Soave Classico Superiore "Monte di Fice“ 2019
Tip
sommeliera
Strukturovanější a komplexnější Soave Classico, jako je toto víno, si nezadá s výraznými gastronomickými kombinacemi, jako je drůbeží maso nebo vepřové maso, ale i s telecími nebo vepřovými játry.

I Stefanini

Soave Classico Superiore "Monte di Fice“ 2019

0,75 l

360 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Soave
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Garganega

Vlajková loď vinařství I Stefanini. Víno je jasně slámově žluté barvy se zelenkavými odlesky. Na nose je rafinované, s intenzivními tóny meruněk a broskví, doplněné o minerální nakouřenost, a jemné tóny sladkého koření nebo mandlí. V chuti středně plné, krásně svěží, ukázkové Soave z jedné z prestižních Cru oblasti – Monte de Fice. Víno má dobrou strukturu, je dlouhé a výrazně minerální v závěru.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Benátsko

Ideální teplota: 10 - 12 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 13 %; Zbytkový cukr: 2,4 g/l

Vinice: Toto víno pochází z jedné z 33 oficiálně schválených Cru pro Soave Classico – vinice Monte di Fice. Trať se nachází přímo za domem rodiny Tessari, réva v ní dosahuje věku 30 až 60 let. V této oblasti je půda vulkanického původu. Réva je vedena tradičním vysokým vedením zvaným Pergola Veronese.

Sklep: Ruční sklizeň hroznů probíhala začátkem října. Jemné lisování odstopkovaných hroznů, fermentace probíhala v nerezových tancích za kontrolované teploty 15°C. Následně bylo víno ponecháno několik měsíců v kontaktu s kvasničními kaly a plněno do lahví. Víno bylo nalahvováno v limitovaném množství 6666 ks.

Kdy vypít: 2021 - 2026

Doporučení v gastronomii: Nejlépe podávané s komplikovanějšími recepty z ryb nebo bílého masa, pečené v troubě nebo grilované. Ideální také s vejci, zeleninou nebo masem, hodí se i k polévkám.

Přečtěte si na našem blogu: Soave: Nejslavnější bílé víno Itálie

...

I Stefanini

Vinařství I Stefanini patří v Itálii mezi nejzajímavější výrobce, pokud mluvíme o kategorii vysoce kvalitních a cenově dostupných vín. Vinařství je vlastněné a provozované rodinou Tessari a jeho název odkazuje na vzdáleného předka Stefana Tessariho, který začal experimentovat se zemědělstvím a pěstováním hroznů již v roce 1800. Současný podnik byl založen v roce 2003 a v Itálii se stal velmi rychle fenoménem. Dnes vinařství disponuje 20 hektary vinic na sopečných půdách údolí Valle d'Alpone, ve východní části regionu Soave. Vinařství dnes vede Francesco Tessari se svým otcem Valentinem. Francesco má na starost sklep a výrobu vín, Valentino vinice. Vinařství primárně pracuje s místní odrůdou Garganega, pro zrání vín se nepoužívají sudy. V některých vinicích vinařství dosahuje Garganega stáří až 70 let a dává vzniknout vínům neobyčejné komplexnosti a rafinovanosti.

Tip
sommeliera
Strukturovanější a komplexnější Soave Classico, jako je toto víno, si nezadá s výraznými gastronomickými kombinacemi, jako je drůbeží maso nebo vepřové maso, ale i s telecími nebo vepřovými játry.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.