Soave "La Broia" DOC 2016 AKCE BIO produkt

Roccolo Grassi

Soave "La Broia" DOC 2016

0,75 l

350 Kč 280 Kč s DPH
+
Není skladem
Apelace
Soave
Zrání
v sudech barrique
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Garganega

Vinařství Roccolo Grassi patří mezi nejlepší výrobce Amarone, ale extratřídu si drží i v kategorii bílých vín. Soave má barvu ryzího zlata a výrazně květnatou a ovocitou vůni připomínající květy akátu, zralé hrušky a broskve s nádechem exotiky. Tu najdete i v chuti, kde se objevují tóny manga, ananasu, citrusů a jemné vanilky. V chuti plné, perfektně vyvážené a s velmi dlouhým odchodem.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Benátsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Víno pochází z vinice La Broia, která je vysazena přímo vedle vinařství. Celkem má 1,36 hektarů, je v nadmořské výšce 100 metrů nad mořem, půda je bohatá na vápenec. Sklizeň probíhala ručně třetí týden v září.

Sklep: Fermentace vín probíhá částečně v betonových tancích a částečně ve velkých sudech. Následně probíhá battonage, víno zraje na kvasničných kalech za pravidelného promíchávání po dobu 12 měsíců.

Kdy vypít: 2019 - 2023

Doporučení v gastronomii: Pstruh na másle, losos.

...

Roccolo Grassi

Usedlost, která se nachází severovýchodně od Verony v oblasti Valpolicella Orientale, zakoupil v roce 1996 Marco Sartori. Poté, co lze popsat jeho aktivity jako poněkud lidské a profesionální dobrodružství, deset let od založení společnosti, mladý Marco Sartori, jenž si získal věhlas jako "zázračné dítě" regionu, dospěl a jeho vína patří mezi nejvyhledávanější v kraji. Jeho ideou bylo vyrobit omezené množství vín, avšak pouze nejvyšší kvality, která zapůsobí na emoce konzumenta a zůstanou mu vryta navždy do paměti. Vinicemi je osázen svah sopečného původu San Briccio, kde se rodí červená vína Valpolicella, zatímco půda složená z říčních naplavenin v okolí Mezzane je vhodným stanovištěm pro pěstování hroznů pro produkci Soave. Vína s etiketou Roccolo Grassi se těší velké oblibě a mají obrovský potenciál.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.