Perricone "Guarnaccio" DOC 2020
Tip
sommeliera
Oproti jiné sicilské odrůdě Nero d'Avola jsou vína Perricone jemnější ve svém projevu. V tomto případě čekejte velmi elegantní a vyvážené víno, s krásně zakomponovanými tříslovinami a tóny červeného peckového ovoce. Jednoduše lahůdka!

Tasca d'Almerita

Perricone "Guarnaccio" DOC 2020

0,75 l

380 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
12 měsíců v barikových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Perricone

Perricone je prastará sicilská odrůda, která se v posledních letech navrací díky vinařům do vinic. Víno Perricone Guarnaccio disponuje intenzivní rubínově červenou barvou. Na nose objevíte svůdnou kombinaci jemného koření, ovocných tónů připomínajících lesní plody, dále tóny podrostu, balsamikové tóny nebo eukalyptus. Na patře je víno dobře strukturované, s výraznějšími tříslovinami, s komplexní a energickou chuťí. Kombinuje tóny drobných peckovin a středomořského koření. Skvělý zástupce sicilských červených vín, s delší příjemně ovocnou dochutí.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Ve vinařství se tato původní sicilská odrůda pěstuje od roku 1959. V tomto případě víno tvoří hrozny z historické vinice San Lucio. Půdu v ní tvoří jíly, s vápenatou složkou, nadmořská výška vinice dosahuje 480 metrů nad mořem. Orientace je jižní a východní. Réva je vedena metodou Guyot, vinice je vedena v BIO režimu. Sklizeň probíhá ručně.

Sklep: Mošt kvasí v nerezových tancích za kontrolované teploty 25 – 28 °C, macerace probíhá 13 dní. Následně proběhne malolaktická fermentace. Před lahvováním víno zraje 12 měsíců v požitých barikových sudech z francouzského dubu. V láhvi je víno uzavřeno klasickým korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2021 - 2025

Doporučení v gastronomii: Těstoviny s tuňákem, úpravy vepřového masa, salámy.

Přečtěte si na našem blogu: Šest méně známých odrůd Itálie, Poznejte sicilská vína

...

Tasca d'Almerita

Historie vinařství Tasca d´Almerita sahá až do roku 1830, kdy zástupci stejnojmenné rodiny zakoupili usedlost Tenuta Regaleali, jakousi zelenou oázu o rozloze téměř 550 hektarů ve středu Sicílie. Současný ředitel vinařství Alberto Tasca je tak zástupcem již osmé generace této vinařské rodiny. Na 382 hektarech vinic kolem vinařství Tasca d´Almerita, v nadmořské výšce 400 až 900 metrů, je aktuálně vysazeno 25 bílých a modrých odrůd. V současnosti Tasca d´Almerita patří ke špičce výrobců tohoto největšího středomořského ostrova. V roce 2019 mu americký časopis Wine Enthusiast udělil titul nejlepšího evropského vinařství. Jako rodinná firma se vinařství snaží hospodařit s maximálním respektem k životnímu prostředí, jako první na Sicílii v roce 2010 získalo certifikát SOStain za udržitelné postupy při výrobě vín. V nabídce vinařství najdete zejména vína z typických sicilských odrůd jako Grillo, Cataratto, Nero d´Avola nebo Perricone.

Tip
sommeliera
Oproti jiné sicilské odrůdě Nero d'Avola jsou vína Perricone jemnější ve svém projevu. V tomto případě čekejte velmi elegantní a vyvážené víno, s krásně zakomponovanými tříslovinami a tóny červeného peckového ovoce. Jednoduše lahůdka!

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.