Fontalloro IGT Toscana 2018 Raritní víno
Tip
sommeliera
Fontalloro je víno, které proslavilo vinařství Felsina. Jelikož jsou hrozny selektovány z vinic i mimo zónu Chianti Classico, nemůže být uváděno pod názvem této tradiční apelace. Kvalitou a komplexností ovšem strčí kdejaké Chianti Classico do kapsy.

Felsina

Fontalloro IGT Toscana 2018

Falstaff 95 / 100 Wine Spectator 92 / 100

0,75 l

1 370 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
18-22 měsíců v barikových sudech
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
Sangiovese

Hrozny pro Fontalloro pocházejí z vinic na hranici mezi zónami Chianti Classico a Colli Senesi. Jde o 100% Sangiovese, které zraje před lahvováním 18 měsíců v barikových sudech. Ve skleničce se středně výraznou rubínovou barvou. Vůně je bohatá, s tóny zralého červeného peckového ovoce, které připomíná maliny, brusinky nebo červený rybíz, doplněné o jemně nasládlou kořenitost a tón lékořice. V chuti je víno plnější, uhlazené, s doslova sametovým projevem. Nechybí šťavnatá kyselost a delikátní krásně integrované třísloviny. Delší dochuť. Velký potenciál dále zrát na láhvi, super struktura, skvěle pitelné už teď.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Hrozny Fontalloro pocházejí z vinic na hranici mezi zónami Chianti Classico a Chianti Colli Senesi. Vinice ležící v apelaci Chianti Classico jsou nejvýše položené v majetku vinařství Fèlsina, zatímco vinice v Chianti Colli Senesi mají nižší nadmořskou výšku (330 – 407 metrů nad mořem). Při jihozápadní expozici jsou hrozny ovlivněny rozmanitým složením půdy: na straně Chianti Classico je půda kamenitá a vápenatá; na straně Chianti Colli Senesi je půda písčitá, hlinitá a hlinitá s oblázky a mořskými sedimenty. Víno bylo poprvé uvedeno na trh v roce 1983.

Sklep: Po odstopkování a lisování je mošt fermentován a macerován v nerezových tancích po dobu 12-15 dnů při teplotě 28°C a 30°C. V březnu až dubnu se nové víno přemístí do nových a použitých francouzských barikových sudů, kde zraje 18 - 22 měsíců. Pak se vytvoří finální blend a víno se stáčí do lahví, kde zraje minimálně šest měsíců.

Kdy vypít: 2022 - 2030

Doporučení v gastronomii: Pečené vepřové maso, zvěřina.

Přečtěte si na našem blogu: Chianti Classico - opravdová klasika ve světě špičkových vín

...

Felsina

Vinařství Felsina stojí v jihovýchodní části zóny Chianti Classico v obci Castelnuovo Berardenga. Zde, v nejteplejší části celé provincie, vyrábí Fèlsina jedny z nejlepších a nejkomplexnějších Sangiovese, které vyhledávají milovníci vín po celém světě. Felsina je historicky jedno z prvních vinařství, které se v rámci svých prestižních vín zaměřilo výhradně na odrůdu Sangiovese Grosso. Nikdy v historii vinařství nepoužívalo mezinárodní odrůdy jako Merlot nebo Cabernet Sauvignon a vína tak maximálně respektují tradice a terroir této části Toskánska. Vinice vinařství Fèlsina jsou obhospodařovány organicky a réva pro vína Chianti Classico dosahuje průměrného stáří 30 let. Základem vín Chianti Classico Riserva a Chianti Classico Riserva Cru Rancia jsou v průměru 50leté keře Sangiovese. Víno Fontalloro IGT je také 100% Sangiovese Grosso. Víno je z hroznů tří špičkových vinic, které jsou vysazeny na pomezí zón Chianti Classico a Chianti Colli Senesi.

 

Tip
sommeliera
Fontalloro je víno, které proslavilo vinařství Felsina. Jelikož jsou hrozny selektovány z vinic i mimo zónu Chianti Classico, nemůže být uváděno pod názvem této tradiční apelace. Kvalitou a komplexností ovšem strčí kdejaké Chianti Classico do kapsy.

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.