Soave "La Broia" DOC 2016 BIO produkt

Roccolo Grassi

Soave "La Broia" DOC 2016

0,75 l

350 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Apelace
Soave
Zrání
v sudech barrique
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Garganega

Vinařství Roccolo Grassi patří mezi nejlepší výrobce Amarone, ale extratřídu si drží i v kategorii bílých vín. Soave má barvu ryzího zlata a výrazně květnatou a ovocitou vůni připomínající květy akátu, zralé hrušky a broskve s nádechem exotiky. Tu najdete i v chuti, kde se objevují tóny manga, ananasu, citrusů a jemné vanilky. V chuti plné, perfektně vyvážené a s velmi dlouhým odchodem.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Benátsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Víno pochází z vinice La Broia, která je vysazena přímo vedle vinařství. Celkem má 1,36 hektarů, je v nadmořské výšce 100 metrů nad mořem, půda je bohatá na vápenec. Sklizeň probíhala ručně třetí týden v září.

Sklep: Fermentace vín probíhá částečně v betonových tancích a částečně ve velkých sudech. Následně probíhá battonage, víno zraje na kvasničných kalech za pravidelného promíchávání po dobu 12 měsíců.

Kdy vypít: 2019 - 2023

Doporučení v gastronomii: Pstruh na másle, losos.

...

Roccolo Grassi

Usedlost, která se nachází severovýchodně od Verony v oblasti Valpolicella Orientale, zakoupil v roce 1996 Marco Sartori. Poté, co lze popsat jeho aktivity jako poněkud lidské a profesionální dobrodružství, deset let od založení společnosti, mladý Marco Sartori, jenž si získal věhlas jako "zázračné dítě" regionu, dospěl a jeho vína patří mezi nejvyhledávanější v kraji. Jeho ideou bylo vyrobit omezené množství vín, avšak pouze nejvyšší kvality, která zapůsobí na emoce konzumenta a zůstanou mu vryta navždy do paměti. Vinicemi je osázen svah sopečného původu San Briccio, kde se rodí červená vína Valpolicella, zatímco půda složená z říčních naplavenin v okolí Mezzane je vhodným stanovištěm pro pěstování hroznů pro produkci Soave. Vína s etiketou Roccolo Grassi se těší velké oblibě a mají obrovský potenciál.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.