Soave Classico "Monte de Toni" DOC 2023
Tip
sommeliera
Vína Soave Classico DOC pochází z vinic vysazených na kopcích v srdci zóny Soave. Tento unikátní terroir dává vína větší struktury a kvality, než jsou vína základní kategorie Soave DOC.

I Stefanini

Soave Classico "Monte de Toni" DOC 2023

Recenze (1)

0,75 l

295 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Soave
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Garganega

Soave pocházející z nejstarších vinic vinařství I Stefanini, vysazených kolem vesnice Monte Tenda Castalunga. Réva tu dosahuje stáří až 70 let. Ve skleničce světle žluté, na nose intenzivní, s tóny broskve, meruňky a žluté švestky. Doslova cítíte mineralitu vulkanických půd oblasti Soave Classico. Chuť je bohatá, plnější a šťavnatá. Primární ovocnost doplňuje svěží kyselina. V dochuti je cítit mineralita a jemné mandlové tóny, typické pro odrůdu Garganega. Krásně pitelné Soave.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Benátsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 12,5 %; Zbytkový cukr: 2,6 g/l

Vinice: Toto víno pochází z některých z nejstarších vinic I Stefanini, některé keře tu byly vysazeny před více než 70 lety. Vinohrady se nachází na svazích Monte Tenda poblíž vesnice Costalunga. V této oblasti je půda vulkanická a díky oxidům železa zbarvená do červena. Réva je vedena tradičním vysokým vedením zvaným Pergola Veronese.  

Sklep: Ruční sklizeň hroznů probíhala začátkem října. Jemné lisování odstopkovaných hroznů, fermentace probíhala v nerezových tancích za kontrolované teploty 15°C. Následně bylo víno ponecháno několik měsíců v kontaktu s kvasničními kaly a plněno do lahví.

Kdy vypít: 2023 - 2026

Doporučení v gastronomii: Ke grilované rybě a plodům moře. Ideální také s bílým grilovaným masem nebo středně starými sýry, jako Grana Padano a Taleggio.

Přečtěte si na našem blogu: Soave: Nejslavnější bílé víno Itálie

...

I Stefanini

Vinařství I Stefanini patří v Itálii mezi nejzajímavější výrobce, pokud mluvíme o kategorii vysoce kvalitních a cenově dostupných vín. Vinařství je vlastněné a provozované rodinou Tessari a jeho název odkazuje na vzdáleného předka Stefana Tessariho, který začal experimentovat se zemědělstvím a pěstováním hroznů již v roce 1800. Současný podnik byl založen v roce 2003 a v Itálii se stal velmi rychle fenoménem. Dnes vinařství disponuje 20 hektary vinic na sopečných půdách údolí Valle d'Alpone, ve východní části regionu Soave. Vinařství dnes vede Francesco Tessari se svým otcem Valentinem. Francesco má na starost sklep a výrobu vín, Valentino vinice. Vinařství primárně pracuje s místní odrůdou Garganega, pro zrání vín se nepoužívají sudy. V některých vinicích vinařství dosahuje Garganega stáří až 70 let a dává vzniknout vínům neobyčejné komplexnosti a rafinovanosti.

Tip
sommeliera
Vína Soave Classico DOC pochází z vinic vysazených na kopcích v srdci zóny Soave. Tento unikátní terroir dává vína větší struktury a kvality, než jsou vína základní kategorie Soave DOC.

Ohodnoťte tento produkt

  • Sytá ovocná vůně s patrnou výraznější kyselinkou, mírně kořeněné dobrou slaností a čerstvostí. Jednoznačně vynikající relace kvalita vers. cena.
    Viktor, přidáno 25. 4. 2023 23:04 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.