks firmly to the palate. This Brunello ages in French oak for two years." Wine Advocate

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Kdy vypít: 2021 - 2035

Doporučení v gastronomii: Zvěřina a různé úpravy hovězího masa.

Přečtěte si na našem blogu: Příběh vín Brunello di Montalcino

...

Siro Pacenti

Od roku 1988, kdy Giancarlo Pacenti převzal rodinné vinařství, stoupala jeho sláva až do pozice jednoho z nejuznávanějších a nejprogresivnějších výrobců v rámci apelace Brunello di Montalcino. Jeho vína jsou většinou vytvářena kombinací různých poloh z jižních i severních svahů kopce Montalcino, díky čemuž se vyznačují velkou komplexností, strukturou a zároveň svěžestí. A to i přes skutečnost, že Giancarlo Pacenti používá pro zrání svých vín sudy z francouzského dubu, spíš než velké slavonské sudy. Usedlost Siro Pacenti disponuje celkem 60 hektary půdy, na nichž jsou vysazeny obiloviny, olivovníky a samozřejmě také réva. Většina z 20 hektarů vinic odrůdy Sangiovese je registrována právě v rámci apelace Brunello di Montalcino D.O.C.G. Vína Siro Pacenti reprezentují moderní styl, s důrazem na svěžest a jemnost a charakteristicky robustní třísloviny. Sortiment vín je vyvážený a vyznačuje se potenciálem pro elegantní vyzrávání, ať už jde o Rosso di Montalcino nebo Brunello di Montalcino.

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.