Salice Salentino "Liante" DOC 2019
Tip
sommeliera
Odrůda Negro Amaro dává bohatá strukturovaná vína. Plná červená z jihu, s tmavou až nepropustnou barvou ve skleničce. Velmi často se kombinuje s odrůdou Malvasia Nera.

Castello Monaci

Salice Salentino "Liante" DOC 2019

Recenze (2)
Wine Spectator 88 / 100

0,75 l

260 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu, část v sudech barrique
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Negroamaro, Malvasia Nera

„Liante“ v místním dialektu znamená vítr z Levantu, který fouká silně zejména v Apulii kde je v zimě studený a v létě horký a jehož název evokuje zónu Salice Salentino, která dýchla do vína vyrobeného z hroznů autochtonních odrůd Negroamaro a Malvasia Nera život, svěžest a intenzitu. Víno má hlubokou, rubínově zbarvenou barvu a intenzivní vůni připomínající kompot z planých třešní, sušené švestky a čokoládu s nádechem exotického koření, zejména vanilky. Chuť je mocná, avšak elegantní, s mandlovým odchodem.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Apulie

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Konfitovaná kachní stehna s dušenými hříbky.

Přečtěte si na našem blogu: Červená vína z Apulie

...

Castello Monaci

Castello Monaci je panství, které se datuje do počátku 16. století a nachází se v samém srdci podoblasti Salento na okraji Salice Salentino tzv. „paty“ Apeninského poloostrova. Tento velkolepý zámek je obklopen 3000 stromy olivovníků a 200 hektary vinic. Budovu vinařství z bílého tufu postavila v 70. letech minulého století rodina Memmo. V sortimentu vinařství najdeme názvy vín jako např. Artas, Ajas, Liante, Medos, Kreos, Maru, Piluna... Všechna nám připomínají jejich řecký původ na území, které antičtí kolonizátoři nazvali „Enotria“ – „Země vína“. Castello Monaci vinifikuje svá vína ve velkokapacitních nerezových nádobách pomocí řízeného kvašení za nízké teploty a rovněž školí svá vína v přibližně 1000 francouzských sudech. Vinařství vede Lina Memmo a její dcera Vittoria Serraca Guerreri. Muzeum, ve kterém se nachází sbírky četných artefaktů z minulého století, obsahuje také fotografickou displej ukazující cestu révy vinné Vitis vinifery z Kavkazu do Středomoří. 

Tip
sommeliera
Odrůda Negro Amaro dává bohatá strukturovaná vína. Plná červená z jihu, s tmavou až nepropustnou barvou ve skleničce. Velmi často se kombinuje s odrůdou Malvasia Nera.

Ohodnoťte tento produkt

  • To je skvostné víno - k jídlu i samostatně.
    Petr, přidáno 26. 9. 2022 15:48 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
  • Pěkné, příjemné víno.Je těžší,plné chuti,s jemnou kyselinkou.Spíše ovocné,chuť po sušených švestkách,brusinkách a také má náznak chuti po dřevěném sudu s trochou vanilky v závěru.Celkově příjemné překvapení, dobrý poměr kvality za vložený peníz.
    Antonín, přidáno 25. 7. 2021 09:02 (Neověřená recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.