Grechetto "Latour a Civitella" Civitella d´Agliano IGT 2017 BIO produkt
Tip
sommeliera
Grechetto z nejlepších vinic vinařství Sergio Mottura. Víno je inspirováno velkými bílými víno z Burgundska a před nalahvováním zraje v kvalitních barikových sudech. Podávejte do širokýchj sklenic na Chardonnay.

Sergio Mottura

Grechetto "Latour a Civitella" Civitella d´Agliano IGT 2017

Recenze (1)

0,75 l

540 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Zrání
v nerezu a poté krátce v dubových sudech
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
Grechetto

V tomto případě dostáváte do skleničky 100% Grechetto a jedno z nejlepších bílých vín Itálie podle Gambero Rosso. Víno je vyrobeno z těch nejlepších hroznů sklizených v rámci pěti vinic ve vlastnictví vinařství. Barva je zlatavá, ve vůni objevíte paletu tónů od bílého ovoce, hrušky, lískových oříšků, až po jemné tóny vanilky. V chuti je krásně zaoblené, harmonické a elegantní, působí plnějším dojmem. Ovocné tóny doplňuje vanilka a jemná minerální slanost v závěru. Velké víno mimořádného charakteru.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Lazio

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Pro výrobu tohoto vína se používají nejlepší hrozny z několika tratí vinařství, včetně vinice „Poggio della Costa“. Réva tu roste na sopečné půdě střední konzistence. Sklizeň hroznů probíhá ručně. Vinice jsou vedeny v BIO režimu.

 Sklep: Jemné lisování hroznů, preventivní čištění moštu při nízké teplotě, pomalé kvašení v barikových sudech. Následné ležení v barikových sudech z francouzského dubu po dobu devíti měsíců

 Kdy vypít: 2020 - 2025

Doporučení v gastronomii: Pečená kachna, zvěřina, cibulová polévka, asijská kuchyně.

...

Sergio Mottura

Vinařství Sergio Mottura patří od 60. let minulého století k nejlepším výrobcům vín regionu Lazio. Vinařství dnes disponuje 36 hektary vinic, na kterých se pracuje zejména s autochtonními odrůdami jako jsou Grechetto, Procanico, Verdello nebo Drupeggio. Ty pak doplňuje Chardonnay, Montepulciano, Merlot nebo Pinot noir. Ve vinicích rodina hospodaří od 90. let v organickém režimu. Vinifikace probíhá s minimem zásahů, absolutně bez jakýchkoliv umělých aditiv, typicky je mladé víno ponecháno několik měsíců v kontaktu s kvasinkami. Samotný Sergio Mottura se řadí mezi ikony italského vinohradnictví, třeba proto, že se velmi detailně věnoval studiu místních odrůd, v čele s Grechettem. Nikdo jiný prý nelahvuje lepší Grechetto než Sergio Mottura. Vlajková loď vinařství, víno Latour a Civitella, bylo poprvé nalahvováno v roce 1994 a v roce 2001 se stalo historicky prvním bílým vínem z Lazia, které získalo nejvyšší hodnocení „tří pohárků“ v rámci italského průvodce Gambero Rosso. Ten pak Sergia Motturu také v roce 2013 ocenil titulem „Vinař roku“.

Tip
sommeliera
Grechetto z nejlepších vinic vinařství Sergio Mottura. Víno je inspirováno velkými bílými víno z Burgundska a před nalahvováním zraje v kvalitních barikových sudech. Podávejte do širokýchj sklenic na Chardonnay.

Ohodnoťte tento produkt

  • Doslova se rozplývá na jazyku. Jeho typická chuť mírně kořeněného vína je zřejmá už z delšího uložení (starší ročník). Má svůj nezaměnitelný charakter, krásně zaplňuje ústa a má velmi dlouhotrvající chuť.
    Viktor, přidáno 25. 4. 2023 02:07 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.