Chianti Rufina RISERVA DEL DON DOCG 2018 Raritní víno

Colognole

Chianti Rufina RISERVA DEL DON DOCG 2018

0,75 l

740 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
18 měsíců ve slavonském dubu a ve francouzských sudech z dubu Allier, 18 měsíců na láhvi
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
15%
Odrůda
100% Sangiovese

Velké červené víno vytvořené selekcí nejlepších hroznů několika vinic v majetku vinařství Colognole. Má intenzivní rubínově červenou barvu se zářivými odlesky. Vůně je bohatá a vrstevnatá, připomíná švestku, třešně, červený rybíz, ale také květinové tóny fialky doplněné o tóny balsamica a koření. V ústech je víno koncentrované, s krásně integrovanými a pevnými tříslovinami. Víno je elegantní, vyvážené a robustní zároveň. Má velký potenciál k archivaci. 

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Chianti Rùfina Riserva del Don di Colognole se zrodila v severovýchodní oblasti Severních Apenin z pečlivého výběru hroznů Sangiovese pocházejících ze tří vinic s různou expozicí a půdními vlastnostmi.

Sklep: Výroba vína začíná lisováním, po kterém mošt kvasí s macerací na slupkách přibližně 20 dní. Víno zraje 18 měsíců ve slavonském dubu a ve francouzských sudech z dubu Allier. Před lahvováním pak ještě leží dalších 18 měsíců na láhvi.

Kdy vypít: 2024 - 2030

Doporučení v gastronomii: s pečeným jehněčím masem nebo výrazným sýrem pecorino. Ideální také v doprovodu dobrého florentského steaku.

Přečtěte si na našem blogu: Toskánský klenot: Chianti Rùfina

...

Colognole

O vinařství Colognole se starají dva bratři, Mario a Cesare Coda Nunzinate, kteří jsou nadšení pro terroir Chianti Rufina. Tato nevelká vinařská oblast leží severovýchodně od historického regionu Chianti Classico. Vinařství bylo založeno v roce 1990 a jeho vinice leží 230–450 metrů nad mořem na strmých svazích hory Giovi. Zdejší chudé půdy jsou ideální pro pěstování Sangiovese. Bratři věnovali dlouhý čas důkladné analýze půdního složení a vybrali ty nejlepší možné klony a podnože révy. Vína z vinařství Colognole symbolizují tradiční toskánský styl, jsou hluboká, elegantní a komplexní. Jejich potenciál se vyrovná nejlepším vínům z Chianti Classico.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.