Grechetto "Latour a Civitella" Civitella d´Agliano IGT 2017 BIO produkt
Tip
sommeliera
Grechetto z nejlepších vinic vinařství Sergio Mottura. Víno je inspirováno velkými bílými víno z Burgundska a před nalahvováním zraje v kvalitních barikových sudech. Podávejte do širokýchj sklenic na Chardonnay.

Sergio Mottura

Grechetto "Latour a Civitella" Civitella d´Agliano IGT 2017

0,75 l

540 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu a poté krátce v dubových sudech
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
Grechetto

V tomto případě dostáváte do skleničky 100% Grechetto a jedno z nejlepších bílých vín Itálie podle Gambero Rosso. Víno je vyrobeno z těch nejlepších hroznů sklizených v rámci pěti vinic ve vlastnictví vinařství. Barva je zlatavá, ve vůni objevíte paletu tónů od bílého ovoce, hrušky, lískových oříšků, až po jemné tóny vanilky. V chuti je krásně zaoblené, harmonické a elegantní, působí plnějším dojmem. Ovocné tóny doplňuje vanilka a jemná minerální slanost v závěru. Velké víno mimořádného charakteru.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Lazio

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Pro výrobu tohoto vína se používají nejlepší hrozny z několika tratí vinařství, včetně vinice „Poggio della Costa“. Réva tu roste na sopečné půdě střední konzistence. Sklizeň hroznů probíhá ručně. Vinice jsou vedeny v BIO režimu.

 Sklep: Jemné lisování hroznů, preventivní čištění moštu při nízké teplotě, pomalé kvašení v barikových sudech. Následné ležení v barikových sudech z francouzského dubu po dobu devíti měsíců

 Kdy vypít: 2020 - 2025

Doporučení v gastronomii: Pečená kachna, zvěřina, cibulová polévka, asijská kuchyně.

...

Sergio Mottura

Vinařství Sergio Mottura patří od 60. let minulého století k nejlepším výrobcům vín regionu Lazio. Vinařství dnes disponuje 36 hektary vinic, na kterých se pracuje zejména s autochtonními odrůdami jako jsou Grechetto, Procanico, Verdello nebo Drupeggio. Ty pak doplňuje Chardonnay, Montepulciano, Merlot nebo Pinot noir. Ve vinicích rodina hospodaří od 90. let v organickém režimu. Vinifikace probíhá s minimem zásahů, absolutně bez jakýchkoliv umělých aditiv, typicky je mladé víno ponecháno několik měsíců v kontaktu s kvasinkami. Samotný Sergio Mottura se řadí mezi ikony italského vinohradnictví, třeba proto, že se velmi detailně věnoval studiu místních odrůd, v čele s Grechettem. Nikdo jiný prý nelahvuje lepší Grechetto než Sergio Mottura. Vlajková loď vinařství, víno Latour a Civitella, bylo poprvé nalahvováno v roce 1994 a v roce 2001 se stalo historicky prvním bílým vínem z Lazia, které získalo nejvyšší hodnocení „tří pohárků“ v rámci italského průvodce Gambero Rosso. Ten pak Sergia Motturu také v roce 2013 ocenil titulem „Vinař roku“.

Tip
sommeliera
Grechetto z nejlepších vinic vinařství Sergio Mottura. Víno je inspirováno velkými bílými víno z Burgundska a před nalahvováním zraje v kvalitních barikových sudech. Podávejte do širokýchj sklenic na Chardonnay.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.