Franciacorta Elite DOCG Extra Brut BIO produkt
Tip
sommeliera
"Mirabella jako první v Itálii představila šumivé víno kategorie DOCG, nalahvované bez přidané síry či jiných aditiv. Vzniku vína Elite DOCG Extra Brut předcházela spolupráce s několika univerzitami a deset let výzkumu a testování."

Mirabella

Franciacorta Elite DOCG Extra Brut

0,75 l

990 Kč s DPH
+
Není skladem
Apelace
Franciacorta
Zrání
klasická metoda kvašení v uzavřené láhvi min. 30 měsíců
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Odrůda
100% Chardonnay

100% Chardonnay, víno z hroznů z nejstarší vinice vinařství Mirabella vysazené v roce 1981. Vůbec první Franciacorta a šumivé víno vyrobené tradiční metodou druhotného kvašení v Itálii, které vzniklo bez přidání síry nebo jiných aditiv. Bohaté perlení ve skleničce, vůně vína připomíná bílé peckové ovoce, pomerančovou kůru nebo jemné tóny medu a oříšků. V chuti se svěží kyselinou, příjemnou ovocností a intenzivní křídovou mineralitou.

Druh vína: suché

Druh vína: šumivé víno

Oblast: Lombardie

Ideální teplota: 6  - 9 °C

Vinice: Vína z vinařství Mirabella pochází z vlastních 45 hektarů vinic a zhruba stejné viniční plochy v dlouholetém pronájmu. Mirabella funguje maximálně ohleduplně vůči životnímu prostředí. Vinice jsou vedeny čistě organicky a bez použití mědi. Pro toto víno se používají pouze hrozny ze staré vinice Mirabella Cru, vysazené v roce 1981. Sklizeň probíhá ručně a do vinařství v malých přepravkách míří pouze zdravé a dokonale zralé hrozny.

Sklep: Ve vinařství probíhá jemné lisování hroznů, fermentace probíhá v betonových tancích za přirozeně kontrolované teploty. Víno v láhvi zraje minimálně 30 měsíců na kvasnicích a degorzáž se provádí šest měsíců před uvedením vína na trh. Vína z vinařství Mirabella jsou minimálně sířena. Zatímco běžně je v italských šumivých vínech úroveň siřičitanů kolem 90 mg/l, v tomto případě celková úroveň 3 až 6 mg/l.

Kdy vypít: 2021 - 2023

Doporučení v gastronomii: Pokrmy z ryb, ústřice, mořské plody.

Přečtěte si na našem blogu: Šumivý ráj aneb návštěva vinařství Mirabella Franciacorta

...

Mirabella

Region Franciacorta DOCG, to jsou špičková italská šumivá vína vyráběná tradiční metodou druhotného kvašení v láhvi. Nejen Italové jsou do těchto vín doslova zbláznění. Vinařství Mirabella, které v roce 1979 založil Teresio Schiavi, se velmi rychle zařadilo mezi nejzajímavější producenty této nevelké oblasti. Postupným rozšiřováním se dostalo až na stávajících 56 hektarů vinic, v rámci kterých hospodaří udržitelným způsobem s respektem k přírodě. Od roku 2012 pak vinařství využívá pouze energie z obnovitelných zdrojů. Vína z produkce vinařství Mirabella se vyznačují elegancí a čistotou, absolutně pro ně platí označení „vína z hroznů“, tedy vína bez přidaných aditiv. Vinařství také mimo jiné jako první v Itálii nalahvovalo šumivé víno bez jakýchkoliv alergenů nebo přidané síry (“Elite” Extra Brut Franciacorta DOCG). V naší nabídce naleznete trojici vín - Franciacorta Brut, dále Satèn Franciacorta, tedy 100% Chardonnay a noblesní Cuvée Demetra Brut 2009, tvořené odrůdami Chardonnay a Pinot bianco.

Tip
sommeliera
"Mirabella jako první v Itálii představila šumivé víno kategorie DOCG, nalahvované bez přidané síry či jiných aditiv. Vzniku vína Elite DOCG Extra Brut předcházela spolupráce s několika univerzitami a deset let výzkumu a testování."

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.