Destiláty

Grappa Collezione Barolo riserva

0,7 l

790 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
2 až 5 let v malých dubových sudech
Obsah alkoholu
43 %
Odrůda
Nebbiolo

Grappa di Barolo Riserva se vyrábí z výlisků ušlechtilé piemontské odrůdy Nebbiolo. Po destilaci se Grappa di Barolo skladuje v dubových sudech po dobu dvou až pěti let. Výsledkem je ušlechtilý destilát s velkou osobností. Vůně je široká, rozmanitá a perzistentní. Na patře je Grappa di Barolo suchá a má příjemné třísloviny. Objevují se lehce květinové tóny, mezi kterými lze poznat lékořici, ale také vanilku a tabák. V dochuti vystupují jemné pražené tóny. Noblesní a vyvážené pití!

 

Základ: Vybrané, čerstvé a stále vlhké vinné výlisky z odrůdy Nebbiolo ze zóny Barolo.

Destilace a rafinace: Přerušovaný proces destilace v měděných destilačních nádobách prostřednictvím páry. Zrání v malých dubových sudech po dobu dva až pět let.

Vůně: Rafinovaná, připomíná květinové tóny, vanilku a tabák.

Chuť: Na patře příjemný projev s tříslovinami, květinové, ovocné a kořenité tóny.

Doporučení k podávání: Mezi 15 a 18°C v dobré sklenici na grappu.

...

Mazetti

Rodina Mazzetti je v Piemontu synonymem pro tu nejlepší grappu. Své první destiláty začala produkovat v srdci zóny Monferrato patnáct let před sjednocením Itálie a více než 50 let před vytvořením prvního vozu Fiat. Vlastní palírnu pro výrobu grappy totiž založil Filippo Mazzetti v roce 1846 a od samého počátku se začal zaměřovat na destilaci těch nejkvalitnějších surovin, s cílem vytvořit vskutku ušlechtilé destiláty. Postupem času se rodinná firma stala jednou z nejvýznamnějších italských palíren, sbírající ocenění jak v Itálii, tak v zahraničí. Produkce je založená na sběru jen nejkvalitnějších matolin z oblasti Monferrato, z typických piemontských odrůd jako je Nebbiolo, Barbera, Ruché nebo Moscatto. Dnes palírnu Mazzetti d’Altavilla vedou Cesarte, Nicoletta a Giorgio, zástupci sedmé generace stejné rodiny. Destiláty společnosti Mazzetti se vyváží do mnoha zemí světa a díky společnosti VinoDoc je můžete ochutnat i v České republice.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.