Valtellina Sfursat "Carlo Negri" DOCG 2017
Tip
sommeliera
Vinařství Nino Negri je jeden z nejlepších výrobců regionu Valtellina. Vinice vinařství se nacházejí v nadmořských výškách 350 a 500 m na terasách zvané „ronchi“ a jsou velmi strmé, obdělávané ručně neboť mechanizace je zde takřka nemožná.

Nino Negri

Valtellina Sfursat "Carlo Negri" DOCG 2017

0,75 l

850 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Odrůda
Nebbiolo
Zrání
30 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
16 %

Sfursat neboli sforzato znamená „donucený“. Hrozny vysychají po dobu 100 dnů než se vylisují. Intenzivní granátová barva. Vůně éterická a velmi komplexní, ve které se míchá koření jako skořice, hřebíček, muškátový oříšek s lesními plody. Teplý a mohutný pocit na patře evokuje likérové třešně v čokoládě.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Lombardie

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Víno pochází z vinic spadajících do apelací Valtellina DOC a DOCG, podél pravého břehu řeky Addy. Jižní expozice, vinice se nachází v nadmořské výšce od 300 do 550 metrů nad mořem. Sklizeň probíhá ručně do malých přepravek.

Sklep: Podobně jako v případě slavných vín Amarone della Valpolicella i tady prochází hrozny procesem sušení, v rámci kterého ztratí asi 30 % své hmotnosti. Začátkem ledna byly hrozny fermentovány při kontrolované teplotě s prodlouženou macerací (15-20 dní). Zrání dva roky, z toho alespoň jeden ve dřevě.

Kdy vypít: 2020 - 2025

Doporučení v gastronomii: Ke zvěřině nebo steakům.

...

Nino Negri

Není příliš snadné dostat se do oblasti Valtellina v provincii Sondrio, která leží v podhůří Alp chráněná před větry ze severu, ale odbočení z dálnice Brennero-Modena přes malebné Dolomity se zaručeně vyplatí. Toto historické vinařství se sídlem na zámku Quadrio v centru města Chiuro založil v roce 1897 Nino Negri. V letech 2012/13 bylo jmenované časopisem Wine Spectator jako jedno ze sta špičkových italských vinařství. Vinice se nacházejí v nadmořských výškách 350 a 500 m na terasách zvané „ronchi“ a jsou velmi strmé, obdělávané ručně neboť mechanizace je zde takřka nemožná. Dokonce i vinobraní zde probíhá za pomoci helikoptéry. Nosnou odrůdou je Nebbiolo (lokálně známá pod názvem Chiavennasca). Tradiční a moderní technologie ve vinařství se zde vzájemně prolínají a nedávno staré obří dřevěné sudy nahradilo 1500 francouzkých „bariků s velkokapacitními tanky z nerez oceli.

Tip
sommeliera
Vinařství Nino Negri je jeden z nejlepších výrobců regionu Valtellina. Vinice vinařství se nacházejí v nadmořských výškách 350 a 500 m na terasách zvané „ronchi“ a jsou velmi strmé, obdělávané ručně neboť mechanizace je zde takřka nemožná.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.