Soave Classico "Monte Carbonare" DOC 2017 BIO produkt

Suavia

Soave Classico "Monte Carbonare" DOC 2017

Recenze (2)
James Suckling 95 / 100

0,75 l

495 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Soave
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Garganega

Víno je syté slámové barvy, přímočaré, s intenzivním projevem pazourku a svěžím minerálním charakterem – jako když spadnou první kapky deště na prašnou cestu - díky vulkanickému půdnímu podloží, na kterém hrozny uzrály. V chuti převládají zralé hrušky, jablka s dotekem citrusů a připomíná čerstvě upečený jablečný koláč pokapaný citronovou šťávou. Chuť je harmonická, se svěží kyselinkou a jemně minerální dochutí.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Benátsko

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Typ půdy: silně vulkanická s jílovitou texturou. Název Monte Carbonare (v překladu „uhelný kopec“) pravděpodobně pochází ze zdejší tmavé sopečné půdy připomínající uhlí. Réva je vedena v BIO režimu, sklizeň probíhá ručně v polovině října. 

Sklep: Hrozny jsou odstopkovány a následně probíhá jejich jemné lisování. Alkoholová fermentace probíhá za kontrolované teploty 14 – 16 °C po dobu dvou týdnů. Před lahvováním je víno ponecháno 15 měsíců v kontaktu s kvasničními kaly. Jemná membránová filtrace.

Kdy vypít: 2020 – 2024

Doporučení v gastronomii: Obalované sépie a mořské plody v těstíčku – Fritto misto. Pokrmy s bílým masem.

...

Suavia

Suavia je starověké jméno pro Soave, což znamená šarmantní, zdvořilý. Šarmantní jménem, zdvořilý od přírody. Rodinné vinařství, které se zaměřuje na top kvalitu, vzniklo v roce 1887 a nachází se ve 300 metrech nadmořské výšky poblíž obce Fittà, v samém jádru zóny Classico, kde se vinice rozkládají na unikátním vulkanickém podloží, což dává vínům příjemnou mineralitu. Rodina Tessari se zde zabývala zemědělstvím již od 19. století a její přímý potomek Giovanni s manželkou Rosettou se rozhodli pěstovat své vlastní hrozny, z nich vyrobili své vlastní víno v roce 1982. Jejich čtyři dcery se postupně staly hlavní hybnou silou vinařství od přelomu tisíciletí. V roce 1990 se začalo budovat nové vinařství, jehož expanze byla dokončena v roce 2004. Stěžejní odrůdy jsou Garganega a Trebbiano di Soave.

Ohodnoťte tento produkt

  • Jak v nose tak i v dochuti převládá mineralita, láva, ale příjemná kyselinka je potlačena. Jinak je víno příjemně pitelné s tředně dlouhou dochutí
    Dušan, přidáno 30. 10. 2018 14:46 (Neověřená recenze)
  • musel jsem se k němu propít
    Pavel, přidáno 27. 12. 2015 17:07 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.