Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico Superiore "Vecchie Vigne" DOC 2020 Raritní víno
Tip
sommeliera
"Velké bílé víno ze starých keřů Verdicchia. Víno zraje po dlouhou dobu, nejprve v betonových tancích v kontaktu s původními kvasinkami a následně v láhvi, což dává výslednému produktu zvláštní plnost a přináší typický charakter Verdicchio."

Umani Ronchi

Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico Superiore "Vecchie Vigne" DOC 2020

Recenze (1)

0,75 l

495 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v betonu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Verdicchio

Verdicchio, které pochází ze 40 let starých keřů z vinice 350 m nadmořské výšky. Má středně slámovou až zlatavou barvu, je jiskrné a čiré. Jeho komplexní vůně evokuje citrusové ovoce, ananas a broskve, nechybí tóny připomínající mátu, šalvěj nebo heřmánek. V chuti je opulentní, suché s dlouhým odchodem a překrásnou minerálností. Víno zraje 10 měsíců v kontaktu s kvasinkami a následně v láhvi. Ochutnejte toto krásně plné a elegantní Verdicchio.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Barva vína: bílé víno

Oblast: Marche

Vinice: Vinice jsou staré více než čtyřicet pět let. Nacházejí se v nadmořské výšce asi 250-300 metrů nad mořem, na svahu orientovaném na východ. Půda je velmi hluboká, jílovitá a představuje ideální místo pro odrůdu jako je Verdicchio. Ruční sklizeň hroznů do malých přepravek na přelomu září a října.

Sklep: Po lehkém lisování se primární mošt rychle ochladí a poté prochází statickou dekantací. Fermentace v ocelových tancích s teplotou udržovanou mezi 16 a 18°C ​​trvá 10-15 dní. Víno neprochází jablečno-mléčnou fermentací, aby byla zachována svěžest a kyselost. Fáze zrání trvá asi deset měsíců, během kterých víno zůstává v kontaktu s vlastními kvasnými kvasinkami v betonových tancích.

Kdy vypít: 2021 - 2026

Doporučení v gastronomii: Mořský ďas na grilu.

Přečtěte si na našem blogu: Co byste měli vědět o odrůdě Verdicchio

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Tip
sommeliera
"Velké bílé víno ze starých keřů Verdicchia. Víno zraje po dlouhou dobu, nejprve v betonových tancích v kontaktu s původními kvasinkami a následně v láhvi, což dává výslednému produktu zvláštní plnost a přináší typický charakter Verdicchio."

Ohodnoťte tento produkt

  • Komplexnější s minerálními tóny, plné
    Vladimír, přidáno 29. 4. 2023 18:53 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.