Rosso del Conte DOC 2015 Raritní víno
Tip
sommeliera
Raritní víno, které se řadí mezi ikonická vína Sicílie. Selekce těch nejlepších horznů Cru zvané Vigna Unica. Víno má dlouhý potenciál zrání, nejlépe si ho vychutnáte ve velké sklenici typu Bordeaux. Víno nezapomeňte otevřít alespoň několik hodin předem.

Tasca d'Almerita

Rosso del Conte DOC 2015

Falstaff 96 / 100 Robert Parker 94 / 100 James Suckling 94 / 100

0,75 l

990 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
18 měsíců v barikových sudech
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Nero d' Avola a Perricone

Víno Rosso del Conte bylo poprvé vyrobeno v roce 1970. Conte Giuseppe v něm spojil dvě tradiční odrůdy Perricone a Nero d 'Avola a vytvořil víno s velkým potenciálem k archivaci. Hrozny pochází z Cru nazvané Vigna Unica. Víno má zářivě rubínovou barvu a voní po třešních a lesních plodech, nechybí ani tóny připomínající ořechy, vanilku, tabák a středomořské aromatické byliny. V chuti je doslova opulentní a koncentrované, s krásně integrovanými tříslovinami. Elegantní víno pro mimořádné příležitosti, skvěle pitelné v tuto chvíli, s potenciálem dále zrát v láhvi.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Sicílie

Ideální teplota: 16  - 18 °C

Vinice: San Lucio byla první velká vinice založená na usedlosti Regaleali. Pokrývá asi sedm hektarů, z nichž 5,5 bylo osázeno v roce 1959 smíšenou výsadbou Perricone a Nero d'Avola, zatímco část asi 1,5 hektaru byla osázena v roce 1965 pouze odrůdou Nero d'Avola. Vinice je v nadmořské výšce 480 metrů, s jihovýchodní expozicí. Půda je žlutohnědá, hlinito-písčitá, částečně vápenitá. Vinná réva se pěstuje formou nízkých keřů, což je nejstarší a nejrozšířenější technika v polosuchých oblastech Středomoří. Hustota výsadby činí 4 400 rostlin na hektar. Sklizeň probíhá ručně.

Sklep: Mošt kvasí v nerezových tancích za kontrolované teploty 20 – 28 °C, macerace probíhá 20 dní. Následně proběhne malolaktická fermentace. Před lahvováním víno zraje 18 měsíců v nových barikových sudech z francouzského dubu. V láhvi je víno uzavřeno klasickým korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2021 - 2028

Doporučení v gastronomii: s pokrmy z červeného masa, jehněčího masa, zvěřiny, hovězího masa, pikantních sýrů.

Z našeho blogu: Poznejte sicilská vína

...

Tasca d'Almerita

Historie vinařství Tasca d´Almerita sahá až do roku 1830, kdy zástupci stejnojmenné rodiny zakoupili usedlost Tenuta Regaleali, jakousi zelenou oázu o rozloze téměř 550 hektarů ve středu Sicílie. Současný ředitel vinařství Alberto Tasca je tak zástupcem již osmé generace této vinařské rodiny. Na 382 hektarech vinic kolem vinařství Tasca d´Almerita, v nadmořské výšce 400 až 900 metrů, je aktuálně vysazeno 25 bílých a modrých odrůd. V současnosti Tasca d´Almerita patří ke špičce výrobců tohoto největšího středomořského ostrova. V roce 2019 mu americký časopis Wine Enthusiast udělil titul nejlepšího evropského vinařství. Jako rodinná firma se vinařství snaží hospodařit s maximálním respektem k životnímu prostředí, jako první na Sicílii v roce 2010 získalo certifikát SOStain za udržitelné postupy při výrobě vín. V nabídce vinařství najdete zejména vína z typických sicilských odrůd jako Grillo, Cataratto, Nero d´Avola nebo Perricone.

Tip
sommeliera
Raritní víno, které se řadí mezi ikonická vína Sicílie. Selekce těch nejlepších horznů Cru zvané Vigna Unica. Víno má dlouhý potenciál zrání, nejlépe si ho vychutnáte ve velké sklenici typu Bordeaux. Víno nezapomeňte otevřít alespoň několik hodin předem.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.