Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Chianti "San Lorenzo" DOCG 2016
Melini
Chianti "San Lorenzo" DOCG 2016
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Chianti "San Lorenzo" DOCG 2016

Melini
Přímočaré a delikátní Chianti rubínově červeného odstínu. Vůně je pronikavá, s tóny malin, ostružin, fialek a pivoněk. V ústech je víno příjemné, středně plné a pije se jedna radost. Chuťové buňky potěší lesní ovoce s mandlemi a harmonickými tříslovinami s čokoládovo-mandlovým odchodem. Svěží a lehké víno pro každodenní pití.
Doporučení v gastronomii: K předkrmům nebo k těstovinovým pokrmům.
Hodnocení zákazníků*****
Recenze (4)
Odrůda:Sangiovese
Zrání:v sudech barrique
Obsah alk.:13,5%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Dostupnost:skladem
Naše cena: 190 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: K předkrmům nebo k těstovinovým pokrmům.
Odrůda:Sangiovese
Zrání:v sudech barrique
Obsah alk.:13,5%

Recenze Chianti "San Lorenzo" DOCG 2016

 • Hana, Přidáno: 9.4.2018 06:20
  Vynikající.
 • Lukáš, Přidáno: 11.2.2018 15:58
  Velmi příjemné Chianti,které disponuje sametovou a plnou chutí.
 • Marie, Přidáno: 16.10.2017 06:22
  Chianti mne nikdy nezklame. Před 2 týdny jsem se vrátila z Toskánska a chtěla si uchovat vůni a samet tohoto nápoje, proto jsem si u Vás koupila Chianti \"San Lorenzo\" 2015. Má nejen sytou barvu, ale i chuť. Děkuji a doporučuji dalším zákazníkům.
 • Seinerova, Přidáno: 21.3.2015 09:32
  Jednoduché, přímočaré, vynikající.
Více o vinařství
Melini

Toto vinařství je nejvíce spojováno s Toskánskem. Vzniklo v roce 1705 – o pět let dříve, než vstoupil v platnost dekret ohraničující produkci Chianti. Tehdy se rodina Melini, bohatí podnikatelé z Val di Sieve, rozhodla začít s moderním vinařením a v Pontassieve založila firmu Melini, která se během 19. století stala jednou z největších hráčů při vytváření celosvětově proslulého jména Chianti. To si postupem času získalo nejprve enormní popularitu a jako jedna z nejvěhlasnějších světových značek vín se rozšířila do 50 zemí světa. Později přišel úpadek díky vínům podřadné kvality, která přicházela na trh v proslulé láhvi opleténé lýkem zvané fiasco a vydávala se za echt Chianti. Paradoxně to bylo právě toto fiasko, které přispělo k zavedení legislativy DOC (Denominazione di Origine Controllata) za účelem zvýšení kvality, které se podařilo v 60. letech minulého století. Uskupení Melini dnes vlastní celkem pět farem v zónách Chianti a Chianti Classico. V průběhu minulého století je zakoupil koncern Buitoni, poté Martini & Rossi, než se stalo součástí Gruppo Italiano Vini.

Majitel: Gruppo Italiano Vini
Enolog: Marco Galeazzo
Roční produkce: 4 000 000 lahví
Rozloha: 145 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.