Destiláty

Grappa Collezione Moscato barrique

0,7 l

750 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
1 až 4 rok v malých akátových sudech
Obsah alkoholu
43 %
Odrůda
Moscato

Tato Grappa se destiluje přerušovaným procesem v měděných destilačních nádobách prostřednictvím páry. Grappa di Moscato Barricata se vyrábí z výlisků hroznů typické piemontské odrůdy Moscato. Ve vůni nabízí doslova explozi tónů, které připomínají luční květiny, peckové ovoce a byliny. Chuť je jemná a delikátní a ucítíte v ní tóny připomínající šalvěj, růži, fialku a broskev. Před uvedením do prodeje zraje rok až čtyři roky v sudech z akátového dřeva.

 

Základ: Vybrané, čerstvé a stále vlhké vinné výlisky z nejlepších piemontských hroznů.

Destilace a rafinace: Přerušovaný proces destilace v měděných destilačních nádobách prostřednictvím páry. Zrání v malých sudech z akátového dřeva.

Vůně: Rafinovaná, připomíná vinnou révu, tóny růže, fialky, broskve a trávy

Chuť: Sladký dojem. Dobře vyvážené s dochutí mandlí, marcipánu a nepraženého sušeného ovoce.

Doporučení k podávání: Mezi 15 a 18°C v dobré sklenici na grappu.

...

Mazetti

Rodina Mazzetti je v Piemontu synonymem pro tu nejlepší grappu. Své první destiláty začala produkovat v srdci zóny Monferrato patnáct let před sjednocením Itálie a více než 50 let před vytvořením prvního vozu Fiat. Vlastní palírnu pro výrobu grappy totiž založil Filippo Mazzetti v roce 1846 a od samého počátku se začal zaměřovat na destilaci těch nejkvalitnějších surovin, s cílem vytvořit vskutku ušlechtilé destiláty. Postupem času se rodinná firma stala jednou z nejvýznamnějších italských palíren, sbírající ocenění jak v Itálii, tak v zahraničí. Produkce je založená na sběru jen nejkvalitnějších matolin z oblasti Monferrato, z typických piemontských odrůd jako je Nebbiolo, Barbera, Ruché nebo Moscatto. Dnes palírnu Mazzetti d’Altavilla vedou Cesarte, Nicoletta a Giorgio, zástupci sedmé generace stejné rodiny. Destiláty společnosti Mazzetti se vyváží do mnoha zemí světa a díky společnosti VinoDoc je můžete ochutnat i v České republice.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.