Destiláty

Grappa 3.0 barricata

0,7 l

560 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezových nádobách po dobu tří měsíců a dalších dvanáct měsíců v kaštanových a dubových sudech.
Obsah alkoholu
40 %

Grappa 3.0 Barricata se destiluje z vybraných, čerstvých a stále vlhkých vinných výlisků z nejlepších piemontských hroznů. Spaluje se v přerušovaném procesu v měděných kotlích za použití páry. Poté se minimálně tři měsíce rafinuje v nádobách z nerezové oceli a následně se dalších dvanáct měsíců zraje v sudech z kaštanového a dubového dřeva. Tato grappa je vyvážená a rafinovaná na nose. Objevíte v ní tóny kakaového másla a sladké vanilky. Na patře dobře vyvážená s chutí mandlí, marcipánu a nepraženého sušeného ovoce. Podávejte při doporučené teplotě kolem 20 až 22 °C jako výborné zakončení jakéhokoli jídla, tento ušlechtilý destilát dokonale připraví chuťové buňky na dezert.

Základ: Vybrané, čerstvé a stále vlhké vinné výlisky z nejlepších piemontských hroznů.

Destilace a zrání: Nepřetržitý proces v měděných destilačních přístrojích prostřednictvím páry Poté uskladnění v nerezových nádobách po dobu tří měsíců a  dalších dvanáct měsíců v kaštanových a dubových sudech.

Vůně: Vyvážený a rafinovaný. Tóny kakaového másla a sladké vanilky.

Chuť: Sladký dojem. Dobře vyvážené s dochutí mandlové pasty (marcipánu) a nepraženého sušeného ovoce.

Doporučení k podávání: Na závěr hlavního jídla.

...

Mazetti

Rodina Mazzetti je v Piemontu synonymem pro tu nejlepší grappu. Své první destiláty začala produkovat v srdci zóny Monferrato patnáct let před sjednocením Itálie a více než 50 let před vytvořením prvního vozu Fiat. Vlastní palírnu pro výrobu grappy totiž založil Filippo Mazzetti v roce 1846 a od samého počátku se začal zaměřovat na destilaci těch nejkvalitnějších surovin, s cílem vytvořit vskutku ušlechtilé destiláty. Postupem času se rodinná firma stala jednou z nejvýznamnějších italských palíren, sbírající ocenění jak v Itálii, tak v zahraničí. Produkce je založená na sběru jen nejkvalitnějších matolin z oblasti Monferrato, z typických piemontských odrůd jako je Nebbiolo, Barbera, Ruché nebo Moscatto. Dnes palírnu Mazzetti d’Altavilla vedou Cesarte, Nicoletta a Giorgio, zástupci sedmé generace stejné rodiny. Destiláty společnosti Mazzetti se vyváží do mnoha zemí světa a díky společnosti VinoDoc je můžete ochutnat i v České republice.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.