Destiláty

Grappa 3.0 barricata

0,7 l

560 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezových nádobách po dobu tří měsíců a dalších dvanáct měsíců v kaštanových a dubových sudech.
Obsah alkoholu
40 %

Grappa 3.0 Barricata se destiluje z vybraných, čerstvých a stále vlhkých vinných výlisků z nejlepších piemontských hroznů. Spaluje se v přerušovaném procesu v měděných kotlích za použití páry. Poté se minimálně tři měsíce rafinuje v nádobách z nerezové oceli a následně se dalších dvanáct měsíců zraje v sudech z kaštanového a dubového dřeva. Tato grappa je vyvážená a rafinovaná na nose. Objevíte v ní tóny kakaového másla a sladké vanilky. Na patře dobře vyvážená s chutí mandlí, marcipánu a nepraženého sušeného ovoce. Podávejte při doporučené teplotě kolem 20 až 22 °C jako výborné zakončení jakéhokoli jídla, tento ušlechtilý destilát dokonale připraví chuťové buňky na dezert.

Základ: Vybrané, čerstvé a stále vlhké vinné výlisky z nejlepších piemontských hroznů.

Destilace a zrání: Nepřetržitý proces v měděných destilačních přístrojích prostřednictvím páry Poté uskladnění v nerezových nádobách po dobu tří měsíců a  dalších dvanáct měsíců v kaštanových a dubových sudech.

Vůně: Vyvážený a rafinovaný. Tóny kakaového másla a sladké vanilky.

Chuť: Sladký dojem. Dobře vyvážené s dochutí mandlové pasty (marcipánu) a nepraženého sušeného ovoce.

Doporučení k podávání: Na závěr hlavního jídla.

...

Mazzetti

Rodina Mazzetti je v Piemontu synonymem pro tu nejlepší grappu. Své první destiláty začala produkovat v srdci zóny Monferrato patnáct let před sjednocením Itálie a více než 50 let před vytvořením prvního vozu Fiat. Vlastní palírnu pro výrobu grappy totiž založil Filippo Mazzetti v roce 1846 a od samého počátku se začal zaměřovat na destilaci těch nejkvalitnějších surovin, s cílem vytvořit vskutku ušlechtilé destiláty. Postupem času se rodinná firma stala jednou z nejvýznamnějších italských palíren, sbírající ocenění jak v Itálii, tak v zahraničí. Produkce je založená na sběru jen nejkvalitnějších matolin z oblasti Monferrato, z typických piemontských odrůd jako je Nebbiolo, Barbera, Ruché nebo Moscatto. Dnes palírnu Mazzetti d’Altavilla vedou Cesarte, Nicoletta a Giorgio, zástupci sedmé generace stejné rodiny. Destiláty společnosti Mazzetti se vyváží do mnoha zemí světa a díky společnosti VinoDoc je můžete ochutnat i v České republice.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.