Grillo "Cavallo delle Fate" DOC 2019
Tip
sommeliera
Grillo je považováno za jednu z nejlepších bílých odrůd Sicílie. Její popularita roste u vinařů i zákazníků a výsadby vinic se poslední dekádu výrazně zvšují. Ve vínech najdete typicky tóny citrusových plodů, grepu, peckového ovoce a středomořských bylin.

Tasca d'Almerita

Grillo "Cavallo delle Fate" DOC 2019

James Suckling 93 / 100 Antonio Galloni 90 / 100

0,75 l

370 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Grillo

Grillo je autochtonní sicilská odrůda, která vznikla křížením odrůd Moscato d'Alexandria a Catarratto. Grillo Cavallo delle Fate Sicilia DOC od Tasca d'Almerita má ve skleničce zářivě žlutou barvu, vůně připomíná citrusové plody, broskve, hrušku máslovku nebo luční květy. V chuti středně plné, s typickým středomořským charakterem, kombinující příjemné tóny peckového ovoce a svěží kyselinu. Krásně strukturované víno, s delší dochutí.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Odrůda Grillo se pěstuje poblíž usedlosti Regaleali na kopcích vedle Case Vecchie. Základem vína jsou hrozny sklízené v různé fázi zralosti. Dříve sklizené hrozny se projevují svěžestí a nádechem minerality, pozdější sklizené hrozny Grilla poskytují vínu strukturu. Vinice se jmenují Sant’Anna (5 ha) a Piana Case Vecchie (3 ha), réva je v nich vedena metodou Guyot.

Sklep: Mošt kvasí v nerezových tancích za kontrolované teploty 16 – 18 °C. Malolaktická fermentace se nenechá proběhnout. Před lahvováním víno zraje několik měsíců v nerezových tancích. V láhvi je víno uzavřeno klasickým korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2021 - 2024

Doporučení v gastronomii: Risotto s mořskými plody.

Z našeho blogu: Poznejte sicilská vína

...

Tasca d'Almerita

Historie vinařství Tasca d´Almerita sahá až do roku 1830, kdy zástupci stejnojmenné rodiny zakoupili usedlost Tenuta Regaleali, jakousi zelenou oázu o rozloze téměř 550 hektarů ve středu Sicílie. Současný ředitel vinařství Alberto Tasca je tak zástupcem již osmé generace této vinařské rodiny. Na 382 hektarech vinic kolem vinařství Tasca d´Almerita, v nadmořské výšce 400 až 900 metrů, je aktuálně vysazeno 25 bílých a modrých odrůd. V současnosti Tasca d´Almerita patří ke špičce výrobců tohoto největšího středomořského ostrova. V roce 2019 mu americký časopis Wine Enthusiast udělil titul nejlepšího evropského vinařství. Jako rodinná firma se vinařství snaží hospodařit s maximálním respektem k životnímu prostředí, jako první na Sicílii v roce 2010 získalo certifikát SOStain za udržitelné postupy při výrobě vín. V nabídce vinařství najdete zejména vína z typických sicilských odrůd jako Grillo, Cataratto, Nero d´Avola nebo Perricone.

Tip
sommeliera
Grillo je považováno za jednu z nejlepších bílých odrůd Sicílie. Její popularita roste u vinařů i zákazníků a výsadby vinic se poslední dekádu výrazně zvšují. Ve vínech najdete typicky tóny citrusových plodů, grepu, peckového ovoce a středomořských bylin.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.