Franciacorta Elite DOCG Extra Brut BIO produkt
Tip
sommeliera
"Mirabella jako první v Itálii představila šumivé víno kategorie DOCG, nalahvované bez přidané síry či jiných aditiv. Vzniku vína Elite DOCG Extra Brut předcházela spolupráce s několika univerzitami a deset let výzkumu a testování."

Mirabella

Franciacorta Elite DOCG Extra Brut

0,75 l

990 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Apelace
Franciacorta
Zrání
klasická metoda kvašení v uzavřené láhvi min. 30 měsíců
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Odrůda
100% Chardonnay

100% Chardonnay, víno z hroznů z nejstarší vinice vinařství Mirabella vysazené v roce 1981. Vůbec první Franciacorta a šumivé víno vyrobené tradiční metodou druhotného kvašení v Itálii, které vzniklo bez přidání síry nebo jiných aditiv. Bohaté perlení ve skleničce, vůně vína připomíná bílé peckové ovoce, pomerančovou kůru nebo jemné tóny medu a oříšků. V chuti se svěží kyselinou, příjemnou ovocností a intenzivní křídovou mineralitou.

Druh vína: suché

Druh vína: šumivé víno

Oblast: Lombardie

Ideální teplota: 6  - 9 °C

Vinice: Vína z vinařství Mirabella pochází z vlastních 45 hektarů vinic a zhruba stejné viniční plochy v dlouholetém pronájmu. Mirabella funguje maximálně ohleduplně vůči životnímu prostředí. Vinice jsou vedeny čistě organicky a bez použití mědi. Pro toto víno se používají pouze hrozny ze staré vinice Mirabella Cru, vysazené v roce 1981. Sklizeň probíhá ručně a do vinařství v malých přepravkách míří pouze zdravé a dokonale zralé hrozny.

Sklep: Ve vinařství probíhá jemné lisování hroznů, fermentace probíhá v betonových tancích za přirozeně kontrolované teploty. Víno v láhvi zraje minimálně 30 měsíců na kvasnicích a degorzáž se provádí šest měsíců před uvedením vína na trh. Vína z vinařství Mirabella jsou minimálně sířena. Zatímco běžně je v italských šumivých vínech úroveň siřičitanů kolem 90 mg/l, v tomto případě celková úroveň 3 až 6 mg/l.

Kdy vypít: 2021 - 2023

Doporučení v gastronomii: Pokrmy z ryb, ústřice, mořské plody.

Přečtěte si na našem blogu: Šumivý ráj aneb návštěva vinařství Mirabella Franciacorta

...

Mirabella

Region Franciacorta DOCG, to jsou špičková italská šumivá vína vyráběná tradiční metodou druhotného kvašení v láhvi. Nejen Italové jsou do těchto vín doslova zbláznění. Vinařství Mirabella, které v roce 1979 založil Teresio Schiavi, se velmi rychle zařadilo mezi nejzajímavější producenty této nevelké oblasti. Postupným rozšiřováním se dostalo až na stávajících 56 hektarů vinic, v rámci kterých hospodaří udržitelným způsobem s respektem k přírodě. Od roku 2012 pak vinařství využívá pouze energie z obnovitelných zdrojů. Vína z produkce vinařství Mirabella se vyznačují elegancí a čistotou, absolutně pro ně platí označení „vína z hroznů“, tedy vína bez přidaných aditiv. Vinařství také mimo jiné jako první v Itálii nalahvovalo šumivé víno bez jakýchkoliv alergenů nebo přidané síry (“Elite” Extra Brut Franciacorta DOCG). V naší nabídce naleznete trojici vín - Franciacorta Brut, dále Satèn Franciacorta, tedy 100% Chardonnay a noblesní Cuvée Demetra Brut 2009, tvořené odrůdami Chardonnay a Pinot bianco.

Tip
sommeliera
"Mirabella jako první v Itálii představila šumivé víno kategorie DOCG, nalahvované bez přidané síry či jiných aditiv. Vzniku vína Elite DOCG Extra Brut předcházela spolupráce s několika univerzitami a deset let výzkumu a testování."

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.