Verona Bianco "Massifitti" IGT 2015 AKCE BIO produkt

Suavia

Verona Bianco "Massifitti" IGT 2015

Recenze (2)
James Suckling 93 / 100

0,75 l

399 Kč 349 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
15 měsíců v nerezových tancích
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Trebbiano di Soave

Víno odrůdy Trebbiano di Soave, která se pěstuje od nepaměti ve zvlněné krajině zvané Fittà odkud je také odvozen název vína MassiFitti. Je velmi elegantní, krémové, připomínající květy akátu a jasmínu, s ovocitostí zralých máslových hrušek, bílých broskví a meruněk. V chuti najdeme náznak minerálových tónů zejména pazourku s velmi dlouhým dozníváním.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Benátsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Půdy vulkanického původu, tvořené kompaktními čedičovými horninami. Pro výrobu tohoto vína byly vybrány a rozmnoženy ty nejzajímavější ze starých keřů vinic odrůdy Trebbiano di Soave. Projekt výsadby tradiční odrůdy Trebbiano di Soave probíhal ve spolupráci se zemědělskou fakultou Univerzity v Miláně. Postupně vznikla nová vinice zcela věnovaná této zajímavé, ale málo známé odrůdě. Réva je vedena v BIO režimu, sklizeň probíhá ručně v polovině září.

Sklep: Hrozny jsou odstopkovány a následně probíhá jejich jemné lisování. Alkoholová fermentace probíhá za kontrolované teploty 14 – 16 °C po dobu dvou týdnů. Před lahvováním je víno ponecháno 15 měsíců v kontaktu s kvasničními kaly. Jemná membránová filtrace.

Kdy vypít: 2018 – 2023

Doporučení v gastronomii: Skvělé k pokrmům z ryb a k sushi.

...

Suavia

Suavia je starověké jméno pro Soave, což znamená šarmantní, zdvořilý. Šarmantní jménem, zdvořilý od přírody. Rodinné vinařství, které se zaměřuje na top kvalitu, vzniklo v roce 1887 a nachází se ve 300 metrech nadmořské výšky poblíž obce Fittà, v samém jádru zóny Classico, kde se vinice rozkládají na unikátním vulkanickém podloží, což dává vínům příjemnou mineralitu. Rodina Tessari se zde zabývala zemědělstvím již od 19. století a její přímý potomek Giovanni s manželkou Rosettou se rozhodli pěstovat své vlastní hrozny, z nich vyrobili své vlastní víno v roce 1982. Jejich čtyři dcery se postupně staly hlavní hybnou silou vinařství od přelomu tisíciletí. V roce 1990 se začalo budovat nové vinařství, jehož expanze byla dokončena v roce 2004. Stěžejní odrůdy jsou Garganega a Trebbiano di Soave.

Ohodnoťte tento produkt

  • Jemná ovocná vůně, v chuti lehčí "letní" středně plné víno, příjemné, ale vzhledem k ceně nijak oslnivé víno, ovšem ve velmi povedené láhvi - 84 bodů
    Ivan, přidáno 1. 5. 2020 18:34 (Neověřená recenze)
  • vona krasne elegantna, kvetinovo-ovocna, v chuti elegantne, strukturovane, vyzrete, svieza kyselinka zapada do celku a krasne dlhy mineralny zaver dotvara krasu tohto vina
    Michalik, přidáno 14. 1. 2017 20:40 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.