Valtellina Sfursat "Carlo Negri" DOCG 2017
Tip
sommeliera
Vinařství Nino Negri je jeden z nejlepších výrobců regionu Valtellina. Vinice vinařství se nacházejí v nadmořských výškách 350 a 500 m na terasách zvané „ronchi“ a jsou velmi strmé, obdělávané ručně neboť mechanizace je zde takřka nemožná.

Nino Negri

Valtellina Sfursat "Carlo Negri" DOCG 2017

0,75 l

850 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Odrůda
Nebbiolo
Zrání
30 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
16 %

Sfursat neboli sforzato znamená „donucený“. Hrozny vysychají po dobu 100 dnů než se vylisují. Intenzivní granátová barva. Vůně éterická a velmi komplexní, ve které se míchá koření jako skořice, hřebíček, muškátový oříšek s lesními plody. Teplý a mohutný pocit na patře evokuje likérové třešně v čokoládě.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Lombardie

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Víno pochází z vinic spadajících do apelací Valtellina DOC a DOCG, podél pravého břehu řeky Addy. Jižní expozice, vinice se nachází v nadmořské výšce od 300 do 550 metrů nad mořem. Sklizeň probíhá ručně do malých přepravek.

Sklep: Podobně jako v případě slavných vín Amarone della Valpolicella i tady prochází hrozny procesem sušení, v rámci kterého ztratí asi 30 % své hmotnosti. Začátkem ledna byly hrozny fermentovány při kontrolované teplotě s prodlouženou macerací (15-20 dní). Zrání dva roky, z toho alespoň jeden ve dřevě.

Kdy vypít: 2020 - 2025

Doporučení v gastronomii: Ke zvěřině nebo steakům.

...

Nino Negri

Není příliš snadné dostat se do oblasti Valtellina v provincii Sondrio, která leží v podhůří Alp chráněná před větry ze severu, ale odbočení z dálnice Brennero-Modena přes malebné Dolomity se zaručeně vyplatí. Toto historické vinařství se sídlem na zámku Quadrio v centru města Chiuro založil v roce 1897 Nino Negri. V letech 2012/13 bylo jmenované časopisem Wine Spectator jako jedno ze sta špičkových italských vinařství. Vinice se nacházejí v nadmořských výškách 350 a 500 m na terasách zvané „ronchi“ a jsou velmi strmé, obdělávané ručně neboť mechanizace je zde takřka nemožná. Dokonce i vinobraní zde probíhá za pomoci helikoptéry. Nosnou odrůdou je Nebbiolo (lokálně známá pod názvem Chiavennasca). Tradiční a moderní technologie ve vinařství se zde vzájemně prolínají a nedávno staré obří dřevěné sudy nahradilo 1500 francouzkých „bariků s velkokapacitními tanky z nerez oceli.

Tip
sommeliera
Vinařství Nino Negri je jeden z nejlepších výrobců regionu Valtellina. Vinice vinařství se nacházejí v nadmořských výškách 350 a 500 m na terasách zvané „ronchi“ a jsou velmi strmé, obdělávané ručně neboť mechanizace je zde takřka nemožná.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.