"Leone d´Almerita" Bianco Sicilia IGT 2019
Tip
sommeliera
Bílé víno, které si ve svém svěžím charakteru v ničem nezadá s víny ze severu Itálie. Kombinuje přednosti lokální odrůdy Catarratto s aromaticky výraznějším Sauvignonem Blanc a Tramínem.

Tasca d'Almerita

"Leone d´Almerita" Bianco Sicilia IGT 2019

Recenze (1)

0,75 l

350 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Catarratto (43 %), Pinot Bianco (24 %), Sauvignon (18 %) a Tramín (15 %)

Víno je tvořeno kombinací čtyř odrůd, hrozny pochází z vysoce položené vinice v nadmořské výšce 900 metrů. Výsledkem je příjemně aromatické a svěží víno, které v sobě nezapře svůj středomořský temperament. Středně výrazná slámová barva ve skleničce a bohaté aroma, na nose ucítíte bylinky, jasmín, bílé broskve nebo mandarinky. Chuť je vyvážená, s jemnými tóny mandlí, bílé broskve a citrusového ovoce. Pěkně strukturované víno, elegantní a zábavné. Tradiční víno vinařství Tasca d'Almerita.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Toto bílé víno disponuje aromatickou svěžestí, kterou mu dávají hrozny pěstované na vysoce položených vinohradech, ve výšce až 900 metrů nad mořem. Víno je vyrobeno převážně z hroznů odrůdy Catarratto, doplněných o hrozny Pinot Bianco, Sauvignon Blanc a Tramínu. Hrozny se sklízí výhradně ručně, přísná selekce jen perfektně zralých hroznů.

Sklep: Mošt kvasí v nerezových tancích za kontrolované teploty 14 – 16 °C. Malolaktická fermentace se nenechá proběhnout. Před lahvováním víno zraje několik měsíců v nerezových tancích. V láhvi je víno uzavřeno klasickým korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Grilované ryby, mladé sýry, chřest.

Z našeho blogu: Poznejte sicilská vína

...

Tasca d'Almerita

Historie vinařství Tasca d´Almerita sahá až do roku 1830, kdy zástupci stejnojmenné rodiny zakoupili usedlost Tenuta Regaleali, jakousi zelenou oázu o rozloze téměř 550 hektarů ve středu Sicílie. Současný ředitel vinařství Alberto Tasca je tak zástupcem již osmé generace této vinařské rodiny. Na 382 hektarech vinic kolem vinařství Tasca d´Almerita, v nadmořské výšce 400 až 900 metrů, je aktuálně vysazeno 25 bílých a modrých odrůd. V současnosti Tasca d´Almerita patří ke špičce výrobců tohoto největšího středomořského ostrova. V roce 2019 mu americký časopis Wine Enthusiast udělil titul nejlepšího evropského vinařství. Jako rodinná firma se vinařství snaží hospodařit s maximálním respektem k životnímu prostředí, jako první na Sicílii v roce 2010 získalo certifikát SOStain za udržitelné postupy při výrobě vín. V nabídce vinařství najdete zejména vína z typických sicilských odrůd jako Grillo, Cataratto, Nero d´Avola nebo Perricone.

Tip
sommeliera
Bílé víno, které si ve svém svěžím charakteru v ničem nezadá s víny ze severu Itálie. Kombinuje přednosti lokální odrůdy Catarratto s aromaticky výraznějším Sauvignonem Blanc a Tramínem.

Ohodnoťte tento produkt

  • Víno s velkou hloubkou chuti ...
    Petr, přidáno 12. 5. 2021 13:32 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.