Nero d´Avola "Lamuri" DOC 2019
Tip
sommeliera
Prakticky nikde jinde na světě s touto odrůdou vinaři nepracují. Nero d´Avola ve skleničce je přesně to, co čekáte od červeného vína z jižní Itálie. Jsou to bohaté a koncentrované ovocné tóny, je to typický nádech středomořských bylin a exotického koření.

Tasca d'Almerita

Nero d´Avola "Lamuri" DOC 2019

0,75 l

350 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
12 měsíců ve francouzských barikových sudech
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Nero d'Avola

Lamùri Nero d'Avola Sicilia DOC je jedním z pilířů nabídky vinařství Tasca d'Almerita. Jde o 100% Nero d'Avola, přičemž hrozny pro toto víno jsou vybírány z vyšších nadmořských výšek 450 až 750 metrů nad mořem. Lamùri má intenzivní rubínově červenou barvu a nádhernou vůni připomínající tmavé třešně a lesní plody, doplněné jemným kořením, jako je skořice a kardamom. Chuť je plnější, elegantní, s jemnými taniny, bohatou ovocností a příjemnou svěžestí. Dochuť je dlouhá.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Víno pochází z hroznů vinic ve vyšších nadmořských výškách 450 až 750 metrů nad mořem. Lamuri si zachovává příjemný svěží ovocný charakter a liší se tak od některých těžkých vín z níže položených vinic z teplejších částí Sicílie. Réva je vedena metodou Guyot, vinice je vedena v BIO režimu. Sklizeň probíhá ručně.

Sklep: Mošt kvasí v nerezových tancích za kontrolované teploty 25 – 28 °C, macerace probíhá 12 dní. Následně proběhne malolaktická fermentace. Před lahvováním víno zraje 12 měsíců v barikových sudech z francouzského dubu, z nichž 20 % jsou nové sudy a 80 % použité. V láhvi je víno uzavřeno klasickým korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2021 - 2025

Doporučení v gastronomii: Sicilská Caponata, červené maso, králík nebo jehněčí a ne příliš zralé sýry.

Z našeho blogu: Poznejte sicilská vína

...

Tasca d'Almerita

Historie vinařství Tasca d´Almerita sahá až do roku 1830, kdy zástupci stejnojmenné rodiny zakoupili usedlost Tenuta Regaleali, jakousi zelenou oázu o rozloze téměř 550 hektarů ve středu Sicílie. Současný ředitel vinařství Alberto Tasca je tak zástupcem již osmé generace této vinařské rodiny. Na 382 hektarech vinic kolem vinařství Tasca d´Almerita, v nadmořské výšce 400 až 900 metrů, je aktuálně vysazeno 25 bílých a modrých odrůd. V současnosti Tasca d´Almerita patří ke špičce výrobců tohoto největšího středomořského ostrova. V roce 2019 mu americký časopis Wine Enthusiast udělil titul nejlepšího evropského vinařství. Jako rodinná firma se vinařství snaží hospodařit s maximálním respektem k životnímu prostředí, jako první na Sicílii v roce 2010 získalo certifikát SOStain za udržitelné postupy při výrobě vín. V nabídce vinařství najdete zejména vína z typických sicilských odrůd jako Grillo, Cataratto, Nero d´Avola nebo Perricone.

Tip
sommeliera
Prakticky nikde jinde na světě s touto odrůdou vinaři nepracují. Nero d´Avola ve skleničce je přesně to, co čekáte od červeného vína z jižní Itálie. Jsou to bohaté a koncentrované ovocné tóny, je to typický nádech středomořských bylin a exotického koření.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.