Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico Superiore "Vecchie Vigne" DOC 2020 Raritní víno
Tip
sommeliera
"Velké bílé víno ze starých keřů Verdicchia. Víno zraje po dlouhou dobu, nejprve v betonových tancích v kontaktu s původními kvasinkami a následně v láhvi, což dává výslednému produktu zvláštní plnost a přináší typický charakter Verdicchio."

Umani Ronchi

Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico Superiore "Vecchie Vigne" DOC 2020

0,75 l

495 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v betonu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Verdicchio

Verdicchio, které pochází ze 40 let starých keřů z vinice 350 m nadmořské výšky. Má středně slámovou až zlatavou barvu, je jiskrné a čiré. Jeho komplexní vůně evokuje citrusové ovoce, ananas a broskve, nechybí tóny připomínající mátu, šalvěj nebo heřmánek. V chuti je opulentní, suché s dlouhým odchodem a překrásnou minerálností. Víno zraje 10 měsíců v kontaktu s kvasinkami a následně v láhvi. Ochutnejte toto krásně plné a elegantní Verdicchio.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Barva vína: bílé víno

Oblast: Marche

Vinice: Vinice jsou staré více než čtyřicet pět let. Nacházejí se v nadmořské výšce asi 250-300 metrů nad mořem, na svahu orientovaném na východ. Půda je velmi hluboká, jílovitá a představuje ideální místo pro odrůdu jako je Verdicchio. Ruční sklizeň hroznů do malých přepravek na přelomu září a října.

Sklep: Po lehkém lisování se primární mošt rychle ochladí a poté prochází statickou dekantací. Fermentace v ocelových tancích s teplotou udržovanou mezi 16 a 18°C ​​trvá 10-15 dní. Víno neprochází jablečno-mléčnou fermentací, aby byla zachována svěžest a kyselost. Fáze zrání trvá asi deset měsíců, během kterých víno zůstává v kontaktu s vlastními kvasnými kvasinkami v betonových tancích.

Kdy vypít: 2021 - 2026

Doporučení v gastronomii: Mořský ďas na grilu.

Přečtěte si na našem blogu: Co byste měli vědět o odrůdě Verdicchio

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Tip
sommeliera
"Velké bílé víno ze starých keřů Verdicchia. Víno zraje po dlouhou dobu, nejprve v betonových tancích v kontaktu s původními kvasinkami a následně v láhvi, což dává výslednému produktu zvláštní plnost a přináší typický charakter Verdicchio."

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.