"Leone d´Almerita" Bianco Sicilia IGT 2019
Tip
sommeliera
Bílé víno, které si ve svém svěžím charakteru v ničem nezadá s víny ze severu Itálie. Kombinuje přednosti lokální odrůdy Catarratto s aromaticky výraznějším Sauvignonem Blanc a Tramínem.

Tasca d'Almerita

"Leone d´Almerita" Bianco Sicilia IGT 2019

Recenze (1)

0,75 l

360 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Catarratto (43 %), Pinot Bianco (24 %), Sauvignon (18 %) a Tramín (15 %)

Víno je tvořeno kombinací čtyř odrůd, hrozny pochází z vysoce položené vinice v nadmořské výšce 900 metrů. Výsledkem je příjemně aromatické a svěží víno, které v sobě nezapře svůj středomořský temperament. Středně výrazná slámová barva ve skleničce a bohaté aroma, na nose ucítíte bylinky, jasmín, bílé broskve nebo mandarinky. Chuť je vyvážená, s jemnými tóny mandlí, bílé broskve a citrusového ovoce. Pěkně strukturované víno, elegantní a zábavné. Tradiční víno vinařství Tasca d'Almerita.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Toto bílé víno disponuje aromatickou svěžestí, kterou mu dávají hrozny pěstované na vysoce položených vinohradech, ve výšce až 900 metrů nad mořem. Víno je vyrobeno převážně z hroznů odrůdy Catarratto, doplněných o hrozny Pinot Bianco, Sauvignon Blanc a Tramínu. Hrozny se sklízí výhradně ručně, přísná selekce jen perfektně zralých hroznů.

Sklep: Mošt kvasí v nerezových tancích za kontrolované teploty 14 – 16 °C. Malolaktická fermentace se nenechá proběhnout. Před lahvováním víno zraje několik měsíců v nerezových tancích. V láhvi je víno uzavřeno klasickým korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Grilované ryby, mladé sýry, chřest.

Z našeho blogu: Poznejte sicilská vína

...

Tasca d'Almerita

Historie vinařství Tasca d´Almerita sahá až do roku 1830, kdy zástupci stejnojmenné rodiny zakoupili usedlost Tenuta Regaleali, jakousi zelenou oázu o rozloze téměř 550 hektarů ve středu Sicílie. Současný ředitel vinařství Alberto Tasca je tak zástupcem již osmé generace této vinařské rodiny. Na 382 hektarech vinic kolem vinařství Tasca d´Almerita, v nadmořské výšce 400 až 900 metrů, je aktuálně vysazeno 25 bílých a modrých odrůd. V současnosti Tasca d´Almerita patří ke špičce výrobců tohoto největšího středomořského ostrova. V roce 2019 mu americký časopis Wine Enthusiast udělil titul nejlepšího evropského vinařství. Jako rodinná firma se vinařství snaží hospodařit s maximálním respektem k životnímu prostředí, jako první na Sicílii v roce 2010 získalo certifikát SOStain za udržitelné postupy při výrobě vín. V nabídce vinařství najdete zejména vína z typických sicilských odrůd jako Grillo, Cataratto, Nero d´Avola nebo Perricone.

Tip
sommeliera
Bílé víno, které si ve svém svěžím charakteru v ničem nezadá s víny ze severu Itálie. Kombinuje přednosti lokální odrůdy Catarratto s aromaticky výraznějším Sauvignonem Blanc a Tramínem.

Ohodnoťte tento produkt

  • Víno s velkou hloubkou chuti ...
    Petr, přidáno 12. 5. 2021 13:32 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.