Grillo "Cavallo delle Fate" DOC 2019
Tip
sommeliera
Grillo je považováno za jednu z nejlepších bílých odrůd Sicílie. Její popularita roste u vinařů i zákazníků a výsadby vinic se poslední dekádu výrazně zvšují. Ve vínech najdete typicky tóny citrusových plodů, grepu, peckového ovoce a středomořských bylin.

Tasca d'Almerita

Grillo "Cavallo delle Fate" DOC 2019

James Suckling 93 / 100 Antonio Galloni 90 / 100

0,75 l

360 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Grillo

Grillo je autochtonní sicilská odrůda, která vznikla křížením odrůd Moscato d'Alexandria a Catarratto. Grillo Cavallo delle Fate Sicilia DOC od Tasca d'Almerita má ve skleničce zářivě žlutou barvu, vůně připomíná citrusové plody, broskve, hrušku máslovku nebo luční květy. V chuti středně plné, s typickým středomořským charakterem, kombinující příjemné tóny peckového ovoce a svěží kyselinu. Krásně strukturované víno, s delší dochutí.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Odrůda Grillo se pěstuje poblíž usedlosti Regaleali na kopcích vedle Case Vecchie. Základem vína jsou hrozny sklízené v různé fázi zralosti. Dříve sklizené hrozny se projevují svěžestí a nádechem minerality, pozdější sklizené hrozny Grilla poskytují vínu strukturu. Vinice se jmenují Sant’Anna (5 ha) a Piana Case Vecchie (3 ha), réva je v nich vedena metodou Guyot.

Sklep: Mošt kvasí v nerezových tancích za kontrolované teploty 16 – 18 °C. Malolaktická fermentace se nenechá proběhnout. Před lahvováním víno zraje několik měsíců v nerezových tancích. V láhvi je víno uzavřeno klasickým korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2021 - 2024

Doporučení v gastronomii: Risotto s mořskými plody.

Z našeho blogu: Poznejte sicilská vína

...

Tasca d'Almerita

Historie vinařství Tasca d´Almerita sahá až do roku 1830, kdy zástupci stejnojmenné rodiny zakoupili usedlost Tenuta Regaleali, jakousi zelenou oázu o rozloze téměř 550 hektarů ve středu Sicílie. Současný ředitel vinařství Alberto Tasca je tak zástupcem již osmé generace této vinařské rodiny. Na 382 hektarech vinic kolem vinařství Tasca d´Almerita, v nadmořské výšce 400 až 900 metrů, je aktuálně vysazeno 25 bílých a modrých odrůd. V současnosti Tasca d´Almerita patří ke špičce výrobců tohoto největšího středomořského ostrova. V roce 2019 mu americký časopis Wine Enthusiast udělil titul nejlepšího evropského vinařství. Jako rodinná firma se vinařství snaží hospodařit s maximálním respektem k životnímu prostředí, jako první na Sicílii v roce 2010 získalo certifikát SOStain za udržitelné postupy při výrobě vín. V nabídce vinařství najdete zejména vína z typických sicilských odrůd jako Grillo, Cataratto, Nero d´Avola nebo Perricone.

Tip
sommeliera
Grillo je považováno za jednu z nejlepších bílých odrůd Sicílie. Její popularita roste u vinařů i zákazníků a výsadby vinic se poslední dekádu výrazně zvšují. Ve vínech najdete typicky tóny citrusových plodů, grepu, peckového ovoce a středomořských bylin.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.