Destiláty

Grappa Collezione Moscato barrique

0,7 l

750 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
1 až 4 rok v malých akátových sudech
Obsah alkoholu
43 %
Odrůda
Moscato

Tato Grappa se destiluje přerušovaným procesem v měděných destilačních nádobách prostřednictvím páry. Grappa di Moscato Barricata se vyrábí z výlisků hroznů typické piemontské odrůdy Moscato. Ve vůni nabízí doslova explozi tónů, které připomínají luční květiny, peckové ovoce a byliny. Chuť je jemná a delikátní a ucítíte v ní tóny připomínající šalvěj, růži, fialku a broskev. Před uvedením do prodeje zraje rok až čtyři roky v sudech z akátového dřeva.

 

Základ: Vybrané, čerstvé a stále vlhké vinné výlisky z nejlepších piemontských hroznů.

Destilace a rafinace: Přerušovaný proces destilace v měděných destilačních nádobách prostřednictvím páry. Zrání v malých sudech z akátového dřeva.

Vůně: Rafinovaná, připomíná vinnou révu, tóny růže, fialky, broskve a trávy

Chuť: Sladký dojem. Dobře vyvážené s dochutí mandlí, marcipánu a nepraženého sušeného ovoce.

Doporučení k podávání: Mezi 15 a 18°C v dobré sklenici na grappu.

...

Mazzetti

Rodina Mazzetti je v Piemontu synonymem pro tu nejlepší grappu. Své první destiláty začala produkovat v srdci zóny Monferrato patnáct let před sjednocením Itálie a více než 50 let před vytvořením prvního vozu Fiat. Vlastní palírnu pro výrobu grappy totiž založil Filippo Mazzetti v roce 1846 a od samého počátku se začal zaměřovat na destilaci těch nejkvalitnějších surovin, s cílem vytvořit vskutku ušlechtilé destiláty. Postupem času se rodinná firma stala jednou z nejvýznamnějších italských palíren, sbírající ocenění jak v Itálii, tak v zahraničí. Produkce je založená na sběru jen nejkvalitnějších matolin z oblasti Monferrato, z typických piemontských odrůd jako je Nebbiolo, Barbera, Ruché nebo Moscatto. Dnes palírnu Mazzetti d’Altavilla vedou Cesarte, Nicoletta a Giorgio, zástupci sedmé generace stejné rodiny. Destiláty společnosti Mazzetti se vyváží do mnoha zemí světa a díky společnosti VinoDoc je můžete ochutnat i v České republice.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.