Soave "Il Selese" DOC 2023
Tip
sommeliera
I Stefanini je vinařství, které je v Itálii považováno za jedno z nejlepších, co se týká vysoké kvality vín za dostupnou cenu. Toto Soave je jasným důkazem, jde o krásné minerální víno s příjemným ovocným projevem.

I Stefanini

Soave "Il Selese" DOC 2023

0,75 l

189 Kč s DPH
+
Skladem více než 100 ks
Apelace
Soave
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Garganega

Suché a svěží Soave ze starších 30letých keřů odrůdy Garganega. Barva vína je slámově žlutá se třpytivými odlesky. Ve vůni jemně květinové, ovocně svěží s tóny citrusů,  bílé broskve a meruněk. Středně dlouhé a šťavnaté v chuti, s tóny bílých peckovin, tropického ovoce a s příjemnou mineralitou v delším závěru.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Barva vína: bílé víno

Oblast: Benátsko

Vinice: Základem vína jsou hrozny vysazené na svazích v katastru vesnice Monteforte d’Alpone. Jde o starší výsadbu Garganegy, průměrné stáří keřů je 40 let. Vinohrady se nachází v nadmořské výšce 90 metrů nad mořem. Réva je vedena způsobem Guyot.  

Sklep: Ruční sklizeň hroznů probíhala v polovině září. Jemné lisování odstopkovaných hroznů, fermentace probíhala v nerezových tancích za kontrolované teploty 15°C. Následně bylo víno ponecháno několik měsíců v kontaktu s kvasničními kaly a plněno do lahví.

Kdy vypít: 2023 - 2025

Doporučení v gastronomii: Ke grilované rybě a plodům moře. Vynikající doprovod k tradiční benátské rybí polévce nebo rizotu.

Přečtěte si na našem blogu: Soave: Nejslavnější bílé víno Itálie

...

I Stefanini

Vinařství I Stefanini patří v Itálii mezi nejzajímavější výrobce, pokud mluvíme o kategorii vysoce kvalitních a cenově dostupných vín. Vinařství je vlastněné a provozované rodinou Tessari a jeho název odkazuje na vzdáleného předka Stefana Tessariho, který začal experimentovat se zemědělstvím a pěstováním hroznů již v roce 1800. Současný podnik byl založen v roce 2003 a v Itálii se stal velmi rychle fenoménem. Dnes vinařství disponuje 20 hektary vinic na sopečných půdách údolí Valle d'Alpone, ve východní části regionu Soave. Vinařství dnes vede Francesco Tessari se svým otcem Valentinem. Francesco má na starost sklep a výrobu vín, Valentino vinice. Vinařství primárně pracuje s místní odrůdou Garganega, pro zrání vín se nepoužívají sudy. V některých vinicích vinařství dosahuje Garganega stáří až 70 let a dává vzniknout vínům neobyčejné komplexnosti a rafinovanosti.

Tip
sommeliera
I Stefanini je vinařství, které je v Itálii považováno za jedno z nejlepších, co se týká vysoké kvality vín za dostupnou cenu. Toto Soave je jasným důkazem, jde o krásné minerální víno s příjemným ovocným projevem.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.